• Informacje na temat:

  lis

Artykuły na temat: lis
 • Wygłodzony lis polarny utknął na skrawku góry lodowej

  W Kanadzie wygłodzony lis polarny utknął na topniejącym skrawku góry lodowej. Para, która w tym dniu wybrała się na połów krabów, na początku myślała, że to mała foka. Mallory Harrigani i jej chłopak Cliff Russell, aby uratować przerażonego lisa, musieli rozkuć lód i wyłowić go z wody. Następnie wypuścili go na wolność.

 • Tomasz Lis pożegnał się z widzami

  W poniedziałek wieczorem Telewizja Polska po raz ostatni wyemitowała program publicystyczny "Tomasz Lis na żywo". Po ośmiu latach dziennikarz pożegnał się z widzami.

 • ​Sąd: Tomasz Lis musi przeprosić Krystynę Pawłowicz

  Tomasz Lis musi przeprosić Krystynę Pawłowicz i wypłacić jej zadośćuczynienie w wysokości 40 tys. zł za tekst "Bulterierka Prezesa", który ukazał się w kwietniu 2016 r. w Newsweek Polska. Posłanka PiS nazwana w nim została m.in. "psem gończym" Jarosława Kaczyńskiego.

 • Tomasz Lis przeprosił córkę Andrzeja Dudy za cytowanie wpisu z fałszywego konta na Twitterze. Lis w rozmowie z Tomaszem Karolakiem przytoczył rzekomy wpis Kingi Dudy, w którym osoba podszywająca się pod nią twierdziła, że Andrzej Duda zapowiedział po wygranych wyborach zwrócenie Oscara, jakim nagrodzono twórców filmu "Ida".

 • ...w stanie (raz było to posiedzenie Akademickiego Klubu Obywatelskiego, innym razem narada nad przygotowywanym projektem ustawy etc.), ale to zły kierunek. Tomasz Lis, wytrawny manipulator(...) spoczywa na stronie oskarżającej. Jeśli - taki zupełnie teoretyczny przykład - chciałbym poinformować masową publiczność, że Tomasz Lis ma w środowisku reputację nie tylko mobbującego podwładnych chama...

 • Lis polarny błąka się w Tatrach. Mógł uciec z prywatnej hodowli

  Pracownicy TPN podejrzewają, że jest to lis polarny - gatunek, który nie zamieszkuje naszych terenów. Osobnik najprawdopodobniej uciekł z prywatnej hodowli i błąka się obecnie po Tatrzańskim Parku Narodowym. (j.)

 • Fatalne warunki w fermie lisów. Jeden odgryzł sobie łapę

  ...​Nielegalna fermę lisów zlokalizowaną w Raciborsku pod Krakowem zlikwidowało Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami. Lisy przetrzymywane były w nieodpowiednich warunkach. Jeden z nich odgryzł sobie łapę. Na szczęście zwierzęta trafiły już w dobre ręce. Domu wciąż poszukuje jeden lis.

 • Tomasz Lis w "Die Welt": Kaczyńskiemu chodzi o zemstę

  Publicysta Tomasz Lis znów zabiera głos na temat sytuacji w Polsce w zagranicznych mediach. Tym razem swoje poglądy i oceny przedstawia niemieckim czytelnikom dziennika "Die Welt".

 • Tomasz Lis przegrał w sądzie z Markiem Jakubiakiem

  Redaktor naczelny tygodnika "Newsweek Polska" przegrał proces cywilny z Markiem Jakubiakiem. Tomasz Lis musi przeprosić posła ruchu Kukiz'15 i zapłacić 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia – informuje portal wirtualnemedia.pl.

 • Kruk i lis Ignacego Krasickiego stanowi tak naprawdę parafrazę klasycznej bajki znanego jeszcze z czasów starożytnych ojca tego dydaktycznego gatunku - Ezopa. Krasicki jednakże nie byłby sobą, gdyby nie dokonał adaptacji w formie mistrzowskiej. Jasność, precyzja, oszczędność słowa - wszystkie te cechy możemy dostrzec i w "Kruku i lisie".

Zdjęcia na temat: lis
Wideo na temat: lis
Dyskusje na temat: lis