• Informacje na temat:

  łużny

Artykuły na temat: łużny
 • Neutrina nie są szybsze od światła. Zawinił luźny kabel

  Teoria względności Alberta Einsteina wciąż obowiązująca. Neutrina nie mogą pędzić szybciej niż światło. Okazuje się bowiem, że podczas ubiegłorocznego eksperymentu w CERN popełniono błąd. Jeden z kabli był zbyt luźno podłączony - podał na swoich stronach internetowych amerykański magazyn naukowy "Science".

 • Tragiczna śmierć aktora. Umarł po scenie egzekucji

  Włoski aktor teatralny Raphael Schumacher miał odegrać scenę egzekucji, w trakcie której grana przez niego postać miała zostać powieszona. Coś jednak poszło nie tak i sznur założony na jego szyję nie był wystarczająco luźny, przez co mężczyzna zaczął się dusić. Niestety, nie udało się go uratować.

 • Hurt w Piwnicy

  Zespół HURT powstał na początku 1992. Początkowo funkcjonował jako luźny projekt o charakterze towarzysko rozrywkowym. A teraz... sami posłuchajcie. Już w piątek Hurt wystąpi w Piwnicy 21!

 • Skandal w Domaszkowicach na Opolszczynie. Przewodniczący miejscowej Rady Sołeckiej, ławnik sądowy i kandydat na radnego, Mieczysław Łużny, jest zamieszany w sfałszowanie pokwitowania odbioru nagród dla dzieci. Nagrody, zamiast do laureatów szkolnego konkursu, trafiły na wiejskie dożynki.

 • Oceny wystawione, ale jeszcze do środy uczniowie wytrwać muszą w szkolnych murach. "Plan lekcji wciąż obowiązuje, ale zajęcia są prowadzone w wybitnie luźny sposób" - tłumaczy wicedyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie, Katarzyna Koszewska. Jednak nie wszyscy uczniowie mają chęć uczestniczyć w lekcjach i część z nich już dziś zrobiła sobie wakacje.

 • "Luźny Gość" Toma Greena, "Wyścig" Sylwestra Stallone, "Glitter" i "Pearl Harbour" - to tegoroczni liderzy nominacji do Złotych Malin, czyli „nagród” dla najgorszych filmów roku. Nominację ogłosiła specjalna kapituła.

 • Komedia "Luźny gość", debiut reżyserski aktora Toma Greena, zdobyła Złotą Malinę dla najgorszego filmu 2001 roku. Film triumfował także w czterech innych kategoriach, w tym dla najgorszego reżysera i aktora. Uroczystość wręczenia Złotych Malin, nazywanych najmniej pożądanymi nagrodami w świecie filmu, odbyła się w sobotę w Santa Monica, w Kalifornii.

 • AGH dla najmłodszych: W bajkowej krainie nauki i techniki

  ...w domowym laboratorium: Odkrywaj świat w doświadczeniach fizycznych" prof. Wojciech Łużny ·       "Dzieci w świecie Internetu oraz niecodziennych tajemnic fizyki:Poznaj nowoczesne technologie oraz zjawiska...

 • Po seksistowskim występie Smogorzewski rezygnuje z członkostwa w PO

  ​Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski nie jest już członkiem Platformy Obywatelskiej. Zrezygnował z członkostwa, a rezygnacja została natychmiast przyjęta - dowiedział się reporter RMF FM. To skutek seksistowskiego wystąpienia Smogorzewskiego podczas prezentacji kandydatów na radnych z jego komitetu.

 • Dolnośląskie: Zasypany tunel pod zamkowym dziedzińcem odkryty przez poszukiwaczy

  Metalowe elementy zakopane na zamkowym dziedzińcu i zasypany tunel znaleźli po kilku godzinach pracy poszukiwacze w Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim na Dolnym Śląsku. Kolejne badania wskazały na istnienie zasypanej przestrzeni pod zamkowymi piwnicami. Według legend w warowni miały być ukryte niemieckie dokumenty i depozyty z okresu drugiej wojny światowej.

Zdjęcia na temat: łużny
Wideo na temat: łużny
 • Mural ku czci Juliana Tuwima

  Mural inspirowany dorobkiem Juliana Tuwima został odsłonięty na ścianie Domu Literatury w Łodzi. Wielkoformatowy malunek powstał w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima. Jak tłumaczy autor dzieła - Grzegorz Gąsior - malowidło jest luźną interpretacją "Kwiatów Polskich", a jego wielowątkowość nawiązuje do wielości metafor w poezji Tuwima.

 • Tragiczny wypadek koło Gorlic. 3 osoby nie żyją

  W Łużnej niedaleko Gorlic w Małopolsce czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku zginęły trzy osoby - w tym 14-letni chłopiec.

Dyskusje na temat: łużny