• Informacje na temat:

  lem stanisław

Artykuły na temat: lem stanisław
 • Pożegnanie Stanisława Lema

  Na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie w godzinach południowych odbył się pogrzeb wybitnego pisarza Stanisława Lema. Pożegnali go najbliżsi i przyjaciele; hołd przyszli mu oddać także wierni czytelnicy jego licznych książek.

 • Stanisław Lem

  W Krakowie w wieku 84 lat zmarł Stanisław Lem - jeden z najbardziej cenionych polskich pisarzy, autor książek science-fiction.

 • Słynny polski pisarz Stanisław Lem zostanie patronem pierwszego polskiego satelity - zdecydowali internauci w głosowaniu przeprowadzonym na stronach resortu nauki. Satelita zostanie wyniesiony w przestrzeń kosmiczną pod koniec 2011 roku.

 • "Stanisław Lem potrafił przewidzieć przyszłość"

  ..."Stanisław Lem, pisarz i filozof, potrafił przewidzieć przyszłość" - uważa pochodzący z Izraela znany reżyser Ari Folman. W polskich kinach oglądać można "Kongres" Folmana, nakręcony na motywach prozy Lema. W obsadzie są m.in. Robin Wright, Harvey Keitel i Paul Giamatti.

 • W Krakowie będzie można porozmawiać ze Stanisławem Lemem

  W Krakowie powstanie Centrum Literatury i Języka "Planeta Lem". Oprócz wystawy stałej, poświęconej autorowi "Bajek robotów" i "Solaris" będzie tam ekspozycja o języku polskim. Wystawa ma być bardzo nowoczesna i bardziej ma odzwierciedlać ducha twórczości Lema niż jego historyczne losy. Władze miasta chcą, by "Planeta Lem" była miejscem dla różnych inicjatyw literackich. Centrum ma powstać...

 • Spacer śladami pisarza, pokaz filmu i debata. Tak Kraków będzie świętował 95. urodziny S. Lema

  Spacer śladami Stanisława Lema, pokaz filmu „Kongres” i debata „Kongres Futurologiczny, czyli świat w systemie powszechnej miłości bliźniego” – tak 10 i 12 września Kraków będzie świętował urodziny Stanisława Lema. Pisarz, który wychował pokolenia czytelników na całym świecie i doczekał się zarówno planetoidy jak i pierwszego polskiego satelity naukowego ochrzczonych swoim nazwiskiem, 12 września...

 • Rocznica śmierci Stanisława Lema

  Rok temu, 27 marca 2006 roku, zmarł jeden z najbardziej cenionych polskich pisarzy - Stanisław Lem. Łączny nakład jego książek, tłumaczonych na 41 języków, przekroczył 27 mln egzemplarzy.

 • Lem we wspomnieniach syna Tomasza

  Wybitny pisarz i myśliciel Stanisław Lem jako zapalony narciarz, domorosły konstruktor elektrycznych silników, amator słodyczy, a przede wszystkim jako ojciec - to temat wspomnień jego syna Tomasza Lema w książce "Awantury na tle powszechnego ciążenia".

 • ...700 stron narzekania na kolegów po piórze, polskie społeczeństwo i w ogóle ludzkość, z elementami dyskusji literackich i motoryzacyjnych zawiera wydana właśnie korespondencja Sławomira Mrożka i Stanisława Lema. Mrożek przyjechał do Polski na promocję książki.

 • ...27-letni mercedes, który należał do pisarza Stanisława Lema, został we wtorek sprzedany na internetowej aukcji za ponad 50 tys. zł.

Zdjęcia na temat: lem stanisław
Wideo na temat: lem stanisław
 • Sławomir Mrożek o znajomości ze Stanisławem Lemem

Dyskusje na temat: lem stanisław