• Informacje na temat:

liberec

Artykuły na temat: liberec
  • Malinka przegrała z Libercem

Gdy polscy skoczkowie z Adamem Małyszem na czele walczyli o podium mistrzostw świata w Libercu (ostatecznie zajęli czwarte miejsce), w rodzinnej miejscowości najlepszego polskiego skoczka rozgrywano "mały Puchar Świata", jak mówi się potocznie o Pucharze Kontynentalnym.

• Liberec: Zwycięstwo Jacobsena, Małysz dziewiąty

Anders Jacobsen zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Świata w skokach w Libercu. Norweg wyprzedził parę Austriaków – Gregora Schlierenzauera i prowadzącego po pierwszej serii Martina Kocha. Adam Małysz, mimo że miał szansę na medal, zajął ostatecznie 9. miejsce.

• Liberec: Triumf Morgensterna, Małysz siódmy

Thomas Morgenstern wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach w Libercu i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Austriak za skoki na 132 i 128,5 m uzyskał notę 272,4 pkt. Drugi w Libercu był Austriak Gregor Schlierenzauer, a trzeci Szwajcar Andreas Kuettel. Adam Małysz zajął siódme miejsce. Stefan Hula i Maciej Kot nie zakwalifikowali się do drugiej serii.

• Siatkarska LM: Asseco Resovia z awansem! Pokonała mistrza Czech

...​Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali w środę zespół mistrza Czech Duklę Liberec 3:1 (20:25, 25:18, 25:19, 25:18) w swoim ostatnim meczu grupy B Ligi Mistrzów i awansowali do rundy play off z trzeciego miejsca.

• Kierowcy wybierający się do Czech muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami. W rejonie Liberca silny wiatr nawiewa śnieg na drogi. Miejscami trasy są zasypane. Na drogach utknęły samochody osobowe i ciężarówki.

• Liberec: Kwalifikacje do konkursu skoków przełożone

Dopiero w sobotę odbędą się kwalifikacje do konkursu skoków na Mistrzostwach Świata w Libercu. Miały odbyć się w piątek, ale przełożono je z powodu złej pogody. Zostaną rozegrane przed samym konkursem.

• Adam Małysz zajął 16. miejsce we wczorajszym konkursie skoków narciarskich w czeskim Libercu. Zawody zaliczane do Pucharu Świata wygrał Austriak Thomas Morgenstern. Drugie miejsce zajął jego rodak Andreas Widhoelzl, a trzeci był Czech Jakub Janda.

• Trzy żyrafy zamieszkają w nowo zbudowanej żyrafiarni w krakowskim ogrodzie zoologicznym; dwie - z czeskiego Liberca i Warszawy - już dowieziono, ostatnia dotrze do ogrodu w najbliższych dniach. Obiekt oficjalnie zostanie otwarty w piątek.