• Informacje na temat:

  leopold i habsburg

Artykuły na temat: leopold i habsburg
 • Nie żyje książę Karol Stefan Habsburg

  Książę Karol Stefan Habsburg, syn ostatnich właścicieli dóbr żywieckich, honorowy obywatel miasta Żywca, zmarł w środę po południu w Sztokholmie – poinformował burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Miał 96 lat.

 • Zmarł książę Karol Stefan Habsburg

  Książę Karol Stefan Habsburg, syn ostatnich właścicieli dóbr żywieckich, honorowy obywatel miasta Żywca, zmarł w środę po południu w Sztokholmie – poinformował burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Miał 96 lat.

 • Żywiec chce sprowadzić ze Szwecji prochy Habsburgów. Szwedzi oponują

  Prochy ostatnich przedwojennych właścicieli dóbr żywieckich - Karola Olbrachta Habsburga i żony Alicji Ankarcrony - chcą w stulecie odzyskania niepodległości sprowadzić ze Szwecji do Żywca władze miasta. Lokalne władze szwedzkie się na to jednak nie zgodziły.

 • Turyści mogą już przysiąść w żywieckim parku na ławeczce obok postaci księżnej Alicji Habsburg, małżonki ostatniego właściciela dóbr żywieckich arcyksięcia Karola Olbrachta Habsburga - poinformował rzecznik burmistrza Żywca, Tomasz Terteka.

 • Zwiedzając Muzeum Miejskie w Żywcu turyści mogą już poznać historię miejscowej linii Habsburgów. Przewodnik przybliża szczególnie postać zmarłej niedawno księżnej Marii Krystyny Habsburg - poinformował we wtorek rzecznik żywieckiego magistratu Tomasz Terteka.

 • Arcyksiążę Habsburg oprowadza po Starym Zamku w Żywcu

  Po żywieckim Starym Zamku oprowadza turystów jego dawny właściciel, arcyksiążę Karol Stefan Habsburg. Jak to możliwe ? Od dzisiaj działa tam elektroniczny przewodnik.

 • Dwa obrazy Wojciecha Kossaka, które przed wojną należały do kolekcji żywieckich Habsburgów, wróciły na stałe do Żywca. Rzecznik burmistrza miasta Tomasz Terteka powiedział w środę, że płótna są aktualnie wieszane w tamtejszym muzeum w dawnym zamku Habsburgów.

 • Po żywieckim Starym Zamku turystów oprowadza jego dawny właściciel arcyksiążę Karol Stefan Habsburg. Od poniedziałku działa tam bowiem elektroniczny przewodnik - powiedział rzecznik magistratu w Żywcu (woj. śląskie) Tomasz Terteka.

 • Obraz Matki Bożej Piekarskiej młodszy niż przypuszczano

  ...w Piekarach Śląskich sięgają XVII wieku. Wówczas przed obrazem modlili się mieszkańcy Tarnowskich Gór z prośbą o ustąpienie zarazy. W 1680 r. cesarz austriacki Leopold I Habsburg prosił o przywiezienie...

 • ...je dopiero w 1992 roku. Rodzina żywieckich Habsburgów jest blisko spokrewniona z domem panującym niegdyś w Wiedniu, w tym z cesarzem Franciszkiem Józefem I. Mają wspólnego przodka, cesarza Leopolda(...) wzbogacił się także o tablice informacyjne, które wskazują najważniejsze zabytki, w tym Stary Zamek i pałac Habsburgów, a także w ścieżki rowerowe i dla biegaczy. Restauracja Parku Habsburgów przy...

Dyskusje na temat: leopold i habsburg
 • Re: Bohuslav Sobotka: Polska, Węgry i Czechy nie zmienią zdania w sprawie relokacji

  Habsburg Leopold I który błagał o pomoc i któremu Sobieski ocalił doop.sko Odsieczą Wiedeńską - po bitwie okazał się bufonem i niewdzięcznikiem, nie spieszyłbym się więc zbytnio z ponowną odsieczą... chyba że po podpisaniu korzystnego traktatu.

 • Re: Nielegalni imigranci dostaną dowody tożsamości

  Warto by było aby dzisiejsi "demokratyczni urzędnicy", którzy narzucają przyjmowanie imigrantów usłyszeli list, jaki dostał od Kara Mustafy arcyksiążę Austrii Leopold I Habsburg. W filmie "Bitwa pod Wiedniem" jest przytoczona treść tego listu. Robi spore wrażenie. Ciekawe czy jest prawdziwa? Ale to, że wtedy 200 000 armię wysłało imperium osmańskie na podbój Europy... to już prawda.

 • Re: Nieoficjalnie: Timmermans dostał zgodę KE na procedury naruszeniowe wobec Polski

  Europejskiej.Kim był ów król Leopold? Należał do dynastii sasko-koburskiej, która była boczną linią Wettynów, którzy w XVIII w. uczynili z Rzeczypospolitej państwo upadłe, gotowe do rozbiorów. Był on jednocześnie bezpośrednim potomkiem Marii Teresy Habsburg, czyli austriackiej sygnatariuszki I rozbioru Polski. Idealny miks genetyczny na patrona rujnowania i rozbiorów Afryki.

 • Re: Nieoficjalnie: Timmermans dostał zgodę KE na procedury naruszeniowe wobec Polski

  dzięki niemu to malutkie państwo europejskie zrobiło w XX w. taką karierę polityczną stając się stolicą Unii Europejskiej.Kim był ów król Leopold? Należał do dynastii sasko-koburskiej, która była boczną linią Wettynów, którzy w XVIII w. uczynili z Rzeczypospolitej państwo upadłe, gotowe do rozbiorów. Był on jednocześnie bezpośrednim potomkiem Marii Teresy Habsburg, czyli austriackiej sygnatariuszki

 • Re: Brutalne zabójstwo w Londynie

  arrived in Vienna after it was relieved[11]). The Viennese garrison was led by Ernst Rüdiger Graf von Starhemberg, subordinate of Leopold I Habsburg, Holy Roman Emperor. The overall command was held by the(...). The battle marked the beginning of the political hegemony of the Habsburg dynasty in the Holy Roman Empire and Central Europe. The battle was won by the combined forces of the Holy Roman Empire and