• Informacje na temat:

  liga obrony kraju

Artykuły na temat: liga obrony kraju
 • Siemoniak: Trzeba zwiększać gotowość obywateli do obrony kraju

  Naszą wspólną ambicją powinno być to, by zwiększać liczbę obywateli gotowych do czynnej obrony kraju - przekonywał w Warszawie uczestników kongresu organizacji proobronnych wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak.

 • Real Madryt wygrał piłkarską Ligę Mistrzów!

  Po raz szósty w historii w finale LM zmierzyły się drużyny z tego samego kraju, a po raz drugi - z tego samego miasta i ponownie z Madrytu. "Królewscy" po raz 14. dotarli do decydującej rozgrywki(...) piłkarzy obu drużyn. Nie przyniosła ona rozstrzygnięcia, choć Real w końcówce zepchnął rywala do rozpaczliwej obrony, i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W pierwszych trzech...

 • Historyczny sukces polskiej klubowej piłki ręcznej! Vive Tauron Kielce triumfuje w Lidze Mistrzów

  Zobacz zapis relacji z meczu! Zwycięstwo Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych to największy sukces klubowej piłki ręcznej w Polsce. Mistrzowie kraju wygrali mecz, który na(...) na początku drugiej połowy. Zresztą formacja obrony również przypominała szczelny mur.  Veszprem przez kilkanaście minut nie mogło zdobyć gola, a kielczanie systematycznie odrabiali straty. Kiedy...

 • Po roku działań pod flagą NATO, ORP "Kontradmirał Xawery CZERNICKI" powrócił do macierzystego portu w Świnoujściu. - poinformował w niedzielę rzecznik dowódcy MW kmdr. por. Bartosz Zajda. Załogę witały rodziny, marynarze 8 Flotylli Obrony Wybrzeża oraz mieszkańcy miasta.

 • Unia Europejska uważa, że były premier Pakistanu Nawaz Sharif, aresztowany tuż po powrocie do kraju w poniedziałek rano i deportowany do Arabii Saudyjskiej, powinien mieć możliwość obrony przed sądem w swoim kraju.

 • Nie wyjechałeś, wstąp postrzelać

  Wzorem lat ubiegłych, przez cały lipiec Liga Obrony Kraju organizuje zawody strzeleckie dla dzieci i młodzieży. Swoje umiejętności z broni pneumatycznej można sprawdzić na strzelnicy LOK-u przy ul. Piastowskiej.

 • Nowy rząd Włoch został zaprzysiężony

  Nowy rząd Włoch, na którego czele stoi profesor prawa Giuseppe Conte, został zaprzysiężony przez prezydenta Sergio Mattarellę. Rząd utworzyły po prawie trzech miesiącach impasu politycznego antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd i prawicowa Liga.

 • Nowy rząd Włoch zaprzysiężony

  Włoski rząd, na którego czele stoi profesor prawa Giuseppe Conte, został w piątek zaprzysiężony przez prezydenta Sergio Mattarellę. Nowy rząd Włoch utworzyły po prawie trzech miesiącach impasu politycznego antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd i prawicowa Liga.

 • Okręt "Kontradmirał Xawery Czernicki" powrócił do kraju

  Po roku działań pod flagą NATO, ORP "Kontradmirał Xawery CZERNICKI" powrócił do portu w Świnoujściu. Załogę witały rodziny, marynarze 8 Flotylli Obrony Wybrzeża oraz mieszkańcy miasta. Od stycznia 2010 roku okręt stał na czele Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO, określanego mianem "Tarczy Przeciwminowej".

 • "Le Figaro": Emmanuel Macron, nadzieje i złudzenia

  Wybór Emmanuela Macrona na prezydenta Francji powitano jako zapowiedź odnowy jego kraju i Europy. Po 18 miesiącach te nadzieje wydają się złudne - pisze "Le Figaro".

Dyskusje na temat: liga obrony kraju
 • Re: "Strzelnica w każdym powiecie" od stycznia 2018 r.

  LOK Liga Obrony Kraju za komuny to samo

 • Re: Salvini oburzony. "To obraza dla demokracji, że Liga nie ma stanowisk w PE"

  Można lubić Salviniego bądź nie. Lecz tak działa właśnie demokracja. Nie chcieli ani Włocha ani Szydło a chcieli zielonego. Niech pan Włoch pracuje na jorektą obrony granic swojego kraju bo zczernieją.

 • Re: RMF24: Kierowcy BOR mają być szkoleni przez firmy zewnętrzne

  Kiedys szkoleniem kierowcow zajmował sie LOK ! Liga Obrony Kraju, zyba żyją instruktorzy z tego okresu?

 • Re: "Rzeczpospolita": NIK ma wątpliwości. MON pod lupą

  Za komuny była taka paramilitarna instytucja jak Liga Obrony Kraju (LOK). Pis ma dobre wzorce. Sentyment do komuny bije od nich na każdym kroku.

 • Re: ​Rulewski: Wychodzę z klubu parlamentarnego PO

  Porządnie wychowany:):):) związek młodzieży socjalistycznej,liga obrony kraju,towarzystwo przyjaźni polsko radzieckiej,nie ośmieszaj się ,pewnie siłą cię tam wciągneli:):):)do tego ministrant?to z kim współpracowałes,że ci pozwolono być ministrantem>:):):) Bzdury jeszcze raz powtarzam wypisujesz!!!

 • Re: "Strzelnica w każdym powiecie" od stycznia 2018 r.

  ktoś ma nierówno pod sufitem gdy byłem młodych chłopakiem też były strzelnice jeździliśmy na zawody i LOK czyli liga obrony kraju i ktoś to rozwiązał bo nie miało racji bytu teraz jakiś staruch z sentymentu to robi

 • Re: Kandydujący do SN Sławomir Zdunek odwołany ze stanowiska w ORA

  Chi, chi, chi czyli ZANIM PADNIECIE ZE ZGROZY uprzejmie informuję iż ORA (Okręgowa Rada Adwokacka) to takie samo stowarzyszenie jak PP (Praktyczna Pani), TKKF (Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej), LOK (Liga Obrony Kraju) a nawet KLPS (Kościół Latającego Potwora Spaghetti). Kto chce niech pada. Ze zgrozy, oczywiście. I to właściwie było by na tyle.

 • Re: "Nasz Dziennik": Rakieta made in Poland

  Mamy powrót PRL i pewnie będzie reaktywacja LOK (Liga Obrony Kraju). Wtedy w skład tej rządowej wojskowej struktury wchodziło lotnictwo "amatorskie", krótkofalarstwo, sekcje strzeleckie, no i właśnie...modelarstwo! W modelarstwie był dział - lotnictwo rakietowe, w którym to mieliśmy niezłe osiągnięcia, zwłaszcza w "Demoludach"!

 • Re: Setki imigrantów maszerują w stronę Szwecji

  W ogóle nie zweryfikowani. Większość to młode chłopy które powinny bronić swojego kraju, część z ISIS. Stop islamizacji. MUSIMY SIĘ JEDNOCZYĆ W JUŻ ISTNIEJĄCYCH STRUKTURACH TZN. POLSKA LIGA OBRONY. RUCH NARODOWY. Nie chce za 10 lat mieć meczetu obok. POLACY! Ratujcie Nasz Kraj!!

 • Re: "Strzelnica w każdym powiecie" od stycznia 2018 r.

  "Ale to już było..." Jak w piosence Maryli Rodowicz. Za PRL-u, LOK-i (Liga Obrony Kraju) miały wiele strzelnic, raczej improwizowanych w różnych przypadkowych miejscach. "Broń" - pożal się Boże, pamiętała lata pięćdziesiąte i wcześniejsze. Trochę czechosłowackich KBKS-ów (Zbrojovka Brno) oraz pistoletów "Margolin" - konstrukcja ZSRR z lat 40-tych. Te pierwsze spisywały się dobrze. Te drugie