• Informacje na temat:

  luwr

Artykuły na temat: luwr
 • Luwr najbardziej uczęszczanym muzeum świata

  Luwr zwiedziło w zeszłym roku 10,2 mln osób, co stawia to paryskie muzeum na pierwszym miejscu na świecie. W porównaniu z rokiem 2017 był to wzrost o 25 proc. "Jak dotąd żadne muzeum nie osiągnęło takiego wyniku" - podkreśliła dyrekcja Luwru.

 • Francja: Luwr zostanie otwarty po wczorajszym ataku

  Paryski Luwr zostanie dziś ponownie otwarty po wczorajszym ataku terrorystycznym. Prowadzący dochodzenie wciąż sprawdzają, czy mężczyzna, który zaatakował żołnierza, był związany z organizacją terrorystyczną.

 • Wybory we Francji. Ewakuowano dziedziniec Luwru

  Francuska policja ewakuowała dziedziniec Luwru, gdzie ewentualne zwycięstwo ma świętować faworyt tego wyścigu, centrysta Emmanuel Macron. Policja wkrótce zapewniła, że była to "weryfikacja środków bezpieczeństwa", a sytuacja wróciła do normy.

 • Powódź grozi Paryżowi! Prawdopodobnie zamkną Luwr i część metra

  Paryżowi grozi powódź. Z powodu wzbierających wód Sekwany, które zalewają podziemia miasta, zamknięta zostanie jedna z linii szybkiego metra i prawdopodobnie Luwr.

 • Francja: Luwr otwarty dla turystów po piątkowym ataku

  Paryskie Muzeum Luwr zostało ponownie otwarte dla turystów. Wczoraj doszło tam do ataku uzbrojonego mężczyzny na żołnierzy pilnujących tam bezpieczeństwa. Poprawia się stan napastnika, który został poważnie postrzelony przez jednego z wojskowych.

 • Muzeum Luwr już otwarte dla turystów po piątkowym ataku

  Muzeum Luwr w Paryżu zostało ponownie otwarte dla turystów, w dzień po ataku uzbrojonego mężczyzny na żołnierzy pilnujących tam bezpieczeństwa. Poprawia się stan napastnika, który został poważnie postrzelony przez jednego z wojskowych.

 • Spór wokół "arabskiego Luwru". Francja wysłała 300 dzieł sztuki do Abu Zabi!

  Polemiki towarzyszą przewidzianemu na środę uroczystemu otwarciu – z udziałem prezydenta Emmanuela Macrona - filii paryskiego Luwru w Abu Zabi. Nowa placówka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wypożyczyła z największych francuskich muzeów aż 300 cennych dziel, które pozostaną tam przez wiele lat.

 • Zapadła decyzja. Luwr i Wieża Eiffla zamknięte

  Francuskie władze zdecydowały o trwałym zamknięciu Wieży Eiffla, muzeum w Luwrze i innych popularnych wśród turystów lokalizacji. Decyzja ta ma związek z przeprowadzonymi na terenie Francji zamachami. O sprawie donosi AP.

 • Nietypowy protest. Turyści zwiedzali Luwr za darmo

  ...​Zaniepokojeni perspektywami dla swojego zawodu archeolodzy blokowali w czwartek przez kilka godzin kasy paryskiego Luwru, umożliwiając zwiedzającym darmowy wstęp do tego najliczniej odwiedzanego muzeum świata.

 • Zarzuty dla zamachowca z Luwru

  Zarzut usiłowania zabójstwa w ramach działalności terrorystycznej postawiono 29-letniemu Abdallahowi el-Hamahmy, który 3 lutego zaatakował żołnierzy pilnujących bezpieczeństwa przed Luwrem w centrum Paryża.

Zdjęcia na temat: luwr
Wideo na temat: luwr
Dyskusje na temat: luwr