• Informacje na temat:

liberec

Artykuły na temat: liberec
  • Malinka przegrała z Libercem

Gdy polscy skoczkowie z Adamem Małyszem na czele walczyli o podium mistrzostw świata w Libercu (ostatecznie zajęli czwarte miejsce), w rodzinnej miejscowości najlepszego polskiego skoczka rozgrywano "mały Puchar Świata", jak mówi się potocznie o Pucharze Kontynentalnym.

• Liberec: Zwycięstwo Jacobsena, Małysz dziewiąty

Anders Jacobsen zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Świata w skokach w Libercu. Norweg wyprzedził parę Austriaków – Gregora Schlierenzauera i prowadzącego po pierwszej serii Martina Kocha. Adam Małysz, mimo że miał szansę na medal, zajął ostatecznie 9. miejsce.

• Liberec: Triumf Morgensterna, Małysz siódmy

Thomas Morgenstern wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach w Libercu i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Austriak za skoki na 132 i 128,5 m uzyskał notę 272,4 pkt. Drugi w Libercu był Austriak Gregor Schlierenzauer, a trzeci Szwajcar Andreas Kuettel. Adam Małysz zajął siódme miejsce. Stefan Hula i Maciej Kot nie zakwalifikowali się do drugiej serii.

• Siatkarska LM: Asseco Resovia z awansem! Pokonała mistrza Czech

...​Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali w środę zespół mistrza Czech Duklę Liberec 3:1 (20:25, 25:18, 25:19, 25:18) w swoim ostatnim meczu grupy B Ligi Mistrzów i awansowali do rundy play off z trzeciego miejsca.

• Kierowcy wybierający się do Czech muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami. W rejonie Liberca silny wiatr nawiewa śnieg na drogi. Miejscami trasy są zasypane. Na drogach utknęły samochody osobowe i ciężarówki.

• Liberec: Kwalifikacje do konkursu skoków przełożone

Dopiero w sobotę odbędą się kwalifikacje do konkursu skoków na Mistrzostwach Świata w Libercu. Miały odbyć się w piątek, ale przełożono je z powodu złej pogody. Zostaną rozegrane przed samym konkursem.

• Adam Małysz zajął 16. miejsce we wczorajszym konkursie skoków narciarskich w czeskim Libercu. Zawody zaliczane do Pucharu Świata wygrał Austriak Thomas Morgenstern. Drugie miejsce zajął jego rodak Andreas Widhoelzl, a trzeci był Czech Jakub Janda.

• Raj dla alpinistów: Lodowa ściana wspinaczkowa

Czescy alpiniści nie muszą wyjeżdżać w wysokie góry, by szlifować swoje umiejętności. Wystarczy udać się do Liberca, gdzie funkcjonuje lodowa ściana wspinaczkowa. "Odkryliśmy tę ścianę pięć lat temu podczas mroźnej zimy. Zauważyliśmy, że jest tu naturalne źródło, które zamarza. Dowiedzieliśmy się, że to własność miasta. Została ona zaniedbana, było tu trochę śmieci. Założyliśmy stowarzyszenie obywatelskie i zaczęliśmy sprzątać. Spodobało nam się to, że na lodową ścianę można dojechać...

• Trzy żyrafy zamieszkają w nowo zbudowanej żyrafiarni w krakowskim ogrodzie zoologicznym; dwie - z czeskiego Liberca i Warszawy - już dowieziono, ostatnia dotrze do ogrodu w najbliższych dniach. Obiekt oficjalnie zostanie otwarty w piątek.