• Informacje na temat:

  lemański

Artykuły na temat: lemański
 • Moralne dno Wojciecha Lemańskiego

  Z dużą przykrością przeczytałem słowa skierowane do pani premier Beaty Szydło przez księdza Wojciecha Lemańskiego, który choć zasuspendowany, nadal pozostaje duchownym. Nie dlatego, że słowa te są(...) jego matkę? Z Wojciechem Lemański polemizować jednak nie będę, bo moim skromnym zdaniem taki wpisem na FB stracił on honor. Co najwyżej przypomnę mu dziecinne powiedzenie: "Kto kogo przezywa, sam...

 • "GW": Ksiądz Lemański rezygnuje

  Trybunał Watykański nie zwolnił księdza Wojciecha Lemańskiego z obowiązku uiszczenia kaucji sądowej - informuje "Gazeta Wyborcza". Duchowny zrezygnował z procesu, który - jak liczył - cofnie nałożoną na niego karę suspensy.

 • Kara dla ks. Lemańskiego utrzymana

  Kongregacja do spraw Duchowieństwa potwierdziła decyzję abp. Henryka Hosera o nałożeniu kary suspensy na ks. Wojciecha Lemańskiego i odrzuciła jego odwołanie - poinformowała Kuria Warszawsko-Praska. Ks. Lemański zapowiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że będzie się dalej odwoływał.

 • Wśród kapłanów koncelebrujących mszę pogrzebową Władysława Bartoszewskiego pojawił się ks. Wojciech Lemański.

 • Kuria: Kara dla ks. Lemańskiego utrzymana

  Kongregacja do spraw Duchowieństwa potwierdziła decyzję abp. Henryka Hosera o nałożeniu kary suspensy na ks. Wojciecha Lemańskiego i odrzuciła jego odwołanie - poinformowała Kuria Warszawsko-Praska. Ks. Lemański zapowiedział, że będzie dalej się odwoływał.

 • List otwarty do papieża w obronie ks. Lemańskiego

  Lewicowy włoski dziennik "La Repubblica" opublikował list otwarty Adama Michnika i Jarosława Mikołajewskiego z "Gazety Wyborczej" do papieża Franciszka z apelem o interwencję w sprawie księdza Wojciecha Lemańskiego.

 • Przeciszewski: Ksiądz Lemański zasłużył na karę

  Kara dla księdza Wojciecha Lemańskiego jest słuszna - uważa Marcin Przeciszewski. Arcybiskup Henryk Hoser odsunął księdza Lemańskiego od pełnienia funkcji kapłańskich. Redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej podkreśla jednak, że duchowny za jakiś czas może ubiegać się o cofnięcie suspensy.

 • Kuria wycofała zgodę dot. księdza Lemańskiego

  ...​Kuria biskupia diecezji warszawsko-praskiej wycofała warunkową zgodę ks. Wojciechowi Lemańskiemu na odprawianie okazjonalnych posług kapłańskich w parafii w Jasienicy - poinformował PAP w sobotę rzecznik kurii Mateusz Dzieduszycki.

 • Ksiądz Lemański wolontariuszem w szpitalu

  Ksiądz Wojciech Lemański została wolontariuszem Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. Duchowny jest już w szpitalu. Wolontariat rozpocznie jednak dopiero od poniedziałku 28 lipca.

 • Ksiądz Wojciech Lemański ukarany suspensą

  Bezterminowy zakaz pełnienia funkcji kapłańskich i noszenia stroju duchownego przewiduje kara suspensy, jaką abp Henryk Hoser nałożył na ks. Wojciecha Lemańskiego. Będzie odwołanie, bo kapłan uważa, że go skrzywdzono. - Księdzem będę do ostatnich dni - zapowiedział w piątek.

Zdjęcia na temat: lemański
Wideo na temat: lemański
 • Abp. Hoser: Próbowałem wyciągnąć rękę do ks. Lemańskiego

  "Próbowałem wyciągnąć rękę do ks. Lemańskiego, ale nie było konsekwencji tej próby" - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM na temat podtrzymania kary suspensy dla ks. Wojciecha Lemańskiego. Konflikt między księdzem a arcybiskupem? "Gdyby to był konflikt osobisty, to już by go dawno nie było" - odpowiada.