• Informacje na temat:

  liga państw arabskich

Artykuły na temat: liga państw arabskich
 • ​Szczyt UE - Liga Państw Arabskich. Pierwsze takie spotkanie w historii

  W niedzielę w egipskim Szarm el-Szejk rozpocznie się pierwszy w historii szczyt między Unią Europejską a Ligą Państw Arabskich. Lata zaniedbań z obu stron sprawiły, że trudno od razu spodziewać się konkretnych efektów. Współgospodarzami spotkania będą przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i prezydent Egiptu Abdel Fattah al Sisi.

 • Król Jordanii zwoła Ligę Arabską po decyzji Trumpa

  ..."Spotkanie pozwoli skoordynować stanowiska (krajów) arabskich i muzułmańskich w sprawie decyzji (Trumpa). Jerozolima jest problemem palestyńskim, jordańskim, islamskim i chrześcijańskim i wszelkie(...) arabskich, włącznie z królem Arabii Saudyjskiej - szczególnie ważnego sojusznika USA w regionie. Rijad, którego stanowisko i pomoc może przesądzić o powodzeniu amerykańskich planów związanych...

 • Liga Państw Arabskich przejęła dzisiaj sankcje gospodarcze wobec Syrii, w tym wstrzymanie transakcji handlowych z władzami w Damaszku, zamrożenie kont i zakaz podróży do krajów arabskich dla członków reżimu - poinformował premier Kataru.

 • Ministrowie spraw zagranicznych Ligi Państw Arabskich wezwali dzisiaj władze Libii do poszanowania praw obywateli tego kraju. Według sekretarza generalnego organizacji, Amra Musy, sytuacja w Libii jest tragiczna.

 • "Ta decyzja pogrąży region w chaosie". Liga Arabska ostro krytykuje USA

  Liga Arabska, w przyjętym nad ranem w Kairze oświadczeniu, ostro skrytykowała USA za uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela. Wezwała Waszyngton do anulowania tej decyzji.

 • Liga Arabska apeluje do USA o anulowanie decyzji ws. Jerozolimy

  Liga Arabska, w przyjętym w niedzielę nad ranem w Kairze oświadczeniu, ostro skrytykowała USA za uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela i wezwała Waszyngton do anulowania tej decyzji.

 • Liga Arabska żąda zaniechania kolonizacji Jerozolimy

  Liga Arabska odrzuciła wszelką możliwość porozumienia z Izraelem bez zaprzestania przez to państwo dalszej kolonizacji Wschodniej Jerozolimy; sekretarz generalny Ligi, Amr Musa wezwał 22 państwa zrzeszone w tym bloku do nawiązania bezpośredniego dialogu z Iranem w związku z obawami o rosnące wpływy Teheranu w tym regionie.

 • Liga Arabska pomoże Libanowi?

  Liga Arabska poinformowała, że ministrowie spraw zagranicznych państw należących do tej organizacji wezmą w niedzielę w Kairze udział w nadzwyczajnym spotkaniu poświęconym kryzysowi w Libanie, gdzie w sobotę doszło do kolejnych walk.

 • Liga Arabska apeluje do ONZ

  O uruchomienie nowego mechanizmu w celu wznowienia procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie zaapelowała do Rady Bezpieczeństwa ONZ Liga Arabska podczas sesji arabskich ministrów spraw zagranicznych w środę w Kairze.

 • Król Jordanii zwoła Ligę Arabską po decyzji Trumpa ws. Jerozolimy

  Spotkanie pozwoli skoordynować stanowiska (krajów) arabskich i muzułmańskich w sprawie decyzji (Trumpa). Jerozolima jest problemem palestyńskim, jordańskim, islamskim i chrześcijańskim i wszelkie(...) i Jordanii, by zainterweniowali w sprawie decyzji Trumpa i nie dopuścili do wcielenia jej w życie. Sprzeciw wobec planów amerykańskiej administracji wyraziło we wtorek wielu przywódców arabskich...

Dyskusje na temat: liga państw arabskich