• Informacje na temat:

  lis-kula

Artykuły na temat: lis-kula
 • Słuchowisko o płk. Lisie-Kuli w bibliotece

  Krośnieńska Biblioteka Publiczna i Radio Rzeszów zapraszają do wysłuchania słuchowiska "Próba czytania" o płk. Leopoldzie Lisie-Kuli.

 • Święto Niepodległości w Rzeszowie

  Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik, gdzie przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej złożyli wieńce i kwiaty. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów wojska i policji. Leopold Lis-Kula urodził się 11 listopada 1896 r. w Kosinie k. Rzeszowa. Od 1912 r. był związany z organizacjami strzeleckimi. Podczas I wojny światowej walczył w I Brygadzie Legionów...

 • ...punktach Rzeszowa. Dla najlepszych zespołów organizatorzy przygotowali nagrody, którymi są repliki polskich szabel kawaleryjskich. Leopold Lis-Kula urodził się 11 listopada 1896 r. w Kosinie koło...

 • Po mszy św. w kościele farnym uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik, gdzie przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej złożyli wieńce i kwiaty. Potem zaprezentowano widowisko plenerowe "Rozbrajanie Niemców 1918". Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów wojska i policji oraz prezentacja Narodowych Sił Rezerwowych. Leopold Lis-Kula urodził się 11 listopada 1896 r. w Kosinie...

 • Bezsensowne czerwone światło

  Kierowcy jadący z pl. Śreniawitów w ul. Lisa Kuli w Rzeszowie muszą stać pod czerwonym światłem, choć powinni mieć zielone.

 • Wjechał samochodem w komendę policji

  Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło na ulicy Lisa Kuli w Rzeszowie (woj. podkarpackie). Jadący volkswagenem golfem wjechał w budynek Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Kierowcę i pasażerów pojazdu przewieziono do szpitala.

 • Komunikacyjny paraliż miasta

  Lepiej zostaw samochód w domu. W czwartek, 18 września, przez cały dzień zamknięta będzie główna arteria komunikacyjna Rzeszowa, al. Cieplińskiego, i ul. Lisa-Kuli.

 • Czy przejście dla pieszych przy ulicy Lisa Kuli w Rzeszowie jest potrzebne? Według czytelników "Super Nowości" nie. - Stwarza zagrożenie, bo ludzie muszą pokonać cztery pasy, a ruch samochodów w tym miejscu jest ogromny - mówi jeden z rzeszowskich kierowców.

 • Uderzył samochodem w komendę policji

  Rzeszowscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło na ulicy Lisa Kuli. Kierujący volkswagenem golfem uderzył w budynek Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Kierowcę i pasażerów pojazdu przewieziono do szpitala.

 • Utrzymanie i remont przystanków kosztują Rzeszów i tamtejsze MPK ponad pół miliona złotych rocznie. Czy są więc szanse, by taki luksusowy przystanek, jak ten, który stanął przy ul. Lisa Kuli, przetrwał choć kilka dni?

Dyskusje na temat: lis-kula