• Informacje na temat:

  liturgia

Artykuły na temat: liturgia
 • W prawosławnej katedrze pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Białymstoku została odprawiona dawna liturgia Świętego Jakuba Apostoła. Zgodnie z tradycją, odprawia się ją w przypadający w Kościele prawosławnym dzień pamięci apostoła Jakuba, pierwszego biskupa Jerozolimy. Celebrowana jest tylko raz do roku. To najstarsza znana liturgia Kościoła powszechnego.

 • Biskup Piotr Jarecki przewodniczył w Wielki Piątek w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela liturgii Męki Pańskiej, adoracji krzyża i przeniesienia ciała Chrystusa do symbolicznego grobu. Uczestniczył w niej metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

 • Wielki Piątek - liturgia Męki Pańskiej

  Podczas Wielkiego Piątku w Kościele katolickim - podobnie jak w Wielką Sobotę - nie odprawia się mszy świętej. To dzień najgłębszej żałoby. Wyraża ją liturgia, która jest pamiątką męki i śmierci Jezusa Chrystusa.

 • Wielki Piątek - liturgia Męki Pańskiej

  Wielki Piątek w Kościele katolickim jest jedynym dniem w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. To dzień najgłębszej żałoby. Wyraża ją liturgia, która jest pamiątką męki i śmierci Jezusa Chrystusa.

 • Wielki Piątek - liturgia Męki Pańskiej

  Wielki Piątek w Kościele katolickim jest jedynym dniem w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. To dzień najgłębszej żałoby. Wyraża ją liturgia, przypominająca mękę i śmierci Jezusa Chrystusa. Jej centrum stanowi adoracja krzyża.

 • Wielki Piątek w Kościele katolickim jest jedynym dniem w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. To dzień najgłębszej żałoby. Wyraża ją liturgia, która jest pamiątką męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Jej centrum stanowi adoracja krzyża.

 • Wielki Piątek - liturgia Męki Pańskiej

  Wielki Piątek w Kościele to dzień najgłębszej żałoby. Wyraża ją liturgia (nabożeństwo Wielkiego Piątku), która jest pamiątką męki i śmierci Jezusa Chrystusa zabitego na krzyżu. Był on biczowany(...) koncentrują się na rozważaniu biblijnego opisu Męki Pańskiej i śmierci Chrystusa na Krzyżu, a następnie na adoracji i uczczeniu Krzyża Świętego. Liturgia podkreśla bardziej chwałę odkupienia przez...

 • ...poważna próba lojalności, czy nawet wiary. Mam nadzieję, że teraz nie będzie już dochodziło do takich sytuacji. Ufam też, że "stara" Msza wpłynie na "nową", i że dzięki temu liturgia sprawowana...

 • We wtorek o godz. 17.30 w parafii Kościoła greckokatolickiego o. Bazylianów przy ul. Miodowej w Warszawie odprawiona zostanie liturgia za zmarłych z panichidą. Przewodniczył jej będzie ojciec prowincjał zakonu ojców Bazylianów Igor Harasim. W środę o godz. 18 w parafii ewangelicko-augsburskiej Świętej Trójcy przy pl. Małachowskiego w Warszawie odprawione zostanie nabożeństwo żałobne...

 • Katedra pełna była wiernych, wiele osób nie zmieściło się w kościele i modliło na zewnątrz. Nabożeństwo wielkopiątkowe było skoncentrowane na liturgii słowa, w której naczelne miejsce zajmuje opis Męki Pańskiej według św. Jana. Rozważano biblijny opis Męki Pańskiej i śmierci Chrystusa na krzyżu. Następnie była adoracji i uczczenie Krzyża Świętego. Liturgia podkreślała bardziej chwałę odkupienia...

Zdjęcia na temat: liturgia
Wideo na temat: liturgia
Dyskusje na temat: liturgia