• Informacje na temat:

  lincoln abraham

Artykuły na temat: lincoln abraham
 • "Lincoln" Spielberga od lutego w kinach

  Dramat "Lincoln" w reż. Stevena Spielberga, który zdobył najwięcej - 12 - nominacji do tegorocznych Oscarów, opowieść o walce amerykańskiego prezydenta o zniesienie niewolnictwa, trafi do polskich kin 1 lutego. Abrahama Lincolna zagrał Daniel Day-Lewis.

 • Jeden z oscarowych faworytów, dramat "Lincoln" Stevena Spielberga o prezydencie Stanów Zjednoczonych, nowy film Wojciecha Smarzowskiego "Drogówka" oraz nominowany do nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej komediodramat "Pan Lazhar" trafią w piątek do kin w Polsce.

 • Obama będzie przysięgał na Biblię Lincolna

  Pierwszy ciemnoskóry prezydent USA Barack Obama podczas uroczystości inauguracyjnych 20 stycznia złoży przysięgę na tę samą Biblię, na którą przysięgał Abraham Lincoln - informuje agencja Associated Press.

 • Wałęsa odebrał nagrodę fundacji Abrahama Lincolna

  Były prezydent Lech Wałęsa odebrał w Chicago nagrodę przyznaną mu przez Fundację Biblioteki Prezydenckiej Abrahama Lincolna. Przyznawana jest ona osobom, które swoim życiem i działaniami dają wyraz przywódczemu dziedzictwu 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 • "Zabić Lincolna. Szokujący zamach, który zmienił Amerykę"

  ...wyczerpany, niemal odrętwiały. W deszczu i błocie po kostki pięćdziesięciotysięczny tłum złożony z kobiet i mężczyzn czeka, by zobaczyć, jak Abraham Lincoln będzie składał przysięgę rozpoczynającą jego(...) mu na drodze do realizacji tych planów. Ale zło nie zna granic ani kordonów. A to zło, które zawisło nad głową Abrahama Lincolna, ma potężną moc..." - piszą autorzy. Więcej w książce "Zabić Lincolna...

 • ...to znudzi? Ech... W naukach politycznych chętnie przypomina się, jak w 1858 roku o fotel senatora stanu Illinois rywalizowali Abraham Lincoln i sędzia Stephen Douglas. Obaj objeżdżali stan(...), przedzielona, zdarzało się, wspólnie spożywanym posiłkiem. O czym to świadczy? O tym, że obaj, i Lincoln, i Douglas, posiadali rozległą erudycję, umiejętność logicznego myślenia, prezentowania...

 • Pomnik Lincolna czasowo zamknięty po akcie wandalizmu

  Pomnik amerykańskiego prezydenta Abrahama Lincolna w Waszyngtonie, jeden z najbardziej znanych zabytków stolicy USA, został tymczasowo zamknięty w piątek, gdy odkryto, że posąg Lincolna został ochlapany zieloną farbą.

 • Za rekordową cenę 2 mln dolarów sprzedano na aukcji w Nowym Jorku kolekcję znaczków z podobizną prezydenta Abrahama Lincolna - podała w sobotę agencja Associated Press.

 • Obama będzie przysięgał na dwie Biblie - Kinga i Lincolna

  Prezydent USA Barack Obama wprowadzi znaczącą zmianę w czasie uroczystości zaprzysiężenia na drugą kadencję - rękę będzie trzymał nie na jednej Biblii, ale na dwóch egzemplarzach - należących do Martina Luthera Kinga i Abrahama Lincolna - podała w czwartek AP.

 • Nowojorscy przechodzący przez Union Square Park byli świadkami niezwykłej i przykuwającej wzrok animacji, Stojąca tam statua prezydenta Abrahama Lincolna przemówiła głosami amerykańskich weteranów wojennych. Niezwykła instalacja to efekt prac polskiego artysty, Krzysztofa Wodiczki.

Zdjęcia na temat: lincoln abraham
Dyskusje na temat: lincoln abraham