• Informacje na temat:

  łukasiewicz

Artykuły na temat: łukasiewicz
 • "Łukasiewicz - nafciarz romantyk". Za nami prapremiera filmu o wizjonerze z XIX wieku

  W Brukseli odbyła się prapremiera filmu "Łukasiewicz - nafciarz romantyk", którego producentem jest Bogdan Miszczak. Jest to fabularyzowany dokument poświęcony twórcy polskiego przemysłu naftowego - Ignacemu Łukasiewiczowi.

 • Marcin Łukasiewicz "odbicie" - wystawa w BWA

  Marcin Łukasiewicz porusza się w swoich obrazach w obszarze tradycji surrealistycznej. Jednak nadrealizm tego artysty został wzbogacony o ikonografię i lęki naszej współczesności. Emanujące pełnym napięcia bezruchem, wyludnione przestrzenie wydają się być dotknięte jakimś kataklizmem.

 • Gowin: Wycofamy z Sejmu projektu ustawy autorstwa MNiSW

  Wycofanie z Sejmu projektu ustawy o powołaniu Sieci Badawczej Łukasiewicz zapowiedział w czwartek podczas Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa wicepremier Jarosław Gowin. Ma wrócić jako projekt poselski.

 • Centrum z aspiracjami sięgającymi gwiazd

  Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych to duma Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa. Rozwiązania w nim wypracowane niczym nie odstają od technologii realizowanych w największych instytutach lotniczych na świecie. Choć kolejne kroki mają być wykonywane powoli, aspiracje sięgają wysoko.

 • Śledztwo ws. czerpania korzyści z prostytucji w mieszkaniu należącym do posła PO

  Legnicka prokuratura prowadzi śledztwo ws. czerpania korzyści z prostytucji w mieszkaniu należącym do posła PO Roberta Kropiwnickiego. Przesłuchano świadków, nikomu nie postawiono zarzutów – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz.

 • Polityka spójności w praktyce. Czyli kulisy projektu CITLiK

  ...- W trakcie realizacji projektu można było się zżymać, że trzeba jeździć do urzędu, poprawiać dokumenty itd. Gdybym jednak teraz miał w skali od 1 do 10 ocenić stopień łatwości przedsięwzięcia, dałbym 7 lub 8 - mówi Leszek Rams, który z ramienia Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa odpowiadał za realizację projektu Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych...

 • Wicepremier Piotr Gliński: Należy wspierać polską politykę historyczną

  ..."Politycy dbają o możliwości legislacyjne, ale musimy tę politykę historyczną realizować wszyscy" - przekonywał wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas prezentacji projektu "Rozgrzewamy Polskie Serca", poświęconemu najnowszej historii Polski. To akcja Fundacji im. Ignacego Łukasiewicz, działającej przy jednej z największych spółek Skarbu Państwa - PGNiG.

 • ...39-letni funkcjonariusz Izby Celnej został śmiertelnie postrzelony przez instruktora podczas ćwiczeń - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lilianna Łukasiewicz.

 • Jasło polską Arabią Saudyjską

  To w Jaśle powstała pierwsza na świecie destylarnia ropy naftowej. Zaprojektował ją i wybudował nie kto inny jak Ignacy Łukasiewicz.

 • Wandale zniszczyli prace niepełnosprawnych dzieci. Plansze połamali na kawałki

  Prace niepełnosprawnych dzieci po zaledwie tygodniu ekspozycji zostały zniszczone przez wandali. Poznańska policja szuka winnych aktu wandalizmu w Parku Łukasiewicza, gdzie stała wystawa dzieł młodych twórców.

Zdjęcia na temat: łukasiewicz
Dyskusje na temat: łukasiewicz