• Informacje na temat:

  legia honorowa

Artykuły na temat: legia honorowa
 • Piłkarze Francji otrzymają ordery Legii Honorowej

  Legia Honorowa ustanowiona została przez Napoleona Bonapartego w 1802 roku. Francuzi po puchar sięgnęli drugi raz w historii. Zespół "Trójkolorowych" z Didierem Deschampsem, obecnym szkoleniowcem, a wówczas zawodnikiem, triumfował w 1998 roku. 20 lat temu piłkarze tamtej drużyny także otrzymali to odznaczenie z rąk prezydenta Jacquesa Chiraca. Wieczorem w poniedziałek mistrzowie i sztab trenerski...

 • Legia Honorowa za obezwładnienie napastnika w pociągu

  Prezydent Francji Francois Hollande odznaczył Legią Honorową trzech Amerykanów i Brytyjczyka. Mężczyźni w piątek obezwładnili uzbrojonego mężczyznę, który wsiadł do pociągu na trasie Amsterdam-Paryż.

 • Władze Syrii zwróciły francuską Legię Honorową

  Władze Syrii zwróciły Legię Honorową, którą w 2001 roku prezydent Baszar el-Asad otrzymał z rąk ówczesnego prezydenta Francji Jacques'a Chiraca. "Szef państwa syryjskiego nie będzie nosił odznaczenia kraju, który jest niewolnikiem USA" - tłumaczono.

 • ...1989 Legia Honorowa została przyznana m.in. Jackowi Kuroniowi, Andrzejowi Wajdzie, Janowi Baszkiewiczowi, Tadeuszowi Mazowieckiemu, Adamowi Michnikowi i Markowi Edelmanowi.

 • Order Legii Honorowej dla polskich alpinistów?

  Francuscy internauci walczą o uhonorowanie polskich himalaistów, którzy ruszyli na ratunek Francuzce Elisabeth Revol na Nanga Parbat, Orderem Legii Honorowej. W internecie zbierane są podpisy pod petycją w tej sprawie. Artykuł na ten temat pokazał się w dzisiejszym wydaniu dziennika "Le Parisien".

 • Assad zwrócił Legię Honorową. "Nagroda kraju, który jest niewolnikiem USA"

  Władze Syrii zwróciły Legię Honorową, którą w 2001 roku prezydent Baszar al-Assad otrzymał z rąk ówczesnego prezydenta Francji Jacques'a Chiraca. Jak wyjaśniono, szef państwa syryjskiego nie będzie nosił odznaczenia kraju, który jest "niewolnikiem" USA.

 • Róża Thun i Karol Modzelewski odznaczeni Orderem Legii Honorowej

  Europosłanka Róża Thun oraz działacz opozycji z czasów PRL prof. Karol Modzelewski zostali uhonorowani Orderami Legii Honorowej; odznaczenia wręczył im podczas wtorkowej uroczystości Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler.

 • Polska poetka Julia Hartwig odznaczona orderem oficera Legii Honorowej

  ...pic.twitter.com/sgQ7t46ynb " additional="— Pierre Buhler (@PierreBuhler)" date="March 29, 2016" user="PierreBuhler" /> "Najwyższe władze we Francji postanowiły uhonorować ją tym wysokim odznaczeniem, aby wyrazić uznanie dla jej imponującego dorobku, w szczególności w dziedzinie przekładu i popularyzacji w Polsce wielkich XX-wiecznych pisarzy tworzących po francusku" - napisano w komunikacie...

 • Sarkozy uhonorował Borusewicza Legią Honorową

  Prezydent Francji Nicolas Sarkozy w uznaniu za zasługi na rzecz demokracji i przyjaźni polsko-francuskiej uhonorował marszałka Senatu Bogdana Borusewicza najwyższym francuskim odznaczeniem - Orderem Legii Honorowej.

 • Francji m.in. w dziedzinie wojskowości, kultury i nauki. Po roku 1989 Legia Honorowa została przyznana m.in. Jackowi Kuroniowi, Andrzejowi Wajdzie, Janowi Baszkiewiczowi, Tadeuszowi Mazowieckiemu...

Zdjęcia na temat: legia honorowa
 • Francois Hollande podpisuje dokumenty po odebraniu orderu Legii Honorowej
 • Zgodnie z tradycją nowy prezydent w trakcie uroczystości zaprzysiężenia został odznaczony orderem Legii Honorowej
 • Zgodnie z tradycją nowy prezydent w trakcie uroczystości zaprzysiężenia został odznaczony orderem Legii Honorowej
Dyskusje na temat: legia honorowa