• Informacje na temat:

  łuk

Artykuły na temat: łuk
 • Łuk Bitwy Warszawskiej

  ...to łuk triumfalny, który mógłby powstać na terenie Warszawy, ale w nurcie Wisły, ponieważ nie podlega on administracyjnie władzom stolicy, te nie kwapią się zaś do żadnych działań w owej materii, co(...) architekta Marka Skrzyńskiego koncepcji łuk przypominałby wieżę i stanąłby w poprzek rzeki, która przepływałaby między jego pylonami. Zwieńczenie powinna stanowić ogromna koroną z tarasem widokowym. Mam...

 • Prezydent Macron pod Łukiem Triumfalnym

  Prezydent Francji Emmanuel Macron zaraz po powrocie do Paryża udał się w niedzielę pod Łuk Triumfalny, gdzie w sobotę protestowały "żółte kamizelki". Pomnik został zbezczeszczony: pokryty graffiti, część rzeźb zniszczono.

 • Zamieszki w Paryżu: Łuk Triumfalny zbezczeszczony. Marianne zdewastowana

  ...pokojowego gniewu (...) Nie ma powodu, dla którego policja powinna zostać zaatakowana, (...) przechodnie lub dziennikarze są zagrożeni, Łuk Triumfalny zbezczeszczony. Sprawcy tej przemocy nie chcą...

 • W Warszawie stanie łuk triumfalny? Powrócono do rozmów

  Władze miasta wróciły do rozmów z pomysłodawcami efektownego monumentu. Łuk triumfalny miałby być gotowy w 2020 roku - informuje "Rzeczpospolita".

 • Jan Pietrzak chce zbudować Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej

  Jan Pietrzak chce zbudować Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W poniedziałek wieczorem, podczas konferencji w Domu Dziennikarza w Warszawie, przedstawił wstępne plany budowy monumentu.

 • ​Dżihadyści zburzyli łuk triumfalny w Palmyrze

  Dżihadyści z Państwa Islamskiego wysadzili w Palmyrze starożytny łuk triumfalny - poinformował dyrektor generalny departamentu antyków i muzeów Syrii Mamun Abdulkarim. Łuk powstał w latach 193-211 n.e. Był jednym z najważniejszych obiektów wśród pozostałości starożytnego miasta Palmyra.

 • Odnaleziono drugi łuk triumfalny cesarza Tytusa

  Drugi łuk triumfalny cesarza Tytusa odkryto na terenie Circus Maximus, najstarszego i największego cyrku starożytnego Rzymu. Z powodu braku pieniędzy na jego całkowite wydobycie zabytek zostanie wkrótce zasypany i pod ziemią czekać będzie na lepsze czasy.

 • Islamiści wysadzili w powietrze Łuk Triumfalny

  Państwo Islamskie nadal niszczy bezcenne starożytne zabytki w Syrii. Tym razem dżihadyści wysadzili w powietrze Łuk Triumfalny w Palmyrze. Wcześniej terroryści zniszczyli szereg starożytnych zabytków miasta wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w tym świątynię Bela z I wieku naszej ery.

 • Chcą postawić w Warszawie łuk triumfalny

  Politycy Prawa Sprawiedliwości i środowiska narodowe chcą postawić w Warszawie łuk triumfalny - donosi "Gazeta Wyborcza". Monument ma upamiętniać Bitwę Warszawską i być "symbolem odradzania się narodu i jego chwały".

 • Muzealna wystawa łuków w Sokółce

  Ekspozycja pt. "Łuk - roń czy sacrum" uświetnia obchody rocznicy 330-lecia osadnictwa tatarskiego na Ziemi Sokólskiej, a także 400- lecia nadania praw miejskich Sokółce. Prezentuje eksponaty ze(...), kiedy to łuki prezentowano w Krakowie. - Łuk był tradycyjną bronią Tatarów - przypomniał Konopacki. W Sokółce zobaczyć można kilkadziesiąt eksponatów. Są m.in. łuki tureckie, krymsko-tatarskie...

Zdjęcia na temat: łuk
Wideo na temat: łuk
Dyskusje na temat: łuk