• Informacje na temat:

  leon xiii

Artykuły na temat: leon xiii
 • Benedykt XVI odwiedził w niedzielę rano rodzinną miejscowość papieża Leona XIII - Carpineto Romano pod Rzymem. Rządzący przez ćwierć wieku Kościołem w latach 1878-1903 Leon XIII był jednym z najbardziej wpływowych papieży ostatnich wieków, autorem 86 encyklik.

 • Pogrzeb Leona Niemczyka

  Na Starym Cmentarzu w Łodzi pochowano w środę znanego aktora Leona Niemczyka. W ostatniej drodze artyście towarzyszyło kilka tysięcy osób: przedstawiciele środowisk twórczych, przyjaciele i władze miasta.

 • Benedykt XVII, Jan Paweł III, a może Leon? Jakie imię przyjmie kolejny papież

  Choć wciąż nie wiadomo, kiedy po dzisiejszej abdykacji Benedykta XVI rozpocznie się konklawe, w obecnej - nadzwyczajnej, nieznanej w nowożytnej historii sytuacji, w jakiej znalazł się Kościół - włoskie media zaczęły się już jednak zastanawiać, jakie imię zechce wybrać następca niemieckiego papieża. Benedykt XVII, Jan Paweł III, Pius XIII, a może Paweł VII?

 • XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie po raz siódmy z rzędu zajęło pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2009, przygotowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita".

 • Jakie imię wybierze nowy papież?

  Benedykt XVII, Jan Paweł III, Pius XIII, a może Paweł VII - czy jedno z tych imion wybierze nowy papież na znak kontynuacji z pontyfikatami poprzedników? Dyskusja na ten temat pojawiła się we włoskiej prasie. I jest już sugestia, że najlepsze byłoby imię Leon.

 • Wojciech Kapuściński autorem Zdjęcia Roku 2007

  Zwycięzcą XIII edycji Konkursu Fotograficznego "Zdjęcie Roku 2007" został Wojciech Kapuściński z Zamościa. W Konkursie wzięło udział 56 autorów z Polski i Ukrainy.

 • "Gazeta Polska Codziennie": Ręce precz od ks. Małkowskiego

  W relacjach z 4. rocznicy katastrofy smoleńskiej mainstreamowe media skupiły się na tym, że przed Pałacem Prezydenckim ks. Stanisław Małkowski odmówił modlitwę zaproponowaną w 1886 r. przez papieża Leona XIII, zauważa "Gazeta Polska Codziennie".

 • Dzieje najstarszej toruńskiej nekropolii, cmentarza św. Jerzego, sięgają przełomu XIII/XIV wieku, kiedy to przy kościele św. Jerzego został założony cmentarz na potrzeby leprozorium - przytułku dla chorych na trąd.

 • Uroczystość wręczenia głównej nagrody polskiemu reżyserowi Krystianowi Lupie, spotkania z reżyserami teatralnymi, spektakle i dyskusje zaplanowano w ramach XIII edycji festiwalu Europejskiej Nagrody Teatralnej (ENT), który w dniach od 31 marca do 5 kwietnia odbędzie się we Wrocławiu.

 • "Dwa, trzy lata, potem do domu Ojca". Pontyfikaty w liczbach

  ...objęcia papieskiego tronu miał ponad 100 lat. Jego godnym następcą jest Leon XIII, który zmarł w wieku 93 lat.  Najmłodszym w czasie wyboru na głowę Kościoła był Jan XII, który miał wówczas zaledwie 18 lat...

Dyskusje na temat: leon xiii