• Informacje na temat:

  levi

Artykuły na temat: levi
 • Ski Classics: Justyna Kowalczyk trzecia w maratonie Yllas-Levi

  Justyna Kowalczyk (Team Santander) zajęła trzecie miejsce w narciarskim maratonie Yllas-Levi w Finlandii (67 km), kończącym cykl Ski Classic. W klasyfikacji generalnej Polka zajęła drugie miejsce za Szwedką Brittą Johansson Norgren.

 • Kristoffersen wygrał slalom w Levi

  Norweg Henrik Kristoffersen wygrał w fińskiej miejscowości Levi slalom zaliczany do punktacji alpejskiego Pucharu Świata. Wyprzedził o 0,12 s Austriaka Marcela Hirschera, który prowadził po pierwszym przejeździe.

 • Zmarł Claude Levi-Strauss

  Słynny francuski myśliciel, twórca nowoczesnej antropologii i ojciec strukturalizmu Claude Levi-Strauss zmarł w nocy z soboty na niedzielę w wieku 100 lat - poinformowała Akademia Francuska. 28 listopada skończyłby 101 lat.

 • Włochy: Senator Levi Montalcini kończy 101 lat

  ...101 lat kończy w czwartek włoska senator, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny profesor Rita Levi Montalcini. Jest ona jedną z najbardziej podziwianych, wręcz uwielbianych osób we Włoszech i budzi uznanie z powodu swej pełnej aktywności naukowej.

 • Włochy: W wieku 103 lat zmarła noblistka Rita Levi-Montalcini

  W Rzymie zmarła w niedzielę w wieku 103 lat włoska senator, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny profesor Rita Levi-Montalcini. Przez wiele dekad była ogromnym autorytetem naukowym i społecznym, wzorem dla kolejnych pokoleń badaczy.

 • Zaplanowane na 12 i 13 listopada zawody alpejskiego Pucharu Świata w Levi zostały odwołane. Powodem jest brak śniegu. W północnej Finlandii panują wysokie temperatury, niespotykane o tej porze roku.

 • Huczne urodziny Levi Straussa. Jubilat je bojkotuje

  Francja hucznie obchodzi setne urodziny Claude'a Levi Straussa - najstarszego członka prestiżowej Akademii Francuskiej, jednego z największych myślicieli naszych czasów. Bojkotuje je jednak sam solenizant.

 • Wojna w Iraku spowodowała, że świat niemal całkowicie zapomniał o napięciach wokół Korei Północnej. Na łamach pisma „New Republic”, Michael Levi, szef Federacji Amerykańskich Naukowców twierdzi, że niektórzy przedstawiciele administracji Busha zaczynają rozważać możliwość precyzyjnego bombardowania obiektów atomowych w Korei Północnej.

 • Kim Dzong Un musi straszyć świat

  Wznawiając produkcję plutonu Korea Północna pokazała raz jeszcze, że wbrew międzynarodowym sankcjom zamierza konsekwentnie rozwijać swój arsenał jądrowy. - Kim Dzong Un nie jest w łatwej sytuacji. Musi straszyć świat, ale pole manewru ma coraz mniejsze - uważa dr Nicolas Levi z Centrum Studiów Polska-Azja.

 • Ekspert o czystkach w Korei Płn.: Mogą doprowadzić do sytuacji o nieprzewidywalnych skutkach

  ..."Bardzo ostrożnie podchodziłbym do takiej informacji" – tak skomentował najnowsze wieści płynące z Korei Północnej Nicolas Levi - francuski politolog polskiego pochodzenia. W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Bogdanem Zalewskim analityk do spraw Korei w Instytucie Boyma zareagował w ten sposób na informację o krwawych czystkach w najbliższym otoczeniu komunistycznego dyktatora Kim Dzong Una...

Zdjęcia na temat: levi