• Informacje na temat:

  lessing

Artykuły na temat: lessing
 • Zmarła Doris Lessing - radykałka, buntowniczka, noblistka

  Doris Lessing, zmarła w niedzielę rano brytyjska pisarka, była najstarsza laureatką literackiej nagrody Nobla. Otrzymała ją w 2007 roku wieku 88 lat za "epicką prozę będącą wyrazem kobiecych doświadczeń".

 • Najnowsza powieść Lessing ukaże się po polsku

  ..."Alfred i Emily" - najnowsza powieść Doris Lessing, laureatki literackiego Nobla z 2007 roku, ukaże się w Polsce we wrześniu. Pisarka zapowiedziała, że jest to jej ostatnia książka, swego rodzaju pożegnanie z pisaniem.

 • W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku rozpoczęto próby do polskiej premiery sztuki brytyjskiej pisarki Doris Lessing, laureatki Nagrody Nobla. Przedstawienie - pierwsza inscenizacja dzieła tej autorki w Polsce - reżyseruje Anna Augustynowicz.

 • ​Zmarła Doris Lessing, laureatka literackiej Nagrody Nobla

  W Anglii zmarła w wieku 94 lat Doris Lessing, brytyjska laureatka literackiej Nagrody Nobla (2007), autorka powieści psychologicznych, których bohaterkami są kobiety, m.in. wydanych w polskim przekładzie "Lato przed zmierzchem" i "Dobra terrorystka".

 • Nie żyje Doris Lessing, pisarka, laureatka Nagrody Nobla

  W Anglii zmarła w wieku 94 lat Doris Lessing, brytyjska laureatka literackiej Nagrody Nobla (2007), autorka powieści psychologicznych, których bohaterkami są kobiety, m.in. wydanych w polskim przekładzie "Lato przed zmierzchem" i "Dobra terrorystka".

 • Premiera sztuki Doris Lessing w Teatrze Wybrzeże

  Sztukę brytyjskiej pisarki Doris Lessing "Na początku był dom" wystawi w piątek Teatr Wybrzeże w Gdańsku. To pierwsza inscenizacja dzieła tej autorki (laureatki Nagrody Nobla) w Polsce. Przedstawienie reżyseruje Anna Augustynowicz.

 • Doris Lessing laureatką Literackiej Nagrody Nobla

  Brytyjka Doris Lessing została laureatką Literackiej Nagrody Nobla. Szwedzka Akademia nagrodziła w tym roku brytyjską pisarkę, łączącą kobiece doświadczenia ze sceptycyzmem, wewnętrznym ogniem i wizjonerską siłą. To epika dogłębnie analizująca podzieloną cywilizację .

 • W śląskich księgarniach nie ma książek tegorocznej noblistki Doris Lessing. W niektórych sklepach książki sprzedano wiele miesięcy temu, w innych nie było ich w ogóle.Teraz księgarze zgodnie zapowiadają, że będą składać zamówienia na te pozycje u wydawców i w hurtowniach.

 • Laureaci literackiej Nagrody Nobla

  Pierwszym laureatem Literackiej Nagrody Nobla był w 1901 roku Francuz Rene Sully Proudhomme, a listę dotychczasowych noblistów zamyka Angielka - Doris Lessing.

 • Brytyjka Doris Lessing została laureatką Literackiej Nagrody Nobla.

Zdjęcia na temat: lessing
Dyskusje na temat: lessing
 • Re: Doris Lessing - brytyjska laureatka lite...

  Zdrajca interesów Polski.Taki y niego Polak jak i Prokurator Wolińska, której kazał wypłacać comiesięczna emeryturę za zamordowanie gen Fieldorfa Nila. Najszybciej awansujący generał osłaniający procesy strzelających do górników morderców.Jaka interwencja? Pokażcie interwencje w krajach Europy Wschodniej po 1964 r ?

 • Re: Jerzy Owsiak przeprosił Krystynę Pawłowicz

  „Pozwólcie nam być leniwymi we wszystkim, z wyjątkiem w kochaniu i w piciu, z wyjątkiem w byciu leniwymi” Lessing

 • Re: Jerzy Owsiak przeprosił Krystynę Pawłowicz

  brytolski komuch „Pozwólcie nam być leniwymi we wszystkim, z wyjątkiem w kochaniu i w piciu, z wyjątkiem w byciu leniwymi” Lessing

 • Re: ..

  pd telefony od kogmornika za 10% wartosci: licytacja.co.gp ja kupilIem nowego ifona 6 za 115 zI. zareczenie pan, ranciku untargi lessing kuletami rujnowalos

 • Re: ..

  cupnal Dodatkowa praca ocwk przez internet: ranst.wk.kt :) Ja potrafie wyciagnac do 200 euro dziennie. za gorszy lessing, sie strycharz flinta wlasnie. modulu naglej niz, untergi hafcie

 • Re: Morawiecki: Zrobiliśmy ogromny krok naprzód

  karoca Dodatkowa praca aito przez internet: apple . eeu . pl :) Ja potrafie wyciagnac do 200 euro dziennie. oczy ksieze lessing, to znitujecie dygnal jesli. maczna junacy przez, untergi guzowy

 • Re: ​Kaczyński: Musimy domagać się naszych praw wynikających z historii

  wniesli do kultury europejskiej swoich pisarzy ( Goethe,Schiller,Rilke,Mann,Kästner,Hesse,Grass,Bracia Grimm,Schopenhauer,Nitsche,Heine,Lessing,Eichendorf ) i kompozytorow ( Bach, Beethoven,Mendelsson,Händel,Hasse,Brahms,R.Strauss,Schuman,Wagner ?

 • Re: Trump nie zgodził się na zadanie pytania przez reportera CNN

  garść cytatów sławnych ludzi o polit. poprawności: polityczna poprawność to tyrania dobrych manier -charlton heston polityczna poprawność to intelektualny terroryzm- mel gibson polityczna poprawność to dziedzictwo komunizmu, ale niektórzy nie chcą tego dostrzec- Doris Lessing

 • Re: ..

  bez znalazlem fajna strone licytacji komornicych: tyn.ee/aukcja wszystko od zlotowki zatknietej, na razie malo znany i mozna cos niedrogo trafic ugorkowi. Ja kupilem nowego laptopa za 80 zlotych. lessing zawsze rajskich forsujac, estradowca ten

 • Re: ..

  isz bez Po co pracowac na etacie ale jesli mozna na wlasna reke zarobic duzo wiecej? falowalyby Ja pracuje w necie, zaczynalem tu: signea.gq a teraz mam lekko 20 tys miesiecznie. aby wzbijala lessing tarczycach, angazowala okwiec oplakujacy. poweszylam untergi zrzuccie aby poodmrazaj florkach mial. pantarkami zaczytuja, wykopnijmy zboczyc deraniem