• Informacje na temat:

  lewant

Artykuły na temat: lewant
 • Szef MI5 ujawnia: Od 2013 roku udaremniliśmy 12 spisków terrorystów

  Dyrektor generalny brytyjskiej służby bezpieczeństwa (MI5) Andrew Parker ujawnił, że policja i kontrwywiad udaremniły od czerwca 2013 roku 12 terrorystycznych spisków. "Dzisiaj najbardziej widoczne zagrożenie stwarza terroryzm, a szczególnie terroryzm uprawiany przez Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie (IS) lub inaczej Daesz (arabski akronim nazwy Państwo Islamskie) w Syrii" - stwierdził Parker na dorocznej konferencji Royal Society.

 • Dżihadyści Państwa Islamskiego w Iraku i Lewancie (ISIL) uprowadzili i zabili irackiego kamerzystę pracującego na północy Syrii - poinformowała w czwartek organizacja Reporterzy bez Granic (RsF).

 • Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie, organizacja związana z Al-Kaidą przyznała się we wtorek do poniedziałkowego ataku na dwa więzienia w Iraku, z których uciekło ponad 500 osób. "Akcja była planowana od miesięcy" - głosi komunikat siatki terrorystycznej.

 • Bojownicy kurdyjscy w Syrii zajęli w sobotę przejście graniczne Jarubija na granicy z Irakiem, po trzech dniach starć z rebeliantami z grup Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie oraz Front al-Nusra - podało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

 • Z Afryki wyszliśmy wcześniej. I nie chcieliśmy się zatrzymać...

  Jeszcze do niedawna naukowcy byli przekonani, że człowiek pierwotny po raz pierwszy opuścił Afrykę około 70 tysięcy lat temu i zaczął się wtedy osiedlać na terenie tak zwanego Lewantu, obejmującego(...) migrowali poza Lewant. Teraz już są.  Naukowcy związani z Max Planck Institute for the Science of Human History odkryli na stanowisku archeologicznym Al Wusta site na pustyni Nefud w Arabii Saudyjskiej małą...

 • .... - Pozwolono nam przewieźć wszystko od broni lekkiej do ciężkiego uzbrojenia, moździerzy, pocisków rakietowych czy czołgów - mówił Reutersowi dowódca grupy rebelianckiej Front Lewant posługując się...

 • Ugrupowanie dżihadystyczne Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL), walczące w Iraku i Syrii, ogłosiło w niedzielę utworzenie kalifatu, reżimu polityczno-religijnego, który zniknął przed blisko stu laty - wynika z nagrania audio zamieszczonego w sieci.

 • Syria: porywacze uwolnili dwóch Hiszpanów

  Dwaj hiszpańscy dziennikarze, przetrzymywani przez ponad pół roku przez syryjskich porywaczy, odzyskali wolność. Bojownicy z grupy, powiązanej z Al Kaidą przekazali zakładników tureckim wojskowym. Ci skontaktowali się z hiszpańskimi władzami, które oficjalnie potwierdziły informację.

 • Hiszpania: Największa susza od 1912 roku

  Katalonii, Barcelona, może zostać bez wody. Lewant hiszpański, bogaty region owocowo-warzywny nad Morzem Śródziemnym, zaopatrujący tradycyjnie Europę, może zaprzestać eksportu. Prezes hiszpańskiej...

 • ​Układ Sykes-Picot - stulecie Jałty Bliskiego Wschodu

  ...etniczna i wyznaniowa społeczeństw zamieszkujących Lewant. Dlatego też, choć mocarstwa kolonialne na początku XX wieku wytyczyły granice państw ignorując lokalne odrębności, to zarazem stworzyły one...

Dyskusje na temat: lewant