• Informacje na temat:

  lis

Artykuły na temat: lis
 • Tomasz Lis pożegnał się z widzami

  W poniedziałek wieczorem Telewizja Polska po raz ostatni wyemitowała program publicystyczny "Tomasz Lis na żywo". Po ośmiu latach dziennikarz pożegnał się z widzami.

 • ​Sąd: Tomasz Lis musi przeprosić Krystynę Pawłowicz

  Tomasz Lis musi przeprosić Krystynę Pawłowicz i wypłacić jej zadośćuczynienie w wysokości 40 tys. zł za tekst "Bulterierka Prezesa", który ukazał się w kwietniu 2016 r. w Newsweek Polska. Posłanka PiS nazwana w nim została m.in. "psem gończym" Jarosława Kaczyńskiego.

 • Tomasz Lis przeprosił córkę Andrzeja Dudy za cytowanie wpisu z fałszywego konta na Twitterze. Lis w rozmowie z Tomaszem Karolakiem przytoczył rzekomy wpis Kingi Dudy, w którym osoba podszywająca się pod nią twierdziła, że Andrzej Duda zapowiedział po wygranych wyborach zwrócenie Oscara, jakim nagrodzono twórców filmu "Ida".

 • ...w stanie (raz było to posiedzenie Akademickiego Klubu Obywatelskiego, innym razem narada nad przygotowywanym projektem ustawy etc.), ale to zły kierunek. Tomasz Lis, wytrawny manipulator(...) spoczywa na stronie oskarżającej. Jeśli - taki zupełnie teoretyczny przykład - chciałbym poinformować masową publiczność, że Tomasz Lis ma w środowisku reputację nie tylko mobbującego podwładnych chama...

 • Lis polarny błąka się w Tatrach. Mógł uciec z prywatnej hodowli

  Pracownicy TPN podejrzewają, że jest to lis polarny - gatunek, który nie zamieszkuje naszych terenów. Osobnik najprawdopodobniej uciekł z prywatnej hodowli i błąka się obecnie po Tatrzańskim Parku Narodowym. (j.)

 • Fatalne warunki w fermie lisów. Jeden odgryzł sobie łapę

  ...​Nielegalna fermę lisów zlokalizowaną w Raciborsku pod Krakowem zlikwidowało Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami. Lisy przetrzymywane były w nieodpowiednich warunkach. Jeden z nich odgryzł sobie łapę. Na szczęście zwierzęta trafiły już w dobre ręce. Domu wciąż poszukuje jeden lis.

 • Tomasz Lis w "Die Welt": Kaczyńskiemu chodzi o zemstę

  Publicysta Tomasz Lis znów zabiera głos na temat sytuacji w Polsce w zagranicznych mediach. Tym razem swoje poglądy i oceny przedstawia niemieckim czytelnikom dziennika "Die Welt".

 • Tomasz Lis przegrał w sądzie z Markiem Jakubiakiem

  Redaktor naczelny tygodnika "Newsweek Polska" przegrał proces cywilny z Markiem Jakubiakiem. Tomasz Lis musi przeprosić posła ruchu Kukiz'15 i zapłacić 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia – informuje portal wirtualnemedia.pl.

 • Kruk i lis Ignacego Krasickiego stanowi tak naprawdę parafrazę klasycznej bajki znanego jeszcze z czasów starożytnych ojca tego dydaktycznego gatunku - Ezopa. Krasicki jednakże nie byłby sobą, gdyby nie dokonał adaptacji w formie mistrzowskiej. Jasność, precyzja, oszczędność słowa - wszystkie te cechy możemy dostrzec i w "Kruku i lisie".

 • Biały lis, który błąkał się w Tatrach złapany i przekazany właścicielom

  Lis polarny, który wczoraj widziany był w Tatrach, został złapany i przekazany właścicielom - informuje TPN. Zdaniem Filipa Zięby zastępcy dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego zwierzę było oswojone z człowiekiem. Nie stanowiło zagrożenia dla zwierząt chronionych w parku narodowym.

Zdjęcia na temat: lis
Wideo na temat: lis
 • Z Wajrakiem wśród zwierząt - Chodzi lisek koło drogi

  Lis to wspaniałe zwierzę. Obserwowanie go w czasie, kiedy poluje, to niezwykłe przeżycie. Adam Wajrak opowiada, jak przygotować się do obserwacji lisa. Pokazuje, jakimi dźwiękami można go zwabić. Wyjaśnia też, jakie ubrać się, by podczas obserwacji nie zwrócić na siebie uwagi zwierząt.

 • Zwierzęta nauczyły się korzystać z mostu

  Jak bezpiecznie przejść przez ruchliwą drogę? Mostem - wiedzą o tym warmińskie zwierzęta które zaczęły korzystać ze specjalnego mostu w Kromerowie nad krajową "szesnastką". Z mostu korzystają przede wszystkim sarny, jelenie, zające i lisy. Niestety również ludzie skracają sobie nim drogę idąc na przystanek, czy nad jezioro. A przez to płoszą dziką zwierzynę.

 • Protest Straży Granicznej

  , pogranicznicy i pracownicy służby więziennej zostali pominięci w procedurze podwyższania uposażeń" - mówi Robert Lis z NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Dyskusje na temat: lis