• Informacje na temat:

  lesser

Artykuły na temat: lesser
 • Gabriele Lesser: Polsce nie grożą żadne sankcje. To tylko takie gadanie

  Lesser. Sankcje miałyby być odpowiedzią na zmiany w Trybunale Konstytucyjnym i mediach publicznych. Polska demokracja sterowana w stylu putinowskim, według szefa Parlamentu Europejskiego? „Martin(...) dlaczego jedna strona ma nic nie mówić i musi siedzieć cicho?” – pyta gość RMF Classic. Lesser zaznacza, że w ostatnim czasie zainteresowanie Polską bardzo wzrosło. „Widzę, jak dużo ludzi znów zaczyna czytać...

 • "Weser Kurier": Milczenie to zła odpowiedź na polski populizm

  Niemiecki rząd nie powinien dalej milczeć w sprawie roszczeń reparacyjnych polityków PiS – uważa polska korespondentka „Weser Kurier” Gabriele Lesser.

 • TAZ: Polskie media prawicowe nie trzymają się faktów

  Prawicowe media w Polsce uczestniczą w antyniemieckiej kampanii rządu domagając się reparacji wojennych. Nie trzymają się przy tym faktów - pisze Gabriele Lesser w „Tageszeitung”.

 • Polacy z napięciem śledzą ukraińsko-rosyjski konflikt na Krymie. Do głosu dochodzą też głęboko zakorzenione obawy przed rosyjskim sąsiadem. Na łamach "Tageszeitung" (TAZ) Gabriele Lesser pisze o polskich obawach wobec reakcji Rosji w konflikcie na Krymie i o zdaniu Polaków o zachodnich politykach.

 • Soczi 2014: Drugi złoty medal Fourcade'a w biathlonie. Polacy daleko

  ...​Francuski biathlonista Martin Fourcade, który w poniedziałek zdobył w Soczi złoty medal w biegu na dochodzenie, został także mistrzem olimpijskim w biegu indywidualnym na 20 km. Po srebro sięgnął Niemiec Erik Lesser, a po brąz - Rosjanin Jewgienij Garaniczew. Polscy biathloniści - Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek, Łukasz Słonina i Grzegorz Guzik - zajęli odległe lokaty.

 • ​Zdjęcie dnia: Football po amerykańsku

  Sytuacja została uchwycona podczas meczu amerykańskiej ligii NFL między "Panterami" a Atlanta Falcons. Mecz rozegrano 27 grudnia na stadionie Georgia Dome w Atlancie. Falcons (gospodarze) zwyciężyli 20-13. Autorem zdjęcia jest Erik S. Lesser z agencji EPA.

 • Zdjęcie dnia: Kozy za kratkami

  Więzienie o zaostrzonym rygorze w Key West na Florydzie od ponad 20 lat prowadzi zwierzyniec. Znajdują się tam zwierzęta domowe i egzotyczne, które zostały porzucone lub skonfiskowane. Możliwość opieki nad zwierzętami jest nagrodą dla więźniów. Dodatkowo zwierzyniec jest udostępniany wszystkim odwiedzającym dwa razy w miesiącu. Autorem zdjęcia jest Erik S. Lesser z agencji EPA.  

 • TAZ: Historyczna wizyta Steinmeiera w Warszawie

  W Warszawie obowiązuje dewiza "tempo, tempo" - pisze w opublikowanym we wtorek (05.06.2018) komentarzu warszawska korespondentka "Tageszeitung" (TAZ) Gabriele Lesser. Partia rządząca "cofa się do czasów realnego socjalizmu w tak zawrotnym tempie, że zagraniczni politycy nie są w stanie dotrzymać tym procesom kroku" - pisze Lesser. Podczas dwudniowej wizyty w Warszawie prezydent Niemiec...

 • TAZ: Cel Kaczyńskiego - polexit

  ..."Polacy lubią superlatywy: chcą być pierwszymi, największymi, najlepszymi" - zauważa na wstępie komentarza w "Die Tageszeitung" (TAZ) Gabriele Lesser. "Teraz Polska ponownie znalazła się na górze, ale nie ma powodu do radości. Większość odczuwa nie dumę, tylko wstyd" - stwierdza Lesser, komentując wszczęcie przez Komisję Europejską postępowania wobec Polski o naruszenie unijnych przepisów...

 • Niemiecka prasa po zabójstwie Adamowicza: Skutki nienawiści

  Chociaż sprawca oświadczył, że działał z pobudek zemsty osobistej, to do zamachu doszło w kontekście "od dawna podgrzewanej i pełnej przemocy" atmosfery w Polsce - pisze Gabriele Lesser. Dziennikarka(...) powszednim" - pisze Lesser. Warszawska korespondentka "TAZ" przypomina, że Adamowicz został uznany za "politycznie martwego". Jego przestępstwa: przyjazne nastawienie do cudzoziemców i otwartość wobec...