• Informacje na temat:

  leopard

Artykuły na temat: leopard
 • Amunicja dla Leoparda powodem zerwania rozmów ws. caracali

  ..."Polska strona zażądała dostępu do technologii produkcji amunicji do czołgów Leopard i to było bezpośrednim powodem przerwania rozmów" - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM. Według rozmówcy naszego dziennikarza spełnienie przez stronę francuską takiego żądania mogło być niezgodne z przepisami offsetowymi jako zbyt odległe od przedmiotu oferty. W dodatku polski MON zażądał prawa do...

 • Węgry się zbroją. Kupią w Niemczech czołgi Leopard i haubice samobieżne

  ...dotyczy zakupu 44 nowych czołgów Leopard 2 A7+ oraz 24 nowo wyprodukowanych haubic samobieżnych PzH 2000 o kalibrze 155 mm. Ponadto, Węgry otrzymają z rezerw magazynowych KMW 12 używanych czołgów Leopard 2 A4 dla celów szkoleniowych.   Jak się zaznacza, stanowi to kolejny krok w zwiększaniu interoperacyjności sił zbrojnych państw europejskich, a nowe wozy bojowe pomogą dostosować armię węgierską...

 • Manewry mają pokazać, że siły sojuszu zdolne są do przerzucenia różnymi drogami żołnierzy i sprzętu w rejon kryzysu. W operacji biorą udział żołnierze z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Albanii i Polski. - Po raz pierwszy przekonaliśmy się, że inwestycje w Żagań i czołgi Leopard były trafne - mówił gen. Jarosław Mika, dowódca 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. - Mamy ponad 100 takich...

 • Niemcy: Bundeswehra otrzyma sto dodatkowych czołgów Leopard 2

  ...​W następstwie kryzysu na Ukrainie niemiecka Bundeswehra otrzyma 100 dodatkowych czołgów Leopard 2 - poinformowało w piątek ministerstwo obrony w Berlinie.

 • Wojskowa komisja ma gotowe hipotezy ws. wypadku czołgu Leopard

  Wada konstrukcyjna pocisków ćwiczebnych oraz błędy ludzi – to jak dowiedział się reporter RMF FM - główne hipotezy rozpatrywane przez wojskową komisję ws. przyczyn wrześniowego tragicznego wypadku podczas szkoleń na poligonie w Świętoszowie na Dolnym Śląsku. Zapalił się wtedy czołg Leopard. Jeden żołnierz zmarł, trzech zostało rannych.

 • Czołgi Leopard 2, przeciwlotnicze rakietowe wozy bojowe OSA i wyrzutnie Morskiej Jednostki Rakietowej będzie można zobaczyć na defiladzie z okazji święta Wojska Polskiego w sobotę w Warszawie.

 • Leopard chciał się napić wody. Głowa utknęła mu w naczyniu

  Głowa tego biednego leoparda utknęła w naczyniu, z którego pił wodę. Na filmie widać, jak zwierzę walczy, żeby się oswobodzić. Ludzi obserwują to z dystansu. Nikt nie ma odwagi podejść, żeby mu pomóc. Leopardowi udało się oswobodzić dopiero po sześciu godzinach. W jaki sposób? Tego już nie podano. Film ten został nakręcony w północnych Indiach.

 • RMF24: Wojskowa komisja ma gotowe hipotezy ws. wypadku czołgu Leopard

  Wada konstrukcyjna pocisków ćwiczebnych oraz błędy ludzi – to jak dowiedział się reporter RMF FM - główne hipotezy rozpatrywane przez wojskową komisję ws. przyczyn wrześniowego tragicznego wypadku podczas szkoleń na poligonie w Świętoszowie na Dolnym Śląsku. Zapalił się wtedy czołg Leopard, w wyniku czego jeden z żołnierzy zmarł, a trzech zostało rannych.

 • Niemcy zawieszą dostawy Leopardów do Polski? Berlin zaprzecza

  Rzecznik do spraw obrony niemieckiej koalicyjnej partii SPD Rainer Arnold domaga się zawieszenia dostaw do Polski czołgów podstawowych Leopard 2A5 z uwagi na niewystarczającą liczbę maszyn tego typu na wyposażeniu Bundeswehry – pisze "Sueddeutsche Zeitung".

 • Byli szefowie firmy deweloperskiej Leopard oraz jej były udziałowiec, podejrzani o oszukanie klientów na ponad 55 mln zł, zostali aresztowani w czwartek na trzy miesiące - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Zdjęcia na temat: leopard
 • Kambodża: Młode leopardy uratowane z powodzi
 • Kambodża: Młode leopardy uratowane z powodzi
 • Kambodża: Młode leopardy uratowane z powodzi
Wideo na temat: leopard
 • Polscy i niemieccy żołnierze ćwiczą w ramach manewrów Borsuk 12

  3000 żołnierzy, w tym 120 z Bundeswehry, 500 jednostek sprzętu, w tym 50 czołgów Leopard. Tak wyglądają ogromne ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem Borsuk 12. Manewry odbywają się na czterech poligonach w Lubuskiem i Dolnośląskiem: Wędrzyn, Biała Góra (pod Krosnem Odrzańskim), Żagań i Świętoszów. Przez tydzień żołnierze, głównie z 10. Brygady Kawalerii Pancernej i 21. Brygady Pancernej

Dyskusje na temat: leopard