• Informacje na temat:

  leonid breżniew

Artykuły na temat: leonid breżniew
 • Rosjanie najbardziej kochają Breżniewa

  Leonid Breżniew to najlepszy przywódca w historii Rosji - taką ocenę byłemu sekretarzowi Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego wystawili Rosjanie. Centrum analityczne Jurija Lewady zapytało obywateli Federacji o wszystkich szefów państwa od początku XX wieku.

 • Według Rosjan za Putina żyje się lepiej niż za Breżniewa

  ...​23 proc. Rosjan ocenia, że obecne czasy to okres, kiedy w Rosji żyje się najlepiej, nieco mniej (29 proc.) uważa, że najlepszą epoką były rządu Leonida Breżniewa (lata 1964-1982) - cytuje dziennik "Wiedomosti" wyniki sondażu niezależnego Centrum Lewady.

 • Sondaż: Według Rosjan za Putina żyje się lepiej niż w epoce Breżniewa

  ...32 proc. Rosjan ocenia, że obecne czasy to okres, kiedy w Rosji żyje się najlepiej, nieco mniej (29 proc.) uważa, że najlepszą epoką były rządy Leonida Breżniewa (lata 1964-1982) - cytuje dziennik "Wiedomosti" wyniki sondażu niezależnego Centrum Lewady.

 • Rzecznik Putina broni epoki Breżniewa

  Rzecznik premiera Rosji Władimira Putina, Dmitrij Pieskow, wystąpił w środę w obronie swojego szefa, który jest już porównywany z Leonidem Breżniewem, mówiąc, że okres rządów tego byłego przywódcy sowieckiego był "wielkim plusem" dla kraju.

 • McCain dla RMF FM: Putin działa jak pułkownik KGB. Przypomina mi Breżniewa

  ..., jednoczyciela, którym był Juliusz Cezar, czy bardziej jest jak XX-wieczny zbrodniarz? Ja bym bardziej postawił go w szeregu sowieckich przywódców pokroju Leonida Breżniewa. To są ludzie, którzy...

 • "New York Times" porównuje papieża do Breżniewa

  ...stworzył państwo na kształt kraju komunistycznego z czasów Leonida Breżniewa. "Papież, który pomógł w obaleniu bezbożnego komunizmu w Polsce, sam wprowadził reguły przypominające jako żywo stosunki panujące w starej partii komunistycznej"; "Jak partia czasów Leonida Breżniewa Watykan istnieje przede wszystkim po to, aby zachować władzę"; "Jan Paweł II stworzył dokładne odzwierciedlenie Kremla" - to...

 • "W Rosji jest gorzej niż w ZSRR za Breżniewa"

  ...do prezydenta Dmitrija Miedwiediewa zauważyła, że władze dzisiejszej Rosji reagują na wystąpienia opozycji o wiele ostrzej, niż miało to miejsce w ZSRR pod rządami Leonida Breżniewa. Szefowa MGH...

 • Rzecznik premiera Rosji Władimira Putina, Dmitrij Pieskow, wystąpił w obronie swojego szefa, który jest już porównywany z Leonidem Breżniewem, mówiąc, że okres rządów tego byłego przywódcy sowieckiego był "wielkim plusem" dla kraju.

 • Putin: Teraz Rosja jest w stanie sprostać wszelkim wyzwaniom

  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że jego kraj jest w stanie sprostać wszelkim wyzwaniom i rozwiązać najtrudniejsze zadania. Powiedział to wręczając na Kremlu pięciorgu obywatelom Rosji złote gwiazdy Bohatera Pracy. Niegdyś, wśród ponad 20 tys. osób uhonorowanych tym tytułem byli przywódcy ZSRR: Józef Stalin, Nikita Chruszczow i Leonid Breżniew.

 • Nowy incydent, który raczej nie poprawi stosunków między Niemcami i Stanami Zjednoczonymi. Jak informuje tygodnik „Der Spiegel”, mianowany na sekretarza stanu w niemieckim MSZ Klaus Scharioth porównał politykę bezpieczeństwa prezydenta George'a W. Busha do tak zwanej doktryny Breżniewa z końca lat 60. Moskwa także twierdziła wówczas, że wydarzenia w Czechosłowacji "zagrażają światowemu pokojowi...

Zdjęcia na temat: leonid breżniew
Dyskusje na temat: leonid breżniew