• Informacje na temat:

  łuk

Artykuły na temat: łuk
 • Łuk Bitwy Warszawskiej

  ...to łuk triumfalny, który mógłby powstać na terenie Warszawy, ale w nurcie Wisły, ponieważ nie podlega on administracyjnie władzom stolicy, te nie kwapią się zaś do żadnych działań w owej materii, co(...) architekta Marka Skrzyńskiego koncepcji łuk przypominałby wieżę i stanąłby w poprzek rzeki, która przepływałaby między jego pylonami. Zwieńczenie powinna stanowić ogromna koroną z tarasem widokowym. Mam...

 • W Warszawie stanie łuk triumfalny? Powrócono do rozmów

  Władze miasta wróciły do rozmów z pomysłodawcami efektownego monumentu. Łuk triumfalny miałby być gotowy w 2020 roku - informuje "Rzeczpospolita".

 • Jan Pietrzak chce zbudować Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej

  Jan Pietrzak chce zbudować Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W poniedziałek wieczorem, podczas konferencji w Domu Dziennikarza w Warszawie, przedstawił wstępne plany budowy monumentu.

 • ​Dżihadyści zburzyli łuk triumfalny w Palmyrze

  Dżihadyści z Państwa Islamskiego wysadzili w Palmyrze starożytny łuk triumfalny - poinformował dyrektor generalny departamentu antyków i muzeów Syrii Mamun Abdulkarim. Łuk powstał w latach 193-211 n.e. Był jednym z najważniejszych obiektów wśród pozostałości starożytnego miasta Palmyra.

 • Odnaleziono drugi łuk triumfalny cesarza Tytusa

  Drugi łuk triumfalny cesarza Tytusa odkryto na terenie Circus Maximus, najstarszego i największego cyrku starożytnego Rzymu. Z powodu braku pieniędzy na jego całkowite wydobycie zabytek zostanie wkrótce zasypany i pod ziemią czekać będzie na lepsze czasy.

 • Islamiści wysadzili w powietrze Łuk Triumfalny

  Państwo Islamskie nadal niszczy bezcenne starożytne zabytki w Syrii. Tym razem dżihadyści wysadzili w powietrze Łuk Triumfalny w Palmyrze. Wcześniej terroryści zniszczyli szereg starożytnych zabytków miasta wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w tym świątynię Bela z I wieku naszej ery.

 • Chcą postawić w Warszawie łuk triumfalny

  Politycy Prawa Sprawiedliwości i środowiska narodowe chcą postawić w Warszawie łuk triumfalny - donosi "Gazeta Wyborcza". Monument ma upamiętniać Bitwę Warszawską i być "symbolem odradzania się narodu i jego chwały".

 • Muzealna wystawa łuków w Sokółce

  Ekspozycja pt. "Łuk - roń czy sacrum" uświetnia obchody rocznicy 330-lecia osadnictwa tatarskiego na Ziemi Sokólskiej, a także 400- lecia nadania praw miejskich Sokółce. Prezentuje eksponaty ze(...), kiedy to łuki prezentowano w Krakowie. - Łuk był tradycyjną bronią Tatarów - przypomniał Konopacki. W Sokółce zobaczyć można kilkadziesiąt eksponatów. Są m.in. łuki tureckie, krymsko-tatarskie...

 • Na terenie rezerwatu przyrody "Świdwie" (woj.zachodniopomorskie) znaleziono łuk sprzed 9,5 tysiąca lat. O doniosłości tego odkrycia naukowego świadczy fakt, że jest to pierwsze znalezisko tego typu na terenie Polski i jedno z kilku w Europie- poinformowała w piątek rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie Agata Suchta.

 • Stan poszkodowanego - jak informują lekarze - jest stabilny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W tej chwili policja ustala okoliczności wypadku. Jak dowiedziała się reporterka RMF, matka jednego z chłopców była pijana. Wiadomo także, że trzynastolatek kupił łuk podczas obchodów bitwy pod Grunwaldem.

Zdjęcia na temat: łuk
Wideo na temat: łuk
Dyskusje na temat: łuk