• Informacje na temat:

  luts

Artykuły na temat: luts
 • Ambasador USA przy NATO: Bataliony na wschodniej flance powinny być gotowe do wiosny

  Cztery wielonarodowe bataliony stacjonujące w krajach bałtyckich i Polsce powinny być gotowe do wiosny – powiedział we wtorek przedstawiciel USA przy NATO Douglas Lute. W rozmowie z dziennikarzami ambasador Lute mówił o programie rozpoczynającego się w środę spotkania ministrów obrony państw NATO w Brukseli.

 • Kiedy bataliony NATO pojawią się w Polsce?

  Cztery wielonarodowe bataliony stacjonujące w krajach bałtyckich i Polsce powinny być gotowe do wiosny - powiedział we wtorek przedstawiciel USA przy NATO Douglas Lute.

 • Ambasador USA przy NATO: Czas na działania po warszawskim szczycie

  Ambasador Stanów Zjednoczonych przy NATO Douglas Lute zapowiada, że rozpoczynające się dzisiaj spotkanie szefów dyplomacji państw Sojuszu w Brukseli wpisuje się w etap wdrażania decyzji warszawskiego szczytu NATO. Najważniejsze rozmowy mają dotyczyć zacieśnienia współpracy Sojuszu z Unią Europejską.

 • USA: Nie potrzebujemy powtórki z "Top Gun" nad Bałtykiem

  "Nie potrzebujemy powtórki z filmu "Top Gun" nad Morzem Bałtyckim. To było niebezpieczne w filmie i jest niebezpieczne także teraz" - powiedział przedstawiciel USA przy NATO Douglas Lute o aktywności rosyjskiego lotnictwa.

 • Ambasadorzy NATO w Szczecinie

  Kwatera Główna Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie odgrywa kluczową rolę w nowym systemie bezpieczeństwa NATO - powiedział w czwartek w Szczecinie ambasador reprezentujący USA przy NATO Douglas E. Lute.

 • Ambasador USA przy NATO otwarcie krytykuje Rosję

  Rosja i międzynarodowa koalicja nie mają w Syrii wspólnego celu - powiedział w środę przedstawiciel USA przy NATO Douglas Lute. Sytuacja w Syrii ma być jednym z tematów rozpoczynającego się w czwartek w Brukseli spotkania ministrów obrony państw sojuszu.

 • Do pokonania IS potrzebne siły lokalne

  Do pokonania Państwa Islamskiego (IS) potrzebne będzie użycie sił lądowych, ale lokalnych, nie zachodnich - ocenił w poniedziałek przedstawiciel USA przy NATO Douglas Lute podczas telekonferencji z dziennikarzami z całej Europy.

 • Pentagon: Rosja dostarczy separatystom wyrzutnie rakietowe

  Bliski wydaje się transport zestawów rakietowych z Rosji do prorosyjskich separatystów na Ukrainie - ostrzegł dziś Pentagon. Broń ta znajduje się na tyle blisko granicy, że może być przekazana "potencjalnie jeszcze dzisiaj". Ambasador USA przy NATO Douglas Lute poinformowała natomiast, iż wzdłuż granicy z Ukrainą znajduje się około 15 tysięcy rosyjskich żołnierzy.

 • Barack Obama będzie rozmawiał z Andrzejem Dudą m.in. nt. Trybunału Konstytucyjnego

  Barack Obama podczas spotkania z Andrzejem Dudą zamierza rozmawiać m.in. o sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego – zapowiada jeden z najbliższych doradców amerykańskiego prezydenta. Prezydenci Polski i USA mają spotkać się jutro w czasie szczytu NATO w Warszawie. Ich rozmowa ma trwać kilkadziesiąt minut.

 • Biały Dom o szczycie NATO i szczegółach spotkania Obama-Duda

  Obrady i decyzje na szczycie NATO będą kontynuacją poprzedniego szczytu Sojuszu w Walii, na którym wobec zagrożenia z Rosji postanowiono wzmocnić jego wschodnią flankę - podkreślili w środę najbliżsi doradcy prezydenta Baracka Obamy. Biały Dom potwierdził również trzy główne tematy rozmów Baracka Obamy z Andrzejem Dudą. Prezydenci będą rozmawiać o relacjach dwustronnych, inwestycjach i obawach związanych z sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Dyskusje na temat: luts