• Informacje na temat:

  ludwik xiv

Artykuły na temat: ludwik xiv
 • Niezwykła historia pewnego zamówienia. Zostanie zrealizowane po 300 latach

  Po 343 latach pałac królewski w Wersalu dostanie dostawę sławnego czerwonego marmuru z Langwedocji. Zamówienie zostało złożone jeszcze przez monarchę Ludwika XIV.

 • Niezwykle skomplikowana operacja archeologiczna u wybrzeży Francji

  U wybrzeży Francuskiej Riwiery ruszyła niezwykle skomplikowana podwodna operacja archeologiczna. Z morskiego dna ma zostać wydobyty największy okręt wojenny króla Ludwika XIV.

 • Legendarny różowy brylant "Le Grand Mazarin" na aukcji. Może pójść za 5 mln dolarów

  Legendarny 19-karatowy brylant "Le Grand Mazarin" wkrótce trafi pod młotek w Genewie. Kamień został nazwany imieniem słynnego kardynała Julio Mazarina. Przez 250 lat należał do skarbu francuskiej Korony Królewskiej. Nazwa diamentu pochodzi od pierwszego ministra i kardynała Julio Mazarina. Klejnot ozdabiał głowy aż 8 władców, w tym słynnego Ludwika XIV zwanego Królem Słońce. Aukcję klejnotu...

 • Wojna domowa w Wielkopolsce po śmierci króla Ludwika Węgierskiego w drugiej połowie XIV wieku była tematem 13. Biesiady Piastowskiej "Calisia A.D. 1383 r.", która w niedzielę zakończyła się w średniowiecznym Grodzie Piastów w Kaliszu.

 • "Damy polskiego imperium". Prababka, babka i wnuczka, które przez sto lat rządzą Polską i Europą

  ...- Ludwik Węgierski jest królem, ale to ona jego najważniejszą doradczynią. Ten duet trzęsie całym kontynentem" – mówi nam Kamil Janicki.

 • Ewelina Pietrowiak zostanie dyrektor artystyczną w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego - poinformował dyrektor naczelny teatru Rafał Balawejder.

 • Uformowanie się stanu szlacheckiego spowodowało, że od drugiej połowy XIV w. szlachta poczęła pozyskiwać dla siebie przywileje. Rozróżnić należy dwa rodzaje przywilejów szlacheckich: generalne - rozciągające się na cały kraj, prowincjonalne lub ziemskie - obejmujące szlachtę jednej prowincji lub ziemi.

 • 14. Festiwal Muzyki Filmowej w Łodzi

  Spektakle teatralne, koncerty i projekcje filmowe znalazły się w programie XIV Festiwalu Muzyki Filmowej, który dziś rozpoczyna się w Łodzi. Bohaterem tegorocznej imprezy będzie Stanisław Radwan, autor muzyki m.in. do "Wesela" czy "Spisu cudzołożnic".

 • Dzieje najstarszej toruńskiej nekropolii, cmentarza św. Jerzego, sięgają przełomu XIII/XIV wieku, kiedy to przy kościele św. Jerzego został założony cmentarz na potrzeby leprozorium - przytułku dla chorych na trąd.

 • Potomkowie króla odzyskają spadek

  ...​Koniec zaciętej bitwy prawnej o majątek spadkobierców francuskiego tronu. Paryski sąd orzekł, że potomkowie króla Ludwika XIII odzyskają kolekcje bezcennych dzieł sztuki i historycznych eksponatów. Nie dostaną jednak znanego zamku, do którego rościli prawa.

Zdjęcia na temat: ludwik xiv
Wideo na temat: ludwik xiv
 • Klejnot królów Francji idzie na sprzedaż

  W domu aukcyjnym Christie’s w Genewie trafi pod młotek 19-karatowy brylant "Le Grand Mazarin", który przez 250 lat należał do skarbu francuskiej Korony Królewskiej. Nazwa diamentu pochodzi od pierwszego ministra i kardynała Julio Mazarina. Klejnot ozdabiał głowy aż 8 władców, w tym słynnego Ludwika XIV zwanego Królem Słońce. Cena brylantu może osiągnąć nawet 5 mln dolarów.

Dyskusje na temat: ludwik xiv