• Informacje na temat:

  leja

Artykuły na temat: leja
 • Dziecko wpadło do 4-metrowego leja pełnego piasku

  ..."To cud" - mówią ratownicy, którzy uratowali 6-latka z Michigan City w stanie Indiana w USA. Chłopiec wpadł do 4-metrowego leja pełnego piasku.

 • Gigantyczna dziura odcięła dostęp na plażę w Kalifornii. Leją w nią tony betonu

  Gigantyczna dziura pojawiła się na betonowej ścieżce prowadzącej na plażę w mieście Pacifica, w Kalifornii. Droga została uszkodzona podczas sztormu. Dziura ma wielkość około 10 metrów, a ponieważ w tym miejscu znajdowało się jedyne w okolicy zejście na plażę, od razu przystąpiono do naprawy. Na miejsce sprowadzono ciężki sprzęt, który wpompowuje beton w miejsce powstałej wyrwy.

 • Na Zawadzkiej "leją"

  Od wczesnych godzin przedpołudniowych, jest układana warstwa wiążąca masy bitumicznej na węźle komunikacyjnym z rondem spinającym ulice Zawadzk, Księcia Janusza i Żeromskiego.

 • Amerykanie leją do pełna. A Polacy?

  58 dolarów i kilkadziesiąt centów - już tylko tyle kosztuje baryłka ropy naftowej. Na amerykańskich stacjach paliw nie było tak tanio od ponad półtora roku. W Polsce pewnie byłoby podobnie, gdyby nie rosnący w siłę dolar. Mimo to, dziś na 60 litrach płacimy ok. 60 zł mniej niż ostatnio - wyliczył "Puls Biznesu".

 • Błądziłby i srodze myliłby się ten, kto sądziłby, że wodę w polityce leje się zawsze lekko, łatwo i przyjemnie. Są owszem tacy, którym lanie przychodzi bez trudu i sprawiają wrażenie jakby lali od kołyski, leją hożo, barwnie a i coś przy tym potrafią powiedzieć, ale są i tacy, którzy lania wody uczą się z trudem, leją bez wdzięku i z wysiłkiem.

 • ...pod powierzchnią dna leja. Jak zaznaczają, chcą metodą odkrywkową zbadać ziemię do głębokości 5 metrów. Pobrane zostały już do analizy fragmenty kamieni leżące w pobliżu leja i na jego dnie. Ślady...

 • Kraków: Będzie problem z hotelami dla rodziny UEFA?

  ...- Nie powinno być przeszkód z zarezerwowaniem około 1600 miejsc o najwyższym standardzie - mówi Grażyna Leja, pełnomocnik prezydenta ds. turystyki w Krakowie.

 • Jest wielki krater, ale nie wiadomo, jak powstał

  Eksperci przebadają próbki proszku wydobyte z dna leja powstałego w lesie niedaleko Sulęczyna na Kaszubach. Dziura ma 6 m średnicy i 3 m głębokości i do dziś nikt nie wie, w jaki sposób powstała.

 • Amerykanie znów leją do pełna. A Polacy?

  58 dolarów i kilkadziesiąt centów – już tylko tyle kosztuje baryłka ropy naftowej. Na amerykańskich stacjach paliw nie było tak tanio od ponad półtora roku. W Polsce pewnie byłoby podobnie, gdyby nie rosnący w siłę dolar. Mimo to, dziś na 60 litrach płacimy ok. 60 zł mniej niż ostatnio – wyliczył „Puls Biznesu”.

 • ​Samolot widmo. Lotnicza zagadka z okolic Bolesławca

  W rejonie naszych poszukiwań znaleźliśmy tylko jedno większe zagłębienie terenu. Przyjęliśmy, że to właśnie tu, jeśli w ogóle, musiał uderzyć w ziemię niezidentyfikowany samolot, którego szczątki rozsiane były w promieniu wielu metrów. Ponadto z tego właśnie niewielkiego leja, pochodziła bardzo intrygująca część - niepozorny, rzadko stosowany celownik, używany tylko w kilku typach samolotów...

Zdjęcia na temat: leja
Wideo na temat: leja