• Informacje na temat:

  leonow

Artykuły na temat: leonow
 • 2-letni Leon zgubił aparat słuchowy. Rodzice proszą o pomoc

  W centrum handlowym w „Krokus” w Krakowie 2-letni niepełnosprawny Leon zgubił aparat słuchowy, który jest mu potrzebny do normalnego funkcjonowania. Rodzice proszą o pomoc w poszukiwaniach.

 • Amerykański fizyk Leon Lederman, który wraz z dwoma współpracownikami otrzymał w 1988 roku nagrodę Nobla za odkrycie na drodze eksperymentalnej neutrin mionowych, zmarł w środę w wieku 96 lat w domu opieki w Rexburg w stanie Idaho - poinformowała jego żona.

 • Leon Kruczkowski, dramatopisarz, prozaik, publicysta i działacz społeczny, znany jest przede wszystkim jako autor "Niemców". Stał się autorem, którego przekleństwem było czynne zaangażowanie w sprawy polityczne PRL-u, co skazało go w dzisiejszych czasach na zapomnienie.

 • O. Leon Knabit: Były zauroczenia, potańcówki...

  - Teraz, w czasie przygotowań na ŚDM, głośno było o pewnej pani, sześćdziesiąt, może siedemdziesiąt lat, która wbiegła na Kasprowy Wierch. Inna przepłynęła kanał La Manche. Te i wiele innych przypadków pokazują, jak w starości można być młodym - mówi o. Leon Knabit, twarz kampanii promującej Małopolskę w czasie Światowych Dni Młodzieży. Duchowny przekonuje też, że można się stać - choć to nie wskazane - "25-letnim ramolem".

 • Leon pomoże kadrze siatkarzy w walce o IO. Wiemy, kiedy zadebiutuje

  Wiemy kiedy Wilfredo Leon zadebiutuje w siatkarskiej reprezentacji Polski! Stanie się to podczas turnieju towarzyskiego, którym jest coroczny Memoriał Huberta Wagnera. Kolejna okazja do zobaczenia Leona w grze to turniej kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który 9 sierpnia ruszy w Gdańsku. Potwierdził to prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Jacek Kasprzyk.

 • "Rozmowy o Człowieku" z o. Leonem Knabitem i prof. Tomaszem Grodzickim

  Od środy 17 stycznia wszystkie wydarzenia z cyklu "Rozmowy o Człowieku" odbywać się będą w dużej auli gmachu PAU przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie. Bohaterami najbliższego spotkania będą: o. Leon Knabit i prof. Tomasz Grodzicki.

 • Wiemy, kiedy Leon zagra w naszej reprezentacji!

  Mistrzostwa Europy 2017 albo Liga Światowa 2017 - w tych rozgrywkach może zagrać w polskich barwach Wilfredo Leon. Kubańczyk z polskim paszportem jest jednym z najlepszych siatkarzy świata. Niestety, szanse na jego grę w biało-czerwonej koszulce na tegorocznych igrzyskach są minimalne.

 • Coraz lepiej radzi sobie z polskim i czeka na zgrupowanie. Leon w Polsce

  Wilfredo Leon, który od przyszłego roku będzie mógł grać w biało-czerwonych barwach, pilnie uczy się języka polskiego. Jak przyznał pochodzący z Kuby siatkarz, pomagają mu w tym przede wszystkim żona i aplikacja w telefonie. Przyjmujący zdradził też dlaczego zdecydował się opuścić Zenit Kazań i jakie cele stawia sobie przed przeprowadzką do Włoch.

 • Leon Ciechanowski: Zapach potrafi przekazywać emocje, coś metapoziomowego

  "Zmysł węchu jest jednym ze zmysłów, który jest połączony tzw. nerwami czaszkowymi, one nie wychodzą z kręgosłupa, tylko bezpośrednio z mózgu" - mówi gość "Dania do Myślenia" w RMF Classic, psycholog poznawczy i ewolucyjny z Uniwersytetu SWPS Leon Ciechanowski. "Niewiele jest takich rzeczy, między innymi wzrok, słuch również są tak połączone. Te zmysły są najsilniejsze" - dodaje. Zdaniem Ciechanowskiego obwąchujemy się, żeby wykryć kod genetyczny drugiej osoby. "Wokół nosa znajdują się...

 • Ojciec Leon Knabit: Kapłan dzisiaj musi być doskonały. Nie poprawny, bo poprawność to za mało

  "Mam za sobą 64 lata kapłaństwa. Z perspektywy czasu kapłaństwo dzisiaj niczym nie różni się od kapłaństwa dawniej. Istota pozostaje taka sama – kształtuje nas Eucharystia i modlitwa - pisze w Wielki Czwartek dla Stacji7 ojciec Leon Knabit.

Zdjęcia na temat: leonow
 • Fernando Leon
 • "Portret Leona Sternbacha" Stanisław Wyspiański
Wideo na temat: leonow
 • Gitarowy rekord Guinnessa pobity we Wrocławiu

  Rekord Guinnessa pobity - we Wrocławiu ponad 7,2 tys. osób wykonało na gitarach utwór Jimi'ego Hendriksa "Hey Joe". Gościem honorowym bicia rekordu był Leon Hendrix, brat legendarnego muzyka.

Dyskusje na temat: leonow