• Informacje na temat:

  lojaliści

Artykuły na temat: lojaliści
 • Młodzieżowa przybudówka protestanckiej, lojalistycznej paramilitarnej grupy UDA (Ulster Defence Association - Związek Obrony Ulsteru) skierowała list do społeczności muzułmańskiej, polskiej i hinduskiej w Irlandii Północnej z ultimatum, by wyjechały z prowincji do niedzieli 12 lipca.

 • Kolejna szansa na porozumienie w Irlandii Północnej. Bojówkarze z Lojalistycznych Sił Ochotniczych zapowiedzieli zniszczenie drugiego z kolei kontyngentu...

 • Wszyscy zachodni dziennikarze, których uzbrojeni lojaliści Muammara Kadafiego od czterech dni więzili w hotelu Rixos w Trypolisie, są już wolni - poinformowała w środę telewizja CNN. Opuścili hotel w konwoju pojazdów.

 • Mieszkającej od pięciu lat w Antrim w Irlandii Północnej polskiej rodzinie podłożono tzw. bombę rurkową (ang. pipe bomb) - poinformowała BBC. Ładunek okazał się jednak nieuzbrojony. Do próby ataku przyznali się lojaliści.

 • Wokół Trypolisu zaciska się pętla. Może dojść do masakry

  Szef libijskich powstańców ocenił w czwartek na łamach dziennika "Aszark al-Awsat", że wokół Trypolisu, bastionu sił lojalnych wobec Muammara Kadafiego, zaciska się pętla. Jak dodał, obawia się masakry w stolicy Libii, ponieważ lojaliści nie chcą opuścić miasta.

 • Irlandia Północna: Polska rodzina celem ataku lojalistów

  Mieszkającej od pięciu lat w Antrim w Irlandii Północnej polskiej rodzinie podłożono tzw. bombę rurkową. Ładunek okazał się jednak nieuzbrojony. Do próby ataku przyznali się lojaliści.

 • Libia: Walki niedaleko głównych bastionów zwolenników Kaddafiego

  Silne walki wybuchły w pobliżu dwóch głównych bastionów zwolenników Muammara Kaddafiego w Libii. Lojaliści obalonego dyktatora ostrzelali za pomocą rakiet Grad powstańców, zbliżających się do Bani Walid i Syrty. Były to najsilniejsze walki od kilku dni.

 • Rzecznik Kaddafiego: Schwytaliśmy 17 najemników

  Siły obalonego dyktatora Muammara Kaddafiego schwytały w Bani Walid 17 najemników, w tym brytyjskich i francuskich "ekspertów technicznych" - poinformował rzecznik byłego dyktatora w telewizji Arrai TV. W sobotę przedstawiciele NATO, Francji i Wielkiej Brytanii zaprzeczyli doniesieniom stacji, jakoby lojaliści Kaddafiego schwytali żołnierzy NATO.

 • Zamieszki w Glasgow po szkockim referendum

  .... Lojaliści, wśród których byli kibice piłkarskiego Glasgow Rangers, przyszli na plac z brytyjskimi flagami i skandowali obelgi pod adresem obecnych tam ich politycznych przeciwników. Rozpostarli...

 • ...- W Bani Walid została schwytana grupa 17 najemników. Są to eksperci techniczni, w tym oficerowie doradczy - powiedział rzecznik Kadafiego. - Większość z nich to Francuzi, jeden jest z kraju azjatyckiego, dwaj Anglicy i jeden Katarczyk - dodał. W sobotę przedstawiciele NATO, Francji i Wielkiej Brytanii zaprzeczyli doniesieniom stacji Arrai TV, jakoby lojaliści Kadafiego schwytali żołnierzy NATO...

Dyskusje na temat: lojaliści