• Informacje na temat:

  leonardo da vinci

Artykuły na temat: leonardo da vinci
 • Włosko-francuska kłótnia o Leonardo da Vinci. Powodem… imigranci

  Włosko-francuska kłótnia o arcydzieła Leonarda da Vinci! Władze w Rzymie wycofują się z obietnicy wypożyczenia paryskiemu Luwrowi wszystkich obrazów mistrza, które znajdują się we Włoszech na wielką wystawę z okazji 500. rocznicy śmierci artysty.

 • Najdroższy obraz świata. Czy na pewno namalował go Leonardo da Vinci?

  ...​450 milionów dolarów to cena, jaką zapłacono na aukcji w Nowym Jorku za obraz Leonarda da Vinci. Oryginalnie obraz pochodzi z kolekcji angielskiego króla Karola I, ale przez wiele lat nie był uznawany za autentyk. Nawet dziś istnieją wątpliwości co do tego, kto jest autorem dzieła zatytułowanego "Salvator Mundi", przedstawiającego Jezusa Chrystusa w geście błogosławieństwa.

 • Mona Lisa obojnakiem? Włoski naukowiec twierdzi, że Leonardo da Vinci sportretował także kochanka

  Od dziesiątków lat eksperci zastanawiają się, kto był pierwowzorem słynnej Mona Lisy z obrazu Leonarda da Vinci. Włoski znawca sztuki Silvano Vincenti twierdzi, że artysta wzorował się na dwojgu modelach: kobiecie i mężczyźnie.

 • "Leonardo Da Vinci uznawał człowieka za sztukę. Kult ciała był ogromny”

  ...„Badania miały pewien systematyzm i były pełne spostrzeżeń naukowych. Nieprawdopodobny zmysł obserwatora, który był u Leonarda da Vinci i zmysł syntezy – to jest to, co mnie rzuciło na kolana” – mówi gość „Dania do Myślenia” w RMF Classic, ortopeda i wykładowca anatomii czynnościowej na WUM Dariusz Białoszewski. Mowa o polskim wydaniu rysunków anatomicznych da Vinci „Mechanika człowieka...

 • Muzeum Leonarda da Vinci otwarto w Rzymie

  ...50 maszyn zaprojektowanych przez Leonarda da Vinci i jego rękopisy można oglądać w otwartym w Rzymie muzeum dedykowanym artyście. Ekspozycję Leonardo da Vinci Expierencie zorganizowano przed 500-leciem jego śmierci, które będzie obchodzone w 2019 roku.

 • Włosko-francuska kłótnia o Leonarda da Vinci. Powodem… imigranci

  Włosko-francuska kłótnia o arcydzieła Leonarda da Vinci. Władze w Rzymie wycofują się z obietnicy wypożyczenia paryskiemu Luwrowi wszystkich obrazów mistrza, które znajdują się we Włoszech na wielką wystawę z okazji 500. rocznicy śmierci artysty.

 • Badacze chcą dotrzeć do DNA Leonarda da Vinci

  Badacze chcą dotrzeć do DNA Leonarda da Vinci, by odtworzyć jego wygląd, stan zdrowia oraz poznać tajniki jego geniuszu. Eksperci uczestniczący w "Projekcie Leonardo" chcą dowiedzieć się też, co jadał i czy to niezwykły wzrok wpłynął na jego wizje.

 • Leonardo da Vinci to jeden najważniejszych programów edukacyjnych Unii Europejskiej. Polska uczestniczy w nim od marca 1998 r. na równi z państwami członkowskimi.

 • Polska uczestniczy w ośmiu programach Unii Europejskiej. Trzy z nich to programy dotyczące edukacji i wychowania: "Socrates", "Leonardo da Vinci" i "Młodzież".

 • Drugie życie zapomnianego dzieła Da Vinci

  ..."Pokłon Trzech Król", czyli niedokończone dzieło Leonarda Da Vinci, przez lata było ukryte pod warstwą kurzu. Teraz konserwatorzy dali mu drugie życie. Obraz, przed końcem 2015 roku, zawiśnie we florenckiej galerii sztuki.

Zdjęcia na temat: leonardo da vinci
Dyskusje na temat: leonardo da vinci