• Informacje na temat:

  liu sie

Artykuły na temat: liu sie
 • Chiny: Ciało Liu Xiaobo zostało poddane kremacji

  Ciało zmarłego w ostatnich dniach laureata Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo zostało poddane kremacji w sobotę podczas uroczystości z udziałem jego rodziny, w tym wdowy Liu Xia, która "obecnie jest wolna" - poinformował przedstawiciel władz w mieście Shenyang.

 • Pogarsza się stan chińskiego noblisty Liu Xiaobo. Bliscy mają wątpliwości

  Pogarsza się stan chorego na nowotwór wątroby chińskiego dysydenta i pokojowego noblisty Liu Xiaobo - poinformował szpital, w którym jest on leczony. Przyjaciele kwestionują prawdziwość oficjalnych oświadczeń na temat stanu zdrowia Liu.

 • ​Chiny: Zmarł laureat Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo

  Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo nie żyje - poinformowały w czwartek władze sądowe w mieście Shenyang na północnym wschodzie Chin. Liu, obrońca praw człowieka i dysydent skazany na 11 lat więzienia za działalność opozycyjną, chorował na raka wątroby.

 • Chiny: Zmarł laureat Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo

  ...​Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo nie żyje - poinformowały w czwartek władze sądowe w mieście Shenyang na północnym wschodzie Chin. Liu, obrońca praw człowieka i dysydent skazany na 11 lat więzienia za działalność opozycyjną, chorował na raka wątroby.

 • Chiny: Pokojowy Nobel dla Liu Xiaobo to profanacja

  Władze Chińskiej Republiki Ludowej dzień po śmierci chińskiego dysydenta i laureata Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo skrytykowały nadanie mu tego wyróżnienia w 2010 roku. Chiny oświadczyły, że tym samym sprofanowano tę ważną nagrodę.

 • Kilkanaście osób pikietowało w piątek ambasadę Chin w Warszawie domagając się uwolnienia chińskiego dysydenta Liu Xiaobo, laureata tegorocznej Nagrody Nobla. Solidarność z Liu to nasz obowiązek - podkreślali.

 • Tegoroczny laureat Pokojowej Nagrody Nobla, 54-letni chiński literat i obrońca praw człowieka Liu Xiaobo przebywa od blisko dwóch lat w więzieniu, skazany na 11 lat pozbawienia wolności za "podżeganie do działań na szkodę władzy państwowej".

 • Żona Liu Xiaobo prosi przyjaciół o odebranie Nobla

  Liu Xia, żona chińskiego dysydenta i tegorocznego laureata Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo, zwróciła się w liście otwartym do przyjaciół, aby w jego imieniu pojechali do Norwegii i odebrali to prestiżowe wyróżnienie.

 • Liu Xiaobo pozwolono opuścić więzienie na pogrzeb ojca

  Laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla z 2010 roku, chińskiemu dysydentowi Liu Xiaobo, pozwolono na widzenie rodziny i krótkie wyjście z więzienia z powodu śmierci ojca - poinformował we wtorek brat noblisty.

 • Chiny: Aresztowania po Noblu dla Liu Xiaobo

  Po przyznaniu chińskiemu dysydentowi Liu Xiaobo Pokojowej Nagrody Nobla władze chińskie aresztowały w sobotę jego zwolenników. Zatrzymano opozycjonistów w Pekinie, Szanghaju i Jinan, stolicy prowincji Szantung - poinformowały organizacje praw człowieka.

Dyskusje na temat: liu sie