• Informacje na temat:

  liga państw arabskich

Artykuły na temat: liga państw arabskich
 • Król Jordanii zwoła Ligę Arabską po decyzji Trumpa

  ..."Spotkanie pozwoli skoordynować stanowiska (krajów) arabskich i muzułmańskich w sprawie decyzji (Trumpa). Jerozolima jest problemem palestyńskim, jordańskim, islamskim i chrześcijańskim i wszelkie(...) arabskich, włącznie z królem Arabii Saudyjskiej - szczególnie ważnego sojusznika USA w regionie. Rijad, którego stanowisko i pomoc może przesądzić o powodzeniu amerykańskich planów związanych...

 • Liga Państw Arabskich przejęła dzisiaj sankcje gospodarcze wobec Syrii, w tym wstrzymanie transakcji handlowych z władzami w Damaszku, zamrożenie kont i zakaz podróży do krajów arabskich dla członków reżimu - poinformował premier Kataru.

 • Ministrowie spraw zagranicznych Ligi Państw Arabskich wezwali dzisiaj władze Libii do poszanowania praw obywateli tego kraju. Według sekretarza generalnego organizacji, Amra Musy, sytuacja w Libii jest tragiczna.

 • "Ta decyzja pogrąży region w chaosie". Liga Arabska ostro krytykuje USA

  Liga Arabska, w przyjętym nad ranem w Kairze oświadczeniu, ostro skrytykowała USA za uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela. Wezwała Waszyngton do anulowania tej decyzji.

 • Liga Arabska apeluje do USA o anulowanie decyzji ws. Jerozolimy

  Liga Arabska, w przyjętym w niedzielę nad ranem w Kairze oświadczeniu, ostro skrytykowała USA za uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela i wezwała Waszyngton do anulowania tej decyzji.

 • Liga Arabska żąda zaniechania kolonizacji Jerozolimy

  Liga Arabska odrzuciła wszelką możliwość porozumienia z Izraelem bez zaprzestania przez to państwo dalszej kolonizacji Wschodniej Jerozolimy; sekretarz generalny Ligi, Amr Musa wezwał 22 państwa zrzeszone w tym bloku do nawiązania bezpośredniego dialogu z Iranem w związku z obawami o rosnące wpływy Teheranu w tym regionie.

 • Liga Arabska pomoże Libanowi?

  Liga Arabska poinformowała, że ministrowie spraw zagranicznych państw należących do tej organizacji wezmą w niedzielę w Kairze udział w nadzwyczajnym spotkaniu poświęconym kryzysowi w Libanie, gdzie w sobotę doszło do kolejnych walk.

 • Liga Arabska apeluje do ONZ

  O uruchomienie nowego mechanizmu w celu wznowienia procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie zaapelowała do Rady Bezpieczeństwa ONZ Liga Arabska podczas sesji arabskich ministrów spraw zagranicznych w środę w Kairze.

 • Król Jordanii zwoła Ligę Arabską po decyzji Trumpa ws. Jerozolimy

  Spotkanie pozwoli skoordynować stanowiska (krajów) arabskich i muzułmańskich w sprawie decyzji (Trumpa). Jerozolima jest problemem palestyńskim, jordańskim, islamskim i chrześcijańskim i wszelkie(...) i Jordanii, by zainterweniowali w sprawie decyzji Trumpa i nie dopuścili do wcielenia jej w życie. Sprzeciw wobec planów amerykańskiej administracji wyraziło we wtorek wielu przywódców arabskich...

 • ..."Musimy uważnie śledzić to, co dzieje się w Tunezji. I mamy nadzieję, że tamtejsi obywatele w końcu utworzą system, jakiego chcą. Oczywiście to, co wydarzyło się w Tunezji, jest dla nas lekcją i ważnym komunikatem" - oświadczył Musa. Przedstawiciel Ligi Arabskiej rozmawiał z dziennikarzami w egipskim kurorcie Szarm asz-Szajch przy okazji szczytu gospodarczego państw arabskich. W trwających od...

Dyskusje na temat: liga państw arabskich
 • Re: Tusk: Potrzebne rozmowy w sprawie rozszerzenia Frontexu

  "... zorganizowanie (...)szczytu UE-Liga Państw Arabskich..." Liga rządzi! Liga Radzi! Liga nigdy Cię nie zdradzi! Tfuj! Nie wierzę Tuskowi i jego nowej Tuskverein w obsadzie europejskiej. Zresztą chcą go puścić bokiem.

 • Re: 200 migrantów wtargnęło na teren Hiszpanii

  szkół na europejski dług kulturowy wobec islamu i skupić się na pozytywnej propagandzie islamu. Dać pełne poparcie dla postulatów Ligi Narodów arabskich wobec konfliktu izraelsko(...) i sformalizowany. Rezultatem tego spotkania było to, że dziewięć państw UE zobowiązało się dążyć do rozwijania współpracy politycznej, gospodarczej i kulturalnej między Europą a światem muzułmańskim

 • Re: Belgia: Zatrzymano mężczyznę, który próbował wjechać w tłum ludzi

  Tylko Arabia Saudyjska? Dowiedz się co to jest Liga Państw Arabskich.

 • Re: Gen. Dempsey: Powodzenie działań przeciw IS zależy od państw arabskich

  A co robi Liga Arabska ,śpi????? Obudzą się jak będą w Arabii Saudyjskiej ,Kuwejcie????? To Saddam się cieszy zza grobu hihihi...

 • Re: Odnaleziono szczątki saudyjskiego śmigłowca

  Rebelianci w Jemenie są atakowani przez reżim, Al-Kaidę i ISIS, reżim wspierają USA i Liga Państw Arabskich. Reżim w Syrii atakowany jest przez rebeliantów, Al-Kaidę i ISIS, reżim wspiera Rosja.

 • Re: Tillerson oskarżył Iran o "alarmujące prowokacje"

  Al-Kaida, ISIS, Boko Haram, Abu Sajef, Al-Shabaab, Front Nusra - to wszystko sunnici a Iran jest szyicki. Dlaczego sunnicka Liga Państw Arabskich walczy ramię w ramię z Al-Kaidą i ISIS przeciwko rebeliantom szyickim Huti w Jemenie i chce reinstalacji reżimu? Dlaczego USA temu przyklaskuje? W Syrii odwrotnie, wspiera sunnickich rebeliantów przeciw szyitom (alawici Asada).

 • Re: Prezydent Włoch: Doszło do prawdziwej katastrofy humanitarnej

  Liga Państw Arabskich (LPA) – organizacja międzynarodowa utworzona 22 marca 1945 w Kairze na mocy Paktu ustanawiającego Ligę Państw Arabskich przez państwa powiązane wspólnotą języka, historii, kultury i religii. Obecnie jej członkami są 22 państwa oraz Organizacja Wyzwolenia Palestyny. Siedzibą LPA jest Kair. Liga Państw Arabskich powstała w celu zacieśnienia współpracy politycznej, społecznej

 • Re: Papież: Niech każda parafia, klasztor i sanktuarium przyjmą uchodźców

  Dlaczego tonące w przepychu Emiraty arabskie, Królestwo Arabii Saudyjskiej nie są celem dla imigrantów? Ta sama religia, miejsca święte dla Islamu, zapewne mnóstwo pracy. Szejkowie nie wpuszczają? Czy jest jakaś wypowiedź króla Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud'a? A czy Liga Państw Arabskich zajęła jakieś stanowisko? Dlaczego pozbawieni jesteśmy informacji na te pytania?

 • Re: Ewa Kopacz: Ws. imigrantów trzeba brać pod uwagę możliwości krajów UE

  A gdzie Liga Państw Arabskich z najbogatszymi Kuwejtem, Arabią Saudyjską czy tam brak jest miejsca dla uciekinierów? Gdzie są Amerykanie, którzy robili tam porządki i jak zaczęły się problemy to cicho sza - nie istnieją ? Pięknie wrobili UE w problemy. Przyjdzie pasek zacisnąć o jedną lub dwie dziureczki. Całe szczęście, że zadłużenie mamy jeszcze niewielkie dzięki dobrym gospodarzom w rządzie.