• Informacje na temat:

  leon kruczkowski

Artykuły na temat: leon kruczkowski
 • Leon Kruczkowski, dramatopisarz, prozaik, publicysta i działacz społeczny, znany jest przede wszystkim jako autor "Niemców". Stał się autorem, którego przekleństwem było czynne zaangażowanie w sprawy polityczne PRL-u, co skazało go w dzisiejszych czasach na zapomnienie.

 • Ustawa dekomunizacyjna - literaturoznawcy z UŚ w obronie pisarzy

  Literaturoznawcy z Uniwersytetu Śląskiego stają w obronie pisarzy, których nazwiska mają zniknąć z przestrzeni publicznej. Według IPN w myśl ustawy dekomunizacyj nej tacy twórcy, jak Leon Kruczkowski czy Brunon Jasieński nie powinni być patronami ulic lub szkół. 40 literaturoznawców śląskiej uczelni w specjalnej uchwale wyraziło oburzenie opiniami wydanymi przez IPN.

 • Mija 14 lat od tragicznej lawiny pod Rysami

  W sobotę minęło 14 lat od śmierci siedmiorga licealistów z Tychów i ich opiekuna, którzy zginęli w lawinie pod Rysami w Tatrach. Społeczność tyskiego liceum im. Leona Kruczkowskiego uczci ich pamięć w najbliższy wtorek podczas mszy św. w miejscowym kościele pw. Świętej Rodziny.

 • Robert Czechowski w Lubuskim Teatrze

  ...19.10.2007, na stanowisku dyrektora Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze rozpoczął pracę Robert Czechowski.

 • Przegląd Piosenki Przedszkolnej

  ...6 maja w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego odbył się II Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego. Organizatorem imprezy pod hasłem "Śpiewaj razem z nami" było Miejskie Przedszkole nr 34.

 • Licealiści z Tychów pamiętają o swoich kolegach, którzy zginęli pod Rysami

  Liceum im. Leona Kruczkowskiego w Tychach pamięta o tragedii sprzed 10 lat. 28 stycznia 2003 roku wyprawa, która wyruszyła z tego ogólniaka zakończyła się największą tragedią w polskich Tatrach. Pod lawiną zginęło 8 osób. Uczniowie uczcili dziś ich pamięć minutą ciszy, przygotowali też specjalny koncert pamięci i wystawę zdjęć zrobionych w czasie akcji ratunkowej.

 • Twoje Miasto: Krzyżacki zamek czy pomniki przyrody?

  ...zabytkowe kościoły, dom, w którym mieszkał Leon Kruczkowski, "zwalony most", pomniki przyrody - m.in. dąb Hubert - tak swoje miasto w zgłoszeniu na RMF24.pl opisuje z kolei pan Mateusz, który zaprasza do...

 • ​Twoje Miasto: Decydujcie, dokąd pojedziemy!

  ...także na zachowany średniowieczny układ miasta.  Jastrowie to już propozycja z Wielkopolski. "Dwa zabytkowe kościoły, ratusz, zwalony most, dom, w którym mieszkał Leon Kruczkowski, murale" - to...

 • Podsumowanie "Złotego Pióra" w Lublinie

  Uroczystość będzie miała miejsce w sali sesyjnej w lubelskim ratuszu o godz. 12.00.Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa nr 40 im. Leona Kruczkowskiego w Lublinie. Prezydent Lublina objął honorowy patronat nad przedsięwzięciem. W samo południe spotka się z młodymi mistrzami polskiej ortografii aby im pogratulować i wręczyć wyróżnienia. Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony...

 • W Warszawie powstanie aleja Lecha Kaczyńskiego

  Ludowej, która od tej pory ma nosić im. Lecha Kaczyńskiego, ul. Leona Kruczkowskiego zostanie zmieniona na ul. Zbigniewa Herberta; ulica Sylwestra Bartosika zmieni nazwę na Grzegorza Przemyka, ul...

Dyskusje na temat: leon kruczkowski