• Informacje na temat:

  łotwa

Artykuły na temat: łotwa
 • ​Łotwa: Deportowano małżeństwo rosyjskich dziennikarzy

  ...związek z pracą nad filmem dokumentalnym "NATO u bram". Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oświadczyła, że Łotwa poważnie narusza swoje międzynarodowe i prawne zobowiązania w kwestii...

 • Łotwa postawiła płot na granicy z Rosją

  Łotwa zakończyła budowę 23-kilometrowego ogrodzenia na granicy z Rosją. Według władz w Rydze ma on przeszkodzić "nielegalnym migrantom" w przekraczaniu przejścia.

 • Polscy żołnierze udają się na Łotwę

  ..."Przegrupowanie w rejon działań sił Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa, w ramach grupy bojowej NATO, zacznie się jeszcze w poniedziałek" - zapowiedział dowódca polskiego kontyngentu mjr Marek Potorski.

 • Łotwa chce zakazu noszenia burek

  ...prawa muszą wydać pozostałe ministerstwa oraz koalicyjny rząd. Dpa przypomina, że w miejscach publicznych w tym kraju widok burki lub innego islamskiego nakrycia głowy to rzadkość; Łotwa nieczęsto...

 • Łotwa: Wypadek śmigłowca z Polakami na pokładzie

  Na Łotwie, podczas Rajdu Lipawy, doszło do wypadku śmigłowca. Na pokładzie byli dwaj obywatele Polski i dwaj Łotysze. Jeden Polak zginął na miejscu, drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala w Lipawie - poinformował w rozmowie z Polskim Radiem Ireneusz Retkiewicz, wicekonsul RP w Rydze.

 • Łotwa: Zlikwidowano wytwórnię fałszywych dolarów

  Łotewska policja we współpracy z amerykańskim Ministerstwem Bezpieczeństwa Krajowego zlikwidowała w Rydze "wyrafinowaną" wytwórnię fałszywych dolarów amerykańskich i aresztowała siedem osób z 3,5 mln fałszywych banknotów - podano w czwartek w stolicy Łotwy.

 • ​Biedne zdrowie Polaków. W Europie tylko Łotwa wydaje mniej na leczenie obywateli

  W Europie tylko Łotwa wydaje mniej na leczenie obywateli niż Polska. Najwyższa Izba Kontroli właśnie opublikowała alarmujący raport na temat wydatków na leczenie Polaków. Jesteśmy na szarym końcu Europy - ostrzega Najwyższa Izba Kontroli, która zbadała pracę Narodowego Funduszu Zdrowia w 2016 roku.

 • Łotwa: Ćwiczenia wojskowe NATO

  NATO prowadziło ćwiczenia wojskowe na Łotwie w ramach demonstrowania swej zdolności do obrony wschodnioeuropejskich państw członkowskich w obliczu agresywnych działań Rosji wobec Ukrainy.

 • Łotwa zakaże nazywania dzieci zagranicznymi imionami? Rosjanie już protestują

  Łotewskie Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało poprawki do ustawy o zmianach w zapisach imion, nazwisk i narodowości. Zmiany doprowadzą do tego, że dzieciom będzie można nadawać jedynie imiona łotewskie. Rząd zajmie się poprawkami po wakacjach, ale protestować zaczęła już mniejszość rosyjska na Łotwie.

 • Łotewskie władze mają nadzieję otrzymać 17 mln euro z Brukseli na pokrycie kosztów budowy. Według danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców (UNHCR), w 2016 r. Łotwa powinna przyjąć ok. 700 uchodźców w ramach podziału legalnych imigrantów do UE.

Zdjęcia na temat: łotwa
Wideo na temat: łotwa
 • Politycy kontra imigranci. Wyjątkowy mecz na Łotwie

  Do nietypowego meczu piłkarskiego doszło w łotewskiej Rydze. Naprzeciwko parlamentarzystów stanęli uchodźcy z Syrii i Iraku. Mecz sędziowany przez zawodowych arbitrów zorganizowała organizacja „Sportforall”, która współpracuje z UEFA. Posłowie za pomocą tej inicjatywy chcieli wyrazić wsparcie dla imigrantów.

 • Z Katowic do Nordkapp - ruszył 7. rajd Złombol

  Katowice. Maluchy, polonezy, żuki, nysy a nawet autobusy Ikarus ruszyły w ramach rajdu Złombol do Norweskiego Nordkapp. Uczestnicy 7. edycji imprezy wyruszyli w sobotę (10.08) z Katowic skąd przez Litwę, Łotwę, Estonię i Norwegię dojadą swoimi zabytkowymi samochodami do najdalszego punktu na północy Europy. Wyprawie przyświeca szczytny cel - pieniądze, które uda się zebrać zostaną przeznaczone na zakup rzeczy dla dzieci ze Śląskich domów dziecka.

 • Cimoszewicz: Nonsensy, wahania nastroju, wściekłość. Putin może zastraszyć świat

  "Kiedy pół roku temu jadłem w towarzystwie Putina kolację, był zupełnie inny. Otwarty. Natomiast jego konferencja, sprzed dwóch dni, masa nonsensów, wahania nastroju, słabo kontrolowana wściekłość. To nie rysuje dobrego obrazu"- mówi Włodzimierz Cimoszewicz w Kontrwywiadzie RMF FM. "Putin nie jest w stanie okłamać świata, ale może go skutecznie zastraszyć. Rosja dziś to schyłkowe mocarstwo, co oznacza okres zwiększonego ryzyka we wzajemnych kontaktach"- uważa gość RMF FM. Jako kraje zagrożone...