• Informacje na temat:

  lemański

Artykuły na temat: lemański
 • Moralne dno Wojciecha Lemańskiego

  Z dużą przykrością przeczytałem słowa skierowane do pani premier Beaty Szydło przez księdza Wojciecha Lemańskiego, który choć zasuspendowany, nadal pozostaje duchownym. Nie dlatego, że słowa te są(...) jego matkę? Z Wojciechem Lemański polemizować jednak nie będę, bo moim skromnym zdaniem taki wpisem na FB stracił on honor. Co najwyżej przypomnę mu dziecinne powiedzenie: "Kto kogo przezywa, sam...

 • Ksiądz Lemański przywrócony do posługi kapłańskiej

  Ks. Lemański przywrócony do posługi kapłańskiej; będzie teraz pracował w diecezji łódzkiej - powiedział PAP ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński.

 • "GW": Ksiądz Lemański rezygnuje

  Trybunał Watykański nie zwolnił księdza Wojciecha Lemańskiego z obowiązku uiszczenia kaucji sądowej - informuje "Gazeta Wyborcza". Duchowny zrezygnował z procesu, który - jak liczył - cofnie nałożoną na niego karę suspensy.

 • Ks. Lemański został przywrócony do posługi kapłańskiej. Będzie teraz pracował w diecezji łódzkiej - powiedział ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński.

 • Ks. Wojciech Lemański przywrócony do posługi. "Trzeba próbować ludzi ratować"

  Ks. Wojciech Lemański został przywrócony do posługi kapłańskiej – powiedział PAP ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński. Jak wyjaśnił, duchowny będzie teraz pracował w diecezji łódzkiej.

 • Kara dla ks. Lemańskiego utrzymana

  Kongregacja do spraw Duchowieństwa potwierdziła decyzję abp. Henryka Hosera o nałożeniu kary suspensy na ks. Wojciecha Lemańskiego i odrzuciła jego odwołanie - poinformowała Kuria Warszawsko-Praska. Ks. Lemański zapowiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że będzie się dalej odwoływał.

 • Pożar kościoła w Łodzi. Ks. Lemański: Nie wygląda na to, by było niebezpieczeństwo dla wiernych

  Wojciech Lemański. Jak dodał, w ostatnim czasie w budynku nie prowadzono żadnych prac: Nie było tam robionych żadnych remontów, w tej chwili żadna instalacja nie leży w tamtym miejscu . Na szczęście w środku kościół nie wygląda na uszkodzony i nie wygląda na to, żeby było jakieś niebezpieczeństwo dla wiernych, którzy się tutaj zgromadzą - podsumował ksiądz Lemański.

 • Wśród kapłanów koncelebrujących mszę pogrzebową Władysława Bartoszewskiego pojawił się ks. Wojciech Lemański.

 • Kuria: Kara dla ks. Lemańskiego utrzymana

  Kongregacja do spraw Duchowieństwa potwierdziła decyzję abp. Henryka Hosera o nałożeniu kary suspensy na ks. Wojciecha Lemańskiego i odrzuciła jego odwołanie - poinformowała Kuria Warszawsko-Praska. Ks. Lemański zapowiedział, że będzie dalej się odwoływał.

 • List otwarty do papieża w obronie ks. Lemańskiego

  Lewicowy włoski dziennik "La Repubblica" opublikował list otwarty Adama Michnika i Jarosława Mikołajewskiego z "Gazety Wyborczej" do papieża Franciszka z apelem o interwencję w sprawie księdza Wojciecha Lemańskiego.

Zdjęcia na temat: lemański
Wideo na temat: lemański
 • Abp. Hoser: Próbowałem wyciągnąć rękę do ks. Lemańskiego

  "Próbowałem wyciągnąć rękę do ks. Lemańskiego, ale nie było konsekwencji tej próby" - mówi Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM na temat podtrzymania kary suspensy dla ks. Wojciecha Lemańskiego. Konflikt między księdzem a arcybiskupem? "Gdyby to był konflikt osobisty, to już by go dawno nie było" - odpowiada.