• Informacje na temat:

  legion

Artykuły na temat: legion
 • Czy wywrotowy Biały Legion istnieje? Dziennikarze żądają informacji

  Niezależne Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy domaga się od struktur siłowych informacji na temat śledztwa w sprawie tzw. Białego Legionu, która była m.in. pretekstem do rozpędzenia marcowych demonstracji.

 • Łomża: Niewybuch przy Alei Legionów. Zarządzono ewakuację

  Około 600 osób ewakuowano w Łomży po tym, jak przy Alei Legionów odkryto niewybuch. Pocisk został już wywieziony przez saperów.

 • Irlandzki legion Napoleona

  ..."Żołnierzom 3. Pułku Cudzoziemskiego Legionu Irlandzkiego i współtowarzyszom broni z 17. Dywizji gen. Puthoda, bohaterom pól bitewnych Budziszyna, Lwówka Śląskiego, Wilczej Góry k. Złotoryi, Wrocławia, Płakowic nad Bobrem, walczących w 1813 r. o wolność Śląska i Łużyc, by pamiętano, że w tym budynku klasztornym i zamienionym na więzienie kościele byli internowani miłujący wolność Irlandczycy...

 • Jan Frycz zagra Piłsudskiego w filmie o Legionach Polskich

  Już za kilka tygodni padnie pierwszy klaps na planie filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Jak podaje Stowarzyszenie Filmowców Polskich, ta wysokobudżetowa produkcja będzie opowiadać historię Legionów Polskich. Józefa Piłsudskiego ma zagrać Jan Frycz.

 • Unikatowe zdjęcia Legionów Polskich

  ..."Warto pomyśleć nad tamtemi czasami - aby dowiedzieć się, jak śmiertelnie trudno zdobyć utraconą wolność, by poznać bolesny wstyd człowieka bez państwa, mękę i upokorzenie słabości tam, gdzie decyduje siła". Tymi słowami gen. Edwarda Rydza-Śmigłego opatrzony jest unikatowy reprint albumu z 1933 roku Legionów Polskich.

 • Wolności Polakom nikt nie podarował, upomnieliśmy się o nią zbrojnie - podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 100-lecia Bitwy pod Kostiuchnówką. Hołd Legionom Polskim oddały w sobotę polskie władze, kombatanci i harcerze.

 • Łódź: Utrudnienia na Legionów

  W związku z zapadnięciem się jezdni na ul. Legionów do odwołania zostaje zmieniona w tym rejonie organizacja ruchu. Miejsce zostało zabezpieczone, a odtwarzanie jezdni potrwa około dwóch tygodni.

 • Woda na ulicy Legionów

  W sobotę w wyniku pęknięcia starej rury wodociągowej zalana została cześć ulicy Legionów. Awaria będzie usuwana dopiero w poniedziałek po południu (25.08). Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, bo zajęty będzie fragment pasa drogowego.

 • 100 lat Legionu Polskiego. Wyjątkowa wystawa we Wrocławiu

  Pośmiertną maskę Józefa Piłsudskiego, broń i oryginalne meldunki z początku XX wieku można będzie od jutra oglądać we wrocławskim Muzeum Militariów. Wystawę przygotowano z okazji 100-lecia powołania Legionu Polskiego.

 • W Krakowie obchodzono 70. rocznicę utworzenia czechosłowackiego legionu na uchodźstwie w Polsce. W uroczystości wzięło udział kilkunastu czeskich i słowackich kombatantów, służących w tej formacji.

Zdjęcia na temat: legion
Wideo na temat: legion
 • Obława w Bochni. Policja szuka zabójcy pracownika kantoru

  Nieustalony dotąd napastnik zastrzelił właściciela kantoru i ranił kobietę na ul. Legionów Polskich w Bochni. Po oddaniu strzałów mężczyzna zabrał pieniądze i uciekł. - Trwa obława - podaje policja. Świadkowie słyszeli trzy strzały i widzieli uciekającego mężczyznę w kapturze.

 • "Gwiezdne Wojny" opanowały Bydgoszcz

  Wyspę Młyńską w Bydgoszczy opanowali miłośnicy Gwiezdnych Wojen. Kilkuset fanów sagi George'a Lucasa bawi się wśród legionu szturmowców Imperium, trzech Lordów Vaderów i niezliczonych rycerzy Jedi. Miłośnicy Gwiezdnych Wojen spotkali się, by uczcić 30. rocznicę premiery drugiej części filmu, "Imperium Kontratakuje".