• Informacje na temat:

  libijska kampania

Artykuły na temat: libijska kampania
 • Atak na libijski parlament

  Uzbrojeni napastnicy zaatakowali budynek libijskiego parlamentu w Trypolisie. Do przeprowadzenia szturmu przyznały się siły lojalne wobec zbuntowanego generała Chalify Haftara. Ich przedstawiciele twierdzą, że operacja ma na celu aresztowanie islamistycznych deputowanych.

 • Nicolas Sarkozy zatrzymany. Chodzi o finansowanie kampanii wyborczej

  Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy został zatrzymany we wtorek i jest przesłuchiwany przez policję śledczą w Nanterre, w związku z podejrzeniem o nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej w 2007 roku - poinformował dziennik "Le Monde" i portal Mediapart.

 • Dyktator finansował kampanię Nicolasa Sarkozy'ego?

  Były dyktator Libii pułkownik Muammar Kadafi miał wpłacić pięć milionów euro na rzecz kampanii Nicolasa Sarkozy'ego przed wyborami prezydenckimi we Francji. Ujawniła to dziś prywatna witryna internetowa Mediapart, która już wcześniej wielokrotnie wpadała na trop różnych afer w tym kraju.

 • Kaddafi dał pieniądze na kampanię Sarkozy'ego? B. prezydent postawiony w stan oskarżenia

  Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy został postawiony w stan oskarżenia i objęty nadzorem sądowym w związku z zarzutami o korupcję, nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej i zatajenie libijskich środków publicznych - podaje tygodnik "L'Obs". Policyjni śledczy zakończyli przesłuchanie byłego prezydenta Francji. Sarkozy, którego zatrzymano we wtorek, wyszedł z aresztu. Śledczy podejrzewają, że zwycięską kampanię wyborczą Sarkozy’ego sprzed 11 lat współfinansował nielegalnie ówczesny...

 • Reżim Kadafiego przekazał 5 milionów euro na kampanię Sarkozy'ego? Są nowe dowody

  Francuski portal informacyjny Mediapart zamieścił we wtorek nagranie wideo, na którym francusko-libański biznesmen twierdzi, że w czasie kampanii prezydenckiej w 2007 roku przekazał Nicolasowi Sarkozy'emu w sumie 5 mln euro pochodzących od libijskiego reżimu.

 • Sarkozy oświadczył, że zaangażowanie militarne Francji "pozostanie stałe". Wojska francuskie odgrywają dużą rolę w trwającej już pięć miesięcy operacji sił międzynarodowych pod dowództwem NATO. Sarkozy dodał, że nie ma innego wyboru jak tylko "dotrwać do końca tej misji". Kampania przeciwko Kadafiemu od pewnego czasu znajduje się w martwym punkcie, a publiczne poparcie we Francji dla kosztownej...

 • Kaddafi wyłożył pieniądze na kampanię prezydencką Sarkozy'ego?

  We Francji wszczęto kolejne śledztwo w związku z podejrzeniami o nielegalne finansowanie kampanii wyborczej byłego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego. Według badanych właśnie zarzutów, pieniądze na kampanię z 2007 roku miał wyłożyć… libijski dyktator Muammar Kaddafi.

 • Kadafi finansował kampanię Sarkozy'ego w 2007 r.?

  Francuski portal informacyjny Mediapart opublikował w sobotę dokument podpisany przez b. szefa libijskiego wywiadu, według którego reżim Muammara Kadafiego zgodził się w 2006 roku wesprzeć 50 milionami euro kampanię prezydencką Nicolasa Sarkozy'ego w 2007 r.

 • Kadafi żąda zaprzestania ofensywy. "To jak kampania Hitlera"

  Przywódca Libii Muammar Kadafi wezwał grupę kontaktową, która dzisiaj ma zebrać się w Londynie, by zakończyła "barbarzyńską ofensywę" przeciwko jego krajowi.

 • Libijscy powstańcy zapewniają, że chcą demokracji

  ...pomyśli się o dozbrajaniu rebeliantów, kierowana przez NATO kampania koalicji przeciwko Kaddafiemu powinna być prowadzona z rozwagą. Wskazując na znaczenie islamu dla libijskiego społeczeństwa...

Dyskusje na temat: libijska kampania
 • Re: Kadafi żąda zaprzestania ofensywy. "To jak kampania Hitlera"

  Afganistan leży na ogromnych złożach minerałów i rud metali które są więcej warte jak cała Libijska ropa i jej piaski. Tylko ropa potrzebna jest teraz a minerały się przydadzą za kilkanaście lat.

 • Re: Kadafi żąda zaprzestania ofensywy. "To jak kampania Hitlera"

  Demokracja Libijska to demokracja socjalistyczna. Uwieńczona sukcesem ekonomicznym, tzw. trzecia droga Kadafiego, ostatecznie przyniosła Libii dobrobyt i dostatek, oczywiście wbrew zachodnim doradcom ekonomicznym, którzy bez końca nawiedzali ten kraj z propozycjami nie do odrzucenia. Pomijam kwestie ropy. W 2010 Kadafi dokonał fantastycznej inwestycji, (trwającej blisko 40 lat) na skalę