• Informacje na temat:

  liban

Artykuły na temat: liban
 • Liban: Zamordowano pracownicę brytyjskiej ambasady

  W Libanie zamordowano kobietę, która pracowała w ambasadzie Wielkiej Brytanii - poinformował agencję AFP wysoki rangą urzędnik. Zaznaczył, że wydaje się, iż zabójstwo nie ma podłoża politycznego.

 • Liban przeludniony syryjskimi uchodźcami

  Premier Libanu ostrzega, że jego kraj znalazł się w krytycznym punkcie. Wszystko to w związku z uchodźcami z sąsiedniej Syrii, których liczba stale rośnie. Saad al-Hariri zaapelował o pomoc do społeczności międzynarodowej.

 • USA przekażą Libanowi śmigłowce bojowe

  ...​Stany Zjednoczone przekażą rządowi Libanu pierwsze śmigłowce bojowe w celu wzmocnienia bezpieczeństwa granic tego kraju w walkach z dżihadystami - poinformowała w środę ambasada USA w Bejrucie.

 • Liczba uchodźców przygniata Liban

  ...z Interią przypomina przebywający w Libanie dr Wojciech Wilk, prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Dariusz Jaroń, Interia: Jak wygląda sytuacja uchodźców w Libanie? Dr Wojciech Wilk: - W Libanie przebywa obecnie 1,1 mln uchodźców z Syrii. Zważywszy, że kraj ten ma 4,5 mln mieszkańców, jest to ogromna liczba; to tak jakby Polska gościła 8-10 mln uchodźców. Liczba uchodźców...

 • Liban: Zamordowano młodą pracownicę brytyjskiej ambasady

  W Libanie zamordowano pracownicę ambasady Wielkiej Brytanii. ​Ofiara to 30-letnia Rebecca Dykes.

 • Przywódca Hezbollahu: Arabia Saudyjska wypowiedziała wojnę Libanowi

  ..."Arabia Saudyjska wypowiedziała wojnę Libanowi oraz Hezbollahowi" - powiedział przywódca tej szyickiej organizacji Hasan Nasrallah. Ostrzegł, że Rijad podżega do konfliktu zbrojnego z Libanem Izrael, ale wybuch wojny z tym krajem uznał za "mało prawdopodobny".

 • Hezbollah: Arabia Saudyjska wypowiedziała wojnę Libanowi

  Arabia Saudyjska wypowiedziała wojnę Libanowi oraz Hezbollahowi - powiedział w piątek przywódca tej szyickiej organizacji Hasan Nasrallah. Ostrzegł, że Rijad podżega do konfliktu zbrojnego z Libanem Izrael, ale wybuch wojny z tym krajem uznał za "mało prawdopodobny".

 • Liban: Pierwsze od dziewięciu lat wybory parlamentarne

  W Libanie rozpoczęły się w niedzielę pierwsze od dziewięciu lat wybory parlamentarne. Głosowanie zostanie przeprowadzone według nowej ordynacji, ale według ekspertów nie wstrząśnie ono libańską sceną polityczną.

 • Mateusz Morawiecki z wizytą w Libanie

  Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek udaje się z oficjalną, dwudniową wizytą do Libanu, gdzie spotka się m.in. z prezydentem tego kraju Michelem Naimem Aounem oraz premierem Saadem Haririm. Szef rządu ma także ogłosić projekty, które będą realizowane wspólnie z Libanem.

 • ​Liban: Parlament zniósł prawo o "poślubieniu gwałciciela"

  Parlament Libanu w środę zniósł prawo zezwalające gwałcicielowi na uniknięcie kary, gdy ten poślubi swoją ofiarę. Przepis "o poślubieniu gwałciciela" funkcjonował w Libanie od lat 40. XX wieku. O jego zniesienie od dawna walczyli obrońcy praw kobiet.

Zdjęcia na temat: liban
Wideo na temat: liban
Dyskusje na temat: liban