• Informacje na temat:

  leon iii

Artykuły na temat: leon iii
 • Od czwartku w Muzeum w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) pokazywany będzie obraz Leona Wyczółkowskiego "Portret dzieci - Julian i Jan Dobrzańscy."

 • Leon Niemczyk

  W wieku 83 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Leon Niemczyk, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych.

 • Benedykt XVII, Jan Paweł III, a może Leon? Jakie imię przyjmie kolejny papież

  Choć wciąż nie wiadomo, kiedy po dzisiejszej abdykacji Benedykta XVI rozpocznie się konklawe, w obecnej - nadzwyczajnej, nieznanej w nowożytnej historii sytuacji, w jakiej znalazł się Kościół - włoskie media zaczęły się już jednak zastanawiać, jakie imię zechce wybrać następca niemieckiego papieża. Benedykt XVII, Jan Paweł III, Pius XIII, a może Paweł VII?

 • Kanonizacja Jana Pawła II. RELACJA NA ŻYWO, CZĘŚĆ III

  Papież Franciszek ogłosił Jana XXIII i Jana Pawła II świętymi. Wygłoszenie formuły kanonizacyjnej było kulminacyjnym punktem niedzielnej mszy. Uroczyste ogłoszenie obu papieży świętymi przyjęto owacją na placu Świętego Piotra i w jego okolicach, gdzie zebrały się setki tysięcy ludzi. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

 • ...śpiewał! Najlepszymi królami Polski byli: Aleksander II Romanow (wbrew pozorom: Niemiec), Stefan I Batory (Węgier), Jan III Sobieski (Polak), Władysław II Jagiełło (Litwin) - a złymi: Henryk I Walezjusz (Francuz) i Michał Korybut Wiśniowiecki (Polak). Co ma do rzeczy narodowość? Jeśli ktoś uważa, że najlepszym szefem Polaków jest tylko Polak, to niech w patriotycznym porywie wywali p. Leona...

 • Monumentalne dzieło Jana Matejki - "Jan III Sobieski pod Wiedniem" - ma swoją haftowaną replikę. Od poniedziałku będzie ją można oglądać w Częstochowie.

 • Studium tyranii :"Ryszard III" Jerzego Stuhra w Zamościu

  ..."Finis coronat opus" - koniec wieńczy dzieło! Szekspirowski dramat "Ryszard III" zakończył XXXII letnie spotkania z teatrem w Zamościu. Po "Ryszarda III" sięgali najwybitniejsi reżyserzy, w rolę uzurpatora wcielali się najlepsi z najlepszych.

 • Dzieci dzieciom – Zakręcona akcja

  Tona zakrętek kosztuje 1000 zł. Zebranie takiej ilości nakrętek dla sporej grupy osób, np. klasy to niewielki wysiłek, a pomoc dla podopiecznych Fundacji Kropla Nadziei im. Ojca Leona Knabita, ogromna. Dlatego Fundacje Kropla Nadziei i Fort Luneta Warszawska zapraszają do włączenia się w przedsięwzięcie „Dzieci dzieciom. Zakręcona akcja.”

 • Jakie imię wybierze nowy papież?

  Benedykt XVII, Jan Paweł III, Pius XIII, a może Paweł VII - czy jedno z tych imion wybierze nowy papież na znak kontynuacji z pontyfikatami poprzedników? Dyskusja na ten temat pojawiła się we włoskiej prasie. I jest już sugestia, że najlepsze byłoby imię Leon.

 • Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Leon Kieres wyraził nadzieję, że uda się dotrzymać terminu drugiej połowy maja na publikację IPN na temat związków o. Konrada Hejmy ze służbami specjalnymi PRL.

Dyskusje na temat: leon iii