• Informacje na temat:

  leonow

Artykuły na temat: leonow
 • Leon Kruczkowski, dramatopisarz, prozaik, publicysta i działacz społeczny, znany jest przede wszystkim jako autor "Niemców". Stał się autorem, którego przekleństwem było czynne zaangażowanie w sprawy polityczne PRL-u, co skazało go w dzisiejszych czasach na zapomnienie.

 • O. Leon Knabit: Były zauroczenia, potańcówki...

  - Teraz, w czasie przygotowań na ŚDM, głośno było o pewnej pani, sześćdziesiąt, może siedemdziesiąt lat, która wbiegła na Kasprowy Wierch. Inna przepłynęła kanał La Manche. Te i wiele innych przypadków pokazują, jak w starości można być młodym - mówi o. Leon Knabit, twarz kampanii promującej Małopolskę w czasie Światowych Dni Młodzieży. Duchowny przekonuje też, że można się stać - choć to nie wskazane - "25-letnim ramolem".

 • "Rozmowy o Człowieku" z o. Leonem Knabitem i prof. Tomaszem Grodzickim

  Od środy 17 stycznia wszystkie wydarzenia z cyklu "Rozmowy o Człowieku" odbywać się będą w dużej auli gmachu Polska Akademia Umiejętności, przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie. Bohaterami najbliższego spotkania będą: o. Leon Knabit i prof. Tomasz Grodzicki.

 • Wiemy, kiedy Leon zagra w naszej reprezentacji!

  Mistrzostwa Europy 2017 albo Liga Światowa 2017 - w tych rozgrywkach może zagrać w polskich barwach Wilfredo Leon. Kubańczyk z polskim paszportem jest jednym z najlepszych siatkarzy świata. Niestety, szanse na jego grę w biało-czerwonej koszulce na tegorocznych igrzyskach są minimalne.

 • Leon Ciechanowski: Zapach potrafi przekazywać emocje, coś metapoziomowego

  "Zmysł węchu jest jednym ze zmysłów, który jest połączony tzw. nerwami czaszkowymi, one nie wychodzą z kręgosłupa, tylko bezpośrednio z mózgu" - mówi gość "Dania do Myślenia" w RMF Classic, psycholog poznawczy i ewolucyjny z Uniwersytetu SWPS Leon Ciechanowski. "Niewiele jest takich rzeczy, między innymi wzrok, słuch również są tak połączone. Te zmysły są najsilniejsze" - dodaje. Zdaniem Ciechanowskiego obwąchujemy się, żeby wykryć kod genetyczny drugiej osoby. "Wokół nosa znajdują się...

 • Leon Wyczółkowski w muzeum

  Muzeum Okręgowe w Pile zaprasza na nową wystawę czasową "Leon Wyczółowski - malarstwo, rysunek, grafika" ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

 • Leon Wyczółkowski w muzeum

  Muzeum Okręgowe w Pile zaprasza na nową wystawę czasową "Leon Wyczółowski - malarstwo, rysunek, grafika" ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

 • Spłonął dworek Leona Wyczółkowskiego

  Przedwojenny dworek malarza Leona Wyczółkowskiego w Gościeradzu koło Bydgoszczy (woj. kujawsko- pomorskie) został zniszczony przez pożar, który wybuchł na strychu budynku w piątek wieczorem.

 • Sukces Akademii Leona Koźmińskiego

  Akademia Leona Koźmińskiego uczy najlepiej w Europie Środkowo - Wschodniej na kierunku zarządzenie. Tak wynika z rankingu uczelni ekonomicznych przygotowanego przez Financial Times.

 • ...wznoszonego centrum. Miastu zostawił wolną rękę przy wyborze artysty. Przedstawiciele magistratu oraz - na jego zaproszenie - środowisk bielskich plastyków, powierzyli wiosną pracę Leonowi Tarasewiczowi...

Zdjęcia na temat: leonow
 • Fernando Leon
 • "Portret Leona Sternbacha" Stanisław Wyspiański
Wideo na temat: leonow
 • Gitarowy rekord Guinnessa pobity we Wrocławiu

  Rekord Guinnessa pobity - we Wrocławiu ponad 7,2 tys. osób wykonało na gitarach utwór Jimi'ego Hendriksa "Hey Joe". Gościem honorowym bicia rekordu był Leon Hendrix, brat legendarnego muzyka.

Dyskusje na temat: leonow