• Informacje na temat:

  lorenz

Artykuły na temat: lorenz
 • Wojciech Lorenz: NATO w koalicji przeciwko IS? To ryzykowne

  Przystąpienie NATO do międzynarodowej koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu (IS) może prowadzić do zaangażowania bojowego i zniechęcania państw arabskich do udziału w koalicji - ocenił w czwartek analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Wojciech Lorenz.

 • Wojciech Lorenz: Pretekst do ataku zawsze się znajdzie. Taka jest natura terroryzmu

  ...„Natura terroryzmu jest taka, że pretekst zawsze się znajdzie. Wybiera się cele, gdzie najłatwiej zaatakować, więc gdyby nie było zaangażowania Francji w naloty w Syrii, byłby inny pretekst” – komentuje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Wojciech Lorenz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Odnosi się także do deklaracji grupy Anonymus, która z kolei wypowiedziała Państwu Islamskiemu swoją...

 • W wieku 90 lat zmarł w środę prof. Edward Lorenz, twórca tzw. teorii chaosu, która uważana jest za jeden z kluczowych punktów zwrotnych w rozumieniu świata i rządzących nim praw.

 • Wojciech Lorenz o sytuacji w Korei

  Strefa Kaesong to jedyne przejście graniczne pomiędzy oboma krajami. Firmy z Południa zatrudniają tam robotników z Północy. Analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Wojciech Lorenz(...) zatrudniają około 50 tysięcy Koreańczyków z Północy. "W ciągu roku strefa produkuje towary o wartości nawet pół miliarda dolarów" - wyjaśnia Lorenz. Nie wiadomo na razie na jak długo strefa Kaesong...

 • Wojciech Lorenz: Kim Dzong Un może być poddawany naciskom

  ...spod kontroli. Jak powiedział na antenie Polskiego Radia 24 analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Wojciech Lorenz, nie jest wykluczone, że nawet sam Kim Dzong Un nie jest przekonany do gróźb, które wygłasza. Zdaniem eksperta, północnokoreański przywódca może być poddawany wewnętrznym naciskom. Wojciech Lorenz uważa, że Kim Dzong Un może czuć się zagrożony i w związku z tym...

 • Ekspert ostrzega: NATO stanęło w obliczu dwóch zagrożeń

  Przystąpienie NATO do międzynarodowej koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu (IS) może prowadzić do zaangażowania bojowego i zniechęcania państw arabskich do udziału w koalicji - ocenił w czwartek analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego z PISM Wojciech Lorenz.

 • Jennifer Lawrence zagra kochankę Fidela Castro

  Nominowana do Oscara za rolę w filmie "Joy" Jennifer Lawrence zagra Maritę Lorenz - kochankę Fidela Castro - podaje "Variety". Popularna aktorka ma być jednocześnie odtwórczynią głównej roli i współproducentką filmu.

 • Salwador wygrywa z koncernami

  Maleńki Salwador, jako pierwsze państwo na świecie, mimo ogromnych nacisków, całkowicie zakazał wydobycia metali na swoim terenie. - To rzecz niebywała. Salwador udowodnił, że można się przeciwstawić potężnym korporacjom - komentuje dla Interii Ewa Jakubowska-Lorenz z Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.

 • Tragiczny wypadek na kempingu: Nie żyją dwie osoby

  ...7-letni chłopiec i 71-letni mężczyzna śmiertelnie zatruli się gazem w Perkowie w Wielkopolsce. "Ich ciała znaleziono w przyczepie kempingowej nad jeziorem" - powiedział RMF FM Artur Lorenz z komendy powiatowej policji w Wolsztynie.

 • RMF 24: Tragiczny wypadek na kempingu: Nie żyją dwie osoby

  ...7-letni chłopiec i 71-letni mężczyzna śmiertelnie zatruli się gazem w Perkowie w Wielkopolsce. - Ich ciała znaleziono w przyczepie kempingowej nad jeziorem - powiedział RMF FM Artur Lorenz z komendy powiatowej policji w Wolsztynie.

Zdjęcia na temat: lorenz
 • Zmiana warty w Belgii
Dyskusje na temat: lorenz