• Informacje na temat:

  luter

Artykuły na temat: luter
 • Luter bez lukru

  „Pilch w sensie ścisłym” – tak brzmi tytuł książki Katarzyny Kubisiowskiej, która jutro pojawi się w księgarniach. Jego rdzeniem jest fraza z uporem godnym lepszej sprawy stosowana przez autora „Pod Mocnym Aniołem” zarówno w prozie, jak i w wypowiedziach publicznych i medialnych. Jak wiele typowo pilchowych zwrotów dobrze brzmi, zwraca uwagę i zapada w pamięć. Otwartą kwestią pozostaje, co tak właściwie miałaby znaczyć…

 • ...odpustów podjęli Tetzel i Eck. Szybko wyszła ona poza ramy religijne. W 1520 r. Luter wydal trzy prace, w  których uznał prymat władzy świeckiej nad kościelną, atakował władzę papieską, powszechną(...) odłamów w chrześcijaństwie. Były to luteranizm, anglikanizm, kalwinizm, oraz nowożytny antytrynitaryzm.

 • Luter kontra Halloween

  W dniu upamiętniającym symboliczny początek reformacji, 31 października, młodzi luteranie będą mieli okazję spotkać się w kinie Marzenie w Wiśle i wspólnie przeżywać jedyną w swoim rodzaju "Noc z Lutrem" - reformacyjne święto młodzieży.

 • Ks. Luter: To nieprawdziwy obraz

  Ostatnio bardzo dużo mówi się o pedofilii w polskim Kościele. Można by odnieść wrażenie, że parafie to siedlisko "dewiantów w sutannach". - To nieprawdziwy obraz - mówi ksiądz Andrzej Luter(...) - dodaje ksiądz Luter. Są jasne procedury postępowania: najpierw dany ksiądz jest zawieszany, sprawę bada biskup, później kieruje ją do Watykanu. - Najważniejsza rzecz to patrzeć z punktu...

 • Filmowa biografia Marcina Lutra powstaje w Małopolsce

  Do 14 listopada w Małopolsce będą realizowane zdjęcia do amerykańsko-brytyjskiego filmu o życiu Marcina Lutra w reżyserii Davida Batty. W produkcję zaangażowani są również polscy twórcy.

 • Ksiądz Luter o "Pokłosiu": To była zbrodnia na sąsiadach

  Dzisiejszy "Gość Radia ZET", ksiądz Andrzej Luter, w rozmowie z Moniką Olejnik został zapytany o jeden z najgłośniejszych filmów mijającego roku, "Pokłosie". Przyczyną do tego tematu była rozmowa o polskim antysemityzmie, procesie akceptacji faktu, że Jezus i Maria byli Żydami.

 • Niesamowite odkrycie unikatowej "Biblii Lutra"

  Najstarsze, pochodzącego z września 1522 roku, wydanie Nowego Testamentu w przekładzie Marcina Lutra odnalazła w swych zbiorach Książnica Cieszyńska - poinformował dyrektor placówki Krzysztof Szelong. Cenne dzieło wcześniej pozostawało niezauważone.

 • Taki tytuł nosi wystawa dzieł ze zborów niemieckich, otwarta w poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie. Prezentowanych jest około 300 obrazów, grafik, rzeźb i osobliwości.

 • Skradziono cenne druki Marcina Lutra

  Trzy szesnastowieczne druki Marcina Lutra zostały skradzione z jego muzeum w niemieckim Eisenach. Wartość dokumentów oszacowano na 60 tysięcy euro. Na razie nie natrafiono na żaden ślad sprawców kradzieży.

 • Trzy cenne oryginalne druki Marcina Lutra skradziono z witryny w jego muzeum w Eisenach w Turyngii - poinformowała w sobotę policja. Ich wartość oszacowano na ok. 60 tys. euro. Nie natrafiono dotąd na ślad sprawców kradzieży.

Zdjęcia na temat: luter
Wideo na temat: luter
 • Ks. Luter: W nowym papieżu jest jakaś prostota