• Informacje na temat:

  ludwik i

Artykuły na temat: ludwik i
 • O. Ludwik Wiśniewski: Trzeba skończyć z nienawiścią

  ...- Jestem przekonany, że Paweł Adamowicz chce, bym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, nienawistnym językiem, z pogardą, z bezpodstawnym oskarżaniem innych. Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę - powiedział dominikanin o. Ludwik Wiśniewski, żegnając w czasie uroczystości pogrzebowych zamordowanego prezydenta Gdańska.

 • Świętokrzyskie: Pogrzeb Ludwika Machalskiego "Mnicha". Po 66 latach

  W poniedziałek w Staszowie pochowano założyciela i dowódcę zbrojnej organizacji niepodległościowej Ludwika Machalskiego "Mnicha". Szczątki "Mnicha", skazanego na karę śmierci przez komunistyczny sąd, odnaleźli - po ponad 65 latach - na kieleckim cmentarzu badacze IPN.

 • Prezydent Duda wręczył awans generalski Ludwikowi Krempie

  Prezydent Andrzej Duda wręczył w piątek awans generalski płk. Ludwikowi Krempie - jednemu z ostatnich żyjących pilotów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, lotnikowi dywizjonu bombowego 304 w Wielkiej Brytanii.

 • O. Ludwik Wrodaczyk. Męczennik z Wołynia

  .... "poprawność polityczna". Wyjątek stanowi sprawa o. Ludwika Wrodarczyka ze zgromadzenia misjonarzy oblatów, którego proces beatyfikacyjny kilka lat temu rozpoczęła archidiecezja katowicka. Ów kapłan(...) uciekali w stronę lasu, pierwsze domy płonęły. O. Ludwik dobrowolnie postanowił udać się z probostwa do kościoła, by chronić tabernakulum. Tam ostatni raz w życiu uklęknął i modlił się, i na klęczkach...

 • Dziś setna rocznica śmierci twórcy języka esperanto - Ludwika Zamenhofa

  Esperanto nie jest tylko narzędziem do komunikacji; to pewien pomysł na inny świat - mówią miłośnicy tego międzynarodowego języka, wymyślonego przez Ludwika Zamenhofa. 14 kwietnia mija setna rocznica jego śmierci.

 • Nie żyje gen. Ludwik Krempa - nestor polskich sił powietrznych

  W wieku 100 lat zmarł w Krakowie gen. bryg, pilot Ludwik Krempa, jeden z ostatnich żyjących polskich lotników z czasów II wojny światowej, kawaler Orderu Virtuti Militari. Informację przekazał Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa.

 • Zmarł gen. pilot Ludwik Krempa, nestor polskich sił powietrznych

  Gen. bryg, pilot Ludwik Krempa zmarł we wtorek w Krakowie - poinformował późnym wieczorem Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa. Miał 100 lat. Był jednym z ostatnich żyjących polskich lotników z czasów II wojny światowej, kawaler Orderu Virtuti Militari.

 • ​Ludwik Dorn wyzywa PiS na pojedynek

  Ludwik Dorn proponuje politykom PiS debatę, która ma dotyczyć kontraktu na dostawę śmigłowców dla polskiej armii, a co za tym idzie, przyszłości inwestycji planowanych m.in. w Radomiu przez Airbus Helicopters.

 • Ludwik Arendt, wieloletni sprawozdawca parlamentarny i szef Zespołu Politycznego PAP, członek Rady Etyki Mediów, zmarł w sobotę w Warszawie w wieku 70 lat. Całe zawodowe życie związał z Polską Agencją Prasową.

 • Ludwik Dorn: Nie wybieram się do Platformy

  O projekcie ustawy o in vitro i militarnym wspieraniu Ukrainy mówił poseł niezależny Ludwik Dorn w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

Zdjęcia na temat: ludwik i
Wideo na temat: ludwik i
 • Dorn: Miller wykroczył poza zakres ustaleń komisji

  Ludwik Dorn zarzucił Jerzemu Millerowi, że w co najmniej jednym przypadku wykroczył poza zakres ustaleń komisji. Według posła stało się tak, gdy ten mówił, iż załoga sama musiała podejmować decyzje, ponieważ prezydent Lech Kaczyński nie wskazał, na które lotnisko zapasowe należy lecieć. Dorn argumentował, że nie wskazuje na to przebieg rozmowy pierwszego pilota kpt. Arkadiusza Protasiuka z szefem

 • Z prezesem GPW Ludwikiem Sobolewskim rozmawiał reporter RMF FM Krzysztof Berenda - cz. 4.

 • Z prezesem GPW Ludwikiem Sobolewskim rozmawiał reporter RMF FM Krzysztof Berenda - cz. 3.