• Informacje na temat:

  limburg

Artykuły na temat: limburg
 • Władze Jemenu oficjalnie potwierdziły, że ubiegłotygodniowa eksplozja na francuskim tankowcu „Limburg” była wynikiem ataku terrorystycznego. Do wybuchu doszło u wybrzeży Jemenu. W zamachu zginął jeden marynarz, a kilkunastu innych odniosło rany.

 • Grupa o nazwie Islamska Armia Aden Abyan przyznała się do zamachu na francuski tankowiec "Limburg" u wybrzeży Jemenu. Terroryści tłumaczą, że atakując francuski tankowiec, chcieli utrudnić zaopatrzenie w paliwo amerykańskich okrętów wojennych, przygotowujących się do ataku na Irak.

 • Coraz więcej wskazuje na to, że przyczyną wybuchu francuskiego tankowca u wybrzeży Jemenu był zamach terrorystyczny. Ku tej hipotezie skłania się już nie tylko ambasada Francji w Jemenie, ale też armator, do którego należy tankowiec „Limburg”.

 • Grupa o nazwie Islamska Armia Aden Abyan przyznała się do zamachu na francuski tankowiec "Limburg" u wybrzeży Jemenu. Terroryści tłumaczą, że atakując francuski tankowiec, chcieli utrudnić zaopatrzenie w paliwo amerykańskich okrętów wojennych, przygotowujących się do ataku na Irak.

 • Ostrzeżenia przed atakami rozesłano na tankowce i zbiornikowce, pływające w rejonie Bliskiego Wschodu, Pakistanu i Indonezji. Specjaliści obawiają się, że statki mogą podzielić los francuskiego tankowca „Limburg”, zaatakowanego ponad tydzień temu u wybrzeży Jemenu - informuje międzynarodowe biuro morskie z siedzibą w Londynie.

 • Tajemnicza śmierć dwóch Polaków w Belgii

  Ciała dwóch 30-letnich mężczyzn znaleziono w niedzielę późnym popołudniem w kontenerze mieszkalnym w miejscowości Lanklaar w Limburgii. W kontenerze odkryto także duże ilości mocnego alkoholu.

 • Uprowadził 11-latka z namiotu, zgwałcił i zamordował. Wpadł po 20 latach

  ...55-letni dziś Jos Brech został zatrzymany w Barcelonie w niedzielę. Jest w areszcie i czeka na ekstradycję do Holandii - podała w oficjalnym komunikacie policja w Limburgu, skąd pochodził chłopiec. 11-latek w sierpniu 1998 roku spędzał wakacje na obozie letnim w niewielkiej holenderskiej miejscowości Brunssummerheide w prowincji Limburg w pobliżu granicy z Niemcami. Zniknął ze swojego namiotu...

 • Niemcy: Kolejny skandal finansowy w Kościele katolickim

  ...diecezji Limburg niezgodnie z prawem kościelnym wybudował za pieniądze diecezji luksusową rezydencję. Po buncie diecezjan i własnych księży został odwołany przez papieża. Po tym ostatnim skandalu wszystkie...

 • Zgwałcił i zamordował 11-latka. Wpadł po 20 latach

  ...55-letni dziś Jos Brech został zatrzymany w Barcelonie w niedzielę. Jest w areszcie i czeka na ekstradycję do Holandii - podała w oficjalnym komunikacie policja w Limburgu, skąd pochodził chłopiec. 11-latek w sierpniu 1998 r. spędzał wakacje na obozie letnim w niewielkiej holenderskiej miejscowości Brunssummerheide w prowincji Limburg w pobliżu granicy z Niemcami. Zniknął ze swojego namiotu. Na...

 • Ciągle nie udało się odszukać 23 uciekinierów z więzienia w Jemenie. Interpol ogłosił powszechny stan pogotowia. Wśród zbiegów jest m.in. organizator zamachu na amerykański niszczyciel "USS Cole" w 2000 r. oraz uczestnik ataku na francuski tankowiec „Limburg”, który dokonano w 2002 r.

Dyskusje na temat: limburg