• Informacje na temat:

  leszczyński andrzej

Artykuły na temat: leszczyński andrzej
 • Ostatnie pożegnanie prof. Stanisława Leszczyńskiego

  Pogrzeb prof. Stanisława Leszczyńskiego odbędzie się w czwartek na Starych Powązkach w Warszawie. Żegnamy wybitnego radiologa oraz autora podręczników i międzynarodowych publikacji.

 • Aeroklub Leszczyński dumny ze swojego kapitana

  Tadeusz Wrona, kapitan Boeinga 767, który awaryjnie lądował na warszawskim Okęciu, jest szybownikiem Aeroklubu Leszczyńskiego. Jak powiedział dyrektor aeroklubu Andrzej Majchrzak, Wrona w barwach aeroklubu lata od 10 lat.

 • Znany reżyser filmowy Witold Leszczyński został dziś pochowany na łódzkim cmentarzu Zarzew. Artysta zmarł na początku września podczas pracy nad nowym filmem "Stary człowiek i pies".

 • Pogrzeb zmarłego na początku września reżysera filmowego Witolda Leszczyńskiego odbędzie się w piątek na cmentarzu Zarzew w Łodzi. Twórca zmarł w wieku 74 lat podczas pracy nad nowym filmem "Stary człowiek i pies".

 • ...wielkie nazwiska w relacjach Polsko-Żydowskich" - mówił Andrzej Duda. Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk określił Polaków, którzy podczas II wojny światowej(...), Lucjanna Kuźnicka, Marianna Kwiatkowska, Stanisław Leszczyński, Wiktor Rogoziński, Zofia Sienieńska, Helena Szarek, Kazimiera Trębacz; pośmiertnie: Tadeusz Karczmarczyk oraz Wincentyna i Stanisław...

 • Wyniki wyborów: Komorowski wygrał w okręgu pilskim i leszczyńskim

  Z oficjalnych wyników wyborów prezydenckich wynika, że Bronisław Komorowski zdobył 59,43 proc. głosów w okręgu wyborczym w Lesznie. Na Andrzeja Dudę zagłosowało tam 40,57 procent.

 • Wybory w okręgu kalisko-leszczyńskim - według oficjalnych danych OKW w Kaliszu - wygrała PO - 37,81 proc., przed PiS - 26,67 proc., LiD - 16,51 proc. i PSL - 14,22 proc.

 • Hans Kloss w leszczyńskiej Galerii Lochy

  Stanisław Mikulski ma w dorobku ponad 30 ról w filmach fabularnych i 40 telewizyjnych. Są wśród nich: "Godziny nadziei" Jana Rybkowskiego, "Kanał", "Popioły" Andrzeja Wajdy, "Barwy walki" oraz "Skąpani w ogniu" Jerzego Passendorfera. - Trwałe miejsce w historii polskiej kinematografii przyniosła mu jednak niezapomniana rola agenta J-23 Hansa Klossa w "Stawce większej niż życie", dzięki której...

 • Na półtora roku więzienia w zawieszeniu i 30 tys. zł grzywny za przyjmowanie łapówek jest już prawomocnie skazany b. konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii onkologicznej prof. Andrzej Sz. Będzie zaś miał on ponowny proces za znęcanie się psychiczne nad lekarzami.

 • Andrzej ​Duda: Decyzja ws. wieku emerytalnego zapewne jeszcze w tym roku

  Decyzja dotycząca obniżenia wieku emerytalnego zapadnie z całą pewnością jeszcze w tym roku - powiedział w czwartek w Lesznie Andrzej Duda. Prezydent zapewnił, że zobowiązania wyborcze zostaną konsekwentnie zrealizowane w trakcie tej kadencji.

Dyskusje na temat: leszczyński andrzej