• Informacje na temat:

  lesbos

Artykuły na temat: lesbos
 • Ewakuacja migrantów protestujących na wyspie Lesbos

  Grecka policja ewakuowała w poniedziałek rano migrantów, którzy protestowali w miasteczku Mitilini na wyspie Lesbos, po tym jak w nocy zaatakowali ich antymigracyjni ekstremiści.

 • Grecki minister na Lesbos w sprawie migrantów

  ...​Grecki minister do spraw migracji udał się na Lesbos, aby sprawdzić, w jakich warunkach przebywają tam uchodźcy. Janis Muzalas rozmawia też z lokalnymi władzami i mieszkańcami wyspy o problemach, jakie stwarza pobyt około pięciu tysięcy migrantów, którzy utknęli na Lesbos.

 • Do Watykanu przybyli Syryjczycy z Lesbos

  Na zaproszenie papieża do Watykanu przybyło kolejnych dziewięciu uchodźców syryjskich przebywających na Lesbos. Powracając z wizyty na tej greckiej wyspie 16 kwietnia Franciszek zabrał ze sobą już dwanaście osób.

 • Zamieszki na Lesbos. Aresztowano ponad stu migrantów

  Grecka policja aresztowała w poniedziałek 120 migrantów, którzy protestowali w miasteczku Mitilini na wyspie Lesbos, po tym gdy w nocy zaatakowali ich antyimigracyjni ekstremiści. W wyniku starć rannych zostało co najmniej 10 osób.

 • Grecja: Alarm na Lesbos po przypływie 300 migrantów

  Władze greckiej wyspy Lesbos wszczęły alarm, kiedy od północy dotarło tam trzystu migrantów. Funkcjonariusze twierdzą, że ma to związek z poniedziałkowym szczytem w Warnie, na którym nie udało się osiągnąć kompromisu między Unią Europejską a Turcją.

 • Papież zabrał z Lesbos 12 uchodźców

  Papież Franciszek zakończył wizytę na greckiej wyspie Lesbos i odleciał do Rzymu. Na pokład samolotu papież zabrał ze sobą 12 uchodźców.

 • Przeludniony obóz na Lesbos. Dzieci mają myśli samobójcze

  Obóz dla uchodźców na wyspie Lesbos przypomina przedsionek piekła: zamiast 3000 osób stłoczono tam 9000. Nawet dzieci, które tam przebywają, mają samobójcze myśli - mówi w rozmowie z Deutsche Welle dyrektor organizacyjny niemieckiej sekcji NGO "Lekarze bez Granic", Florian Westphal.

 • Setki uchodźców demonstrowały na wyspie Lesbos

  Nie słabnie napięcie na greckiej wyspie Lesbos. Jak poinformowała agencja dpa, w niedzielę w centrum Mityleny, stolicy wyspy, demonstrowały setki migrantów i uchodźców, domagając się by władze przeniosły ich do kontynentalnej części kraju.

 • Lesbos: Bunt i zamieszki w ośrodku dla migrantów

  Duża operację w ośrodku dla migrantów na greckiej wyspie Lesbos. W nocy doszło tam do zamieszek, w wyniku których rannych zostało sześciu policjantów i co najmniej 11 osób ubiegających się o azyl. Były to najpoważniejsze zajścia, do jakich doszło tam w ostatnich miesiącach.

 • U wybrzeży Lesbos zatonęła łódź z uchodźcami

  Do 16 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych wypadku łodzi, która zatonęła w poniedziałek rano u północnych wybrzeży greckiej wyspy Lesbos - poinformowała grecka policja portowa. Zwłoki dziewięciu osób wyłowiono w wodach Grecji, a siedmiu - niedalekiej Turcji.

Zdjęcia na temat: lesbos