• Informacje na temat:

  lewicki

Artykuły na temat: lewicki
 • Lewicki: Kim łamie tradycję, spotyka się z największym wrogiem

  ..."To naprawdę jest wydarzenie historyczne. Nie wolno tego nie doceniać" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM amerykanista, prof. Zbigniew Lewicki pytany o spotkanie Donalda Trumpa i Kim Dzong Una. "Kim łamie tradycję rodzinną i państwową, spotyka się z największym wrogiem. Na pewno w Pjongjangu nie wszyscy są szczęśliwi. To jest wielki przywódca w tym momencie" - zauważył gość Roberta Mazurka.

 • Lewicki: Kim łamie tradycję, spotyka się z największym wrogiem

  ..."To naprawdę jest wydarzenie historyczne. Nie wolno tego nie doceniać" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM amerykanista, prof. Zbigniew Lewicki pytany o spotkanie Donalda Trumpa i Kim Dzong Una(...), za gwarancje bezpieczeństwa. To może doprowadzić do rozwoju tej części Korei. Czy do zjednoczenia? Nie wiemy tego" - podkreślił Lewicki.

 • Konferencja w Warszawie. Lewicki: Zyskamy wiele. Zagórski: Szczyt bez najbardziej zainteresowanych

  ...„Zyskujemy bardzo wiele. Zyskujemy przede wszystkim w oczach Waszyngtonu, a tego nie można lekceważyć. Bezpieczeństwo naszego państwa zależy w dużej mierze od wsparcia Stanów Zjednoczonych”- mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Odpowiadał mu arabista i islamista Bogusław Zagórski z Collegium Civitas...

 • Lewicki: To policja przekroczyła granice, a nie dziennikarze

  Marcin Lewicki z Press Club Polska piętnuje postawę policji w sprawie zatrzymania dziennikarzy w Państwowej Komisji Wyborczej. W Polskim Radiu 24 podkreślał, że dzisiejszy, uniewinniający dziennikarzy wyrok był jedynym, jaki mógł zapaść. Już sam zarzut naruszenia miru domowego brzmiał absurdalnie - mówił Lewicki.

 • Lewicki: Polska reakcja na słowa szefa FBI zdecydowanie przesadzona

  Słusznie oburzamy się wypowiedzią szefa FBI Jamesa Comeya na temat roli Polaków w Holokauście, ale polska reakcja na nią jest zdecydowanie przesadzona i niepotrzebnie nadaje jej znaczenia - uważa amerykanista prof. Zbigniew Lewicki.

 • Prof. Lewicki: Trump będzie rozmawiał z Pekinem i Moskwą. Cała reszta to mało istotne rybki

  Trump prowadzi w tej chwili, ale arytmetycznie coraz dalej jest od zwycięstwa na konwekcji"- mówi, o wyborach w USA, gość "Dania do Myślenia" w RMF Classic, amerykanista z UKSW prof. Zbigniew Lewicki. Jego zdaniem Donald Trump to "nowojorski bankier, a to specyficzny typ ludzi". Prof. Lewicki dodaje, że kultura tego środowiska to "arogancja, tupet i liczenie się tylko z największymi". "Trump...

 • Prof. Lewicki: Trump nie wie, gdzie jest Polska, a Clinton wie, tylko jej to nie obchodzi

  ..."Walka o stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych ma prawo być ostra, ma prawo obfitować w jednoznaczne sformułowania. Żadnych wielkich skandali nie było, żadnych sytuacji, które odbiegałyby od tego, co wydarzyło się 4, 8 czy 12 lat temu" - ocenia w dniu wyborów prezydenckich w USA amerykanista prof. Zbigniew Lewicki. "Natomiast nie było do tej pory sytuacji, żeby dwóch kandydatów miało...

 • Marek Lewicki z KJ Czahary Pogorzelica wygrał konkurs Grand Prix Lublina wieńczący czterodniowe zawody jeździeckie z cyklu Cavaliada Tour.

 • Karolina Lewicka nie naruszyła zasad etyki dziennikarskiej

  ...odczytanie oświadczenia.  Komisja nie wydała jeszcze oficjalnego orzeczenia w sprawie. Przypomnijmy, że rozmowa Karoliny Lewickiej z Piotrem Glińskim dotyczyła spektaklu teatralnego "Śmierć...

 • Lewicki: Ameryka nie chce zapomnieć

  ...11 września to symbol tego, co może stać się z ludzkością, jeżeli terroryzm przeważy. Nigdy nie możemy o tym zapomnieć - uważa amerykanista, prof. Zbigniew Lewicki. W rozmowie z Tomaszem Skorym prof. Lewicki twierdzi, że Amerykanie jeszcze długo nie otrząsną się z szoku po ataku terrorystów na ich kraj: Oni ani nie mogą, ani nie chcą zapomnieć.

Zdjęcia na temat: lewicki
Wideo na temat: lewicki
 • Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Ewa Lewicka o projekcie zmian w OFE

 • Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Ewa Lewicka o projekcie zmian w OFE

 • Lewicki: Na tym polega dojrzałość polityczna

  Lewicki: Na tym polega dojrzałość polityczna

Dyskusje na temat: lewicki