• Informacje na temat:

  luizjana

Artykuły na temat: luizjana
 • Do biblioteki w Luizjanie wróciła książka wypożyczona 84 lata temu. O niezwykłym wydarzeniu poinformowała na Facebooku placówka.

 • Luizjana walczy z "bezprecedensową" powodzią

  ...​Luizjana walczy z jedną z największych powodzi w nowożytnej historii tego regionu Stanów Zjednoczonych. Władze informują, że żywioł zabił trzy osoby, los kilku osób jest nieznany.

 • USA: Potężna powódź w Luizjanie

  Służby ratunkowe oraz żołnierze Gwardii Narodowej ewakuowali ponad 1000 osób z domów i samochodów zalanych przez "bezprecedensową" powódź w stanie Luizjana - poinformował w sobotę gubernator tego stanu John Bel Edwards. Ostrzegł, że opady w najbliższym czasie nie ustaną.

 • ​Luizjana od tygodnia walczy z powodzią

  "To najgorsze, co przeżywamy zaraz po huraganie Katrina" - mówią mieszkańcy południowo - wschodniej części tego amerykańskiego stanu. To również największy atak żywiołu w Stanach Zjednoczonych od huraganu Sandy w listopadzie 2012 roku - informuje amerykański Czerwony Krzyż.

 • Luizjana walczy z jedną z największych powodzi

  ...​Cztery osoby nie żyją, a 18 tysięcy zostało ewakuowanych. Amerykańska Luizjana wciąż walczy z jedną z największych powodzi w nowożytnej historii tego regionu USA. W jego południowo-wschodniej części ogłoszono stan wyjątkowy.

 • Już ponad 20 tys. ewakuowanych ofiar powodzi w Luizjanie. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

  Ulewne deszcze padające przez weekend w amerykańskim stanie Luizjana zmusiły władze do ewakuacji ponad 20 tys. mieszkańców. Opady trwają od piątku. Władze mówią o "bezprecedensowych powodziach", które dotąd kosztowały życie sześć osób.

 • Trump wiąże zabicie policjantów w Luizjanie z brakiem przywództwa. "Żądamy prawa i porządku"

  ...​Niemal pewny kandydat Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w USA Donald Trump oświadczył, że zabicie w niedzielę trzech policjantów w Baton Rouge w stanie Luizjana wskazuje na konieczność wzmocnienia kierownictwa państwowego.

 • Na Uniwersytecie Stanowym Grambling w Luizjanie doszło do strzelaniny - informuje CNN. Nie żyją dwie osoby, sprawca jest na wolności. Trwa obława.

 • Obama odwiedzi tereny powodzi w Luizjanie

  Prezydent Barack Obama uda się we wtorek do Baton Rouge, gdzie odbędzie rozmowy z przedstawicielami miejscowej administracji, aby ocenić, w jaki sposób władze federalne mogą pomóc w usuwaniu skutków powodzi, która pociągnęła za sobą 13 ofiar śmiertelnych.

 • Powódź w Luizjanie. Zobacz ogrom zniszczeń z perspektywy drona

  Trzy ofiary śmiertelne, tysiące ludzi ewakuowanych - to tragiczny bilans powodzi, jaka nawiedziła w ostatnich dniach Luizjanę na południu Stanów Zjednoczonych. Na poruszającym nagraniu, zarejestrowanym z drona w rejonie Parafii Bossier, widać ogrom zniszczeń. Zobaczcie.

Zdjęcia na temat: luizjana
Wideo na temat: luizjana
Dyskusje na temat: luizjana