• Informacje na temat:

  lesbos

Artykuły na temat: lesbos
 • Grecki minister na Lesbos w sprawie migrantów

  ...​Grecki minister do spraw migracji udał się na Lesbos, aby sprawdzić, w jakich warunkach przebywają tam uchodźcy. Janis Muzalas rozmawia też z lokalnymi władzami i mieszkańcami wyspy o problemach, jakie stwarza pobyt około pięciu tysięcy migrantów, którzy utknęli na Lesbos.

 • Do Watykanu przybyli Syryjczycy z Lesbos

  Na zaproszenie papieża do Watykanu przybyło kolejnych dziewięciu uchodźców syryjskich przebywających na Lesbos. Powracając z wizyty na tej greckiej wyspie 16 kwietnia Franciszek zabrał ze sobą już dwanaście osób.

 • Papież zabrał z Lesbos 12 uchodźców

  Papież Franciszek zakończył wizytę na greckiej wyspie Lesbos i odleciał do Rzymu. Na pokład samolotu papież zabrał ze sobą 12 uchodźców.

 • Setki uchodźców demonstrowały na wyspie Lesbos

  Nie słabnie napięcie na greckiej wyspie Lesbos. Jak poinformowała agencja dpa, w niedzielę w centrum Mityleny, stolicy wyspy, demonstrowały setki migrantów i uchodźców, domagając się by władze przeniosły ich do kontynentalnej części kraju.

 • U wybrzeży Lesbos zatonęła łódź z uchodźcami

  Do 16 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych wypadku łodzi, która zatonęła w poniedziałek rano u północnych wybrzeży greckiej wyspy Lesbos - poinformowała grecka policja portowa. Zwłoki dziewięciu osób wyłowiono w wodach Grecji, a siedmiu - niedalekiej Turcji.

 • Porozumienie między Turcją, a Unią Europejską w sprawie kryzysu migracyjnego jest, ale napływ migrantów do Grecji nadal trwa. Zdjęcia pokazują tysiące kamizelek ratunkowych pozostawionych przez uchodźców na wyspie Lesbos.

 • Papież Franciszek przyleciał na wyspę Lesbos

  Papież Franciszek przybył w sobotę rano na grecką wyspę Lesbos, na którą w ostatnich miesiącach przypłynęły tysiące uchodźców. Papieża powitał na lotnisku premier Grecji Aleksis Cipras. Franciszek podziękował mu za gościnność jego kraju.

 • Lesbos: Historyczne spotkanie zwierzchników Kościołów

  ...​W sobotę dojdzie do historycznego spotkania zwierzchników Kościołów katolickiego i prawosławnego na greckiej wyspie Lesbos. Papież Franciszek, ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej i arcybiskup Aten Hieronim składają wizytę w miejscu, które stało się symbolem kryzysu migracyjnego i bramą do Europy dla rzeszy uchodźców.

 • Pięciu imigrantów zginęło u wybrzeży Lesbos

  ...​Pięciu imigrantów, w tym troje dzieci i dwaj mężczyźni, zginęło u wybrzeży wyspy Lesbos podczas przeprawy morskiej z Turcji do Grecji - poinformowały władze w środę. Tysiące przybyszów utknęły tymczasem na Lesbos przez strajk marynarzy obsługujących promy.

 • Grecja: Kontenery zamiast namiotów dla migrantów na Lesbos

  Specjalne kontenery zamiast namiotów staną w ośrodku dla imigrantów Moria na Lesbos. Taką decyzję podjęły greckie władze po tym, jak zdjęcia zasypanych śniegiem namiotów i marznących uchodźców obiegły światowe media.

Zdjęcia na temat: lesbos