• Informacje na temat:

  lombardia

Artykuły na temat: lombardia
 • Giro di Lombardia: Drugie zwycięstwo Nibalego, Polacy daleko

  Włoski kolarz Vincenzo Nibali wygrał ostatni z wielkich wyścigów klasycznych sezonu - Giro di Lombardia. Zawodnik ekipy Bahrain-Merida dojechał do mety w Como samotnie, wyprzedzając o 28 sekund Francuza Juliana Alaphilippe'a (Quick-Step). Trzecie miejsce, ze stratą 38 sekund, zajął Włoch Gianni Moscon (Sky), który najszybciej finiszował z małej grupy pościgowej.

 • Dwaj belgijscy kolarze wrócili z Lombardii do domu na rowerach

  ...​Ponad tysiąc kilometrów pokonali w sześć dni dwaj belgijscy zawodowi kolarze ekipy Lotto-Soudal - Thomas De Gendt i Tim Wellens wracając do domu na rowerach po sobotnim wyścigu Il Lombardia. Obaj podkreślali, że ta "ostatnia ucieczka sezonu" była dla nich wspaniałą przygodą.

 • Lombardia: Zakaz wstępu do urzędów w burce i nikabie

  Władze Lombardii zmodyfikowały przepisy, zakazując wchodzenia do urzędów i szpitali w kaskach oraz tradycyjnych nakryciach głowy. Choć ani burka, ani nikab nie zostały wymienione z nazwy, przepisy sformułowano tak, że dotyczą muzułmanek - podkreślają media.

 • Giro di Lombardia: Kwiatkowski odpadł z czołówki

  Irlandczyk Daniel Martin z ekipy Garmin-Sharp wygrał w Bergamo klasyk kolarski Giro di Lombardia. Michał Kwiatkowski, który po raz pierwszy startował w tęczowej koszulce mistrza świata, odpadł z czołówki w końcówce wyścigu.

 • Rafał Majka trzeci w kolarskim klasyku w Lombardii

  Rafał Majka zajął trzecie miejsce w słynnym klasyku kolarskim Giro di Lombardia. Na mecie w Lecco triumfował srebrny medalista niedawnych mistrzostw świata we Florencji Hiszpan Joaquim Rodriguez, który powtórzył ubiegłoroczny sukces. Trzeci był jego rodak Alejandro Valverde.

 • Papież o pedofilii: Jeśli nawet byłby to jeden ksiądz, to jest to potworne

  Papież Franciszek porównał pedofilię do składania ofiar z dzieci przez pogan. Mówił o tym podczas spotkania z seminarzystami z włoskiego regionu Lombardia w Watykanie.

 • Alert pogodowy we Włoszech. W Wenecji - maraton po zalanych ulicach

  W dziesiątkach miast i miejscowości, w tym także w Rzymie, zamknięte są żłobki, przedszkola i szkoły. W związku z ryzykiem osuwania się lawin błotnych zamknięto odcinki niektórych dróg, między innymi przy granicy ze Szwajcarią.  #Maltempo #29ott , dalla mezzanotte alle 7:00 i #vigilidelfuoco hanno effettuato 180 interventi in #Toscana , 60 nel #Lazio , 49 in #Lombardia , 36 in #Calabria...

 • Pracował społecznie jako ogrodnik. Burmistrz włoskiego miasteczka surowo ukarany

  ...burmistrza i zdumienia karą, jaka go spotkała, wystosowano też do władz regionu Lombardia. APA...

 • ...wodogrzmoty nie są formalną własnością gminy, ale regionu Lombardia. Podkreślił też, że będzie bronił wielkiej atrakcji turystycznej miejscowości. Jaką grzywnę nadgorliwi włoscy urzędnicy...

 • ​Kolarski sezon znów udany dla Polaków. Eksperci chwalą Majkę i Białobłockiego

  Niedzielny wyścig Giro di Lombardia zakończył tegoroczne kolarskie ściganie w cyklu UCI World Tour. To był kolejny sezon, w którym mogliśmy śmiało chwalić biało-czerwonych. Może zabrakło aż tak spektakularnego triumfu jak złoty medal mistrzostw świata w wykonaniu Michała Kwiatkowskiego, ale sukcesów było sporo.

Zdjęcia na temat: lombardia
Wideo na temat: lombardia
 • Autorski przegląd prasy Tomasz Skorego

  Wyborcza obszernie opisuje istotne zapewne dla wyboru papieża starcia grup interesów w łonie Kościoła. A Rzeczpospolitej o podstawach tego, że za faworyta konklawe uważany jest arcybiskup Mediolanu kardynał Scola. To jego przyjął jako ostatniego przed abdykacją Benedykt XVI i być może swoistym namaszczeniem go były słowa papieża " biskupi Lombardii powinni być światłem dla wszystkich".

Dyskusje na temat: lombardia