• Informacje na temat:

  mac

Artykuły na temat: mac
 • Anna Streżyńska nowym szefem MAC

  Anna Streżyńska w nowym rządzie Beaty Szydło pokieruje Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. Nowa premier przedstawiła skład swojego gabinetu dziś podczas konferencji prasowej, która odbyła się w warszawskiej siedzibie PiS.

 • MAC: Nie ma zagrożenia epidemiologicznego

  Inspektorzy Sanepidu regionu lubelskiego badają wodę w wodociągach na terenie gmin, gdzie wystąpiły podtopienia. Dotychczas nie stwierdzono w nich skażenia wody. Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska twierdzi, że zmierzone parametry są zgodne z normami. Służby sanitarne apelują do mieszkańców podtopionych terenów, aby nie korzystali z wody z przydomowych studni do celów spożywczych. W ramach...

 • Andrzej Halicki - nowy szef MAC

  Andrzej Halicki jest mocno kojarzony z Platformą Obywatelską. Teraz zostanie szefem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, a na tym stanowisku zastąpi Rafała Trzaskowskiego. Przypomnijmy, kim dokładnie jest Andrzej Halicki.

 • Szef MAC apeluje do PiS o współpracę przy ustawie o mniejszościach

  Prezydent z niezrozumiałych powodów zawetował ustawę ważną dla nielicznych mniejszości narodowych - ocenił szef MAC Andrzej Halicki, apelując do PiS o współpracę w przywróceniu projektu ustawy. Rzeczniczka PiS odpowiada, że jej partia nie zmieni zdania na temat tej ustawy.

 • MAC: Ostrzeżenia hydrologiczne dla sześciu województw

  W najbliższych dniach na większości rzek w kraju stan wody będzie się powoli stabilizował. W woj. lubelskim nad rzeką Bug i na terenach dotkniętych podtopieniami, nie ma zagrożenia epidemiologicznego poinformowało w piątek MAC.

 • Były szef MAC: Będę sekretarzem stanu w MSZ

  Przekazując w poniedziałek urząd swojemu następcy, nowo powołanemu szefowi MAC Andrzejowi Halickiemu, Trzaskowski mówił dziennikarzom: "Wszystko wskazuje na to, że będę sekretarzem stanu w MSZ(...) bardzo podobne". Dziennikarze pytali też byłego szefa MAC, jak wyobraża sobie współpracę z nowym ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną. "Bardzo dobrze (...). Nie widzę tutaj żadnych...

 • MAC: Sytuacja hydrologiczna stopniowo się stabilizuje

  Jak poinformował rzecznik MAC Artur Koziołek, w środę nurt rozlewiska Bugu porwał 59-letniego mężczyznę w Parośli w gminie Sławatycze (woj. lubelskie). Mężczyzna prowadził drogą rower i upadł(...) odciętych przez wodę miejscowości w woj. lubelskim odmówili ewakuacji - poinformował rzecznik MAC. Wojewoda lubelski dostarczył mieszkańcom dodatkowe łódki płaskodenne - dodał. Alarm powodziowy obowiązuje...

 • Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji musi ponownie rozpoznać wniosek kościoła latającego potwora spaghetti o wpis do rejestru wyznań. We wtorek sąd administracyjny - ze względów formalnych - uchylił decyzję MAC odmawiającą takiego wpisu.

 • MAC wróciło do rozmów, na początek z mniejszymi Kościołami, o zastąpieniu Funduszu Kościelnego odpisem podatkowym. Na razie nie padają konkretne propozycje. Minister Rafał Trzaskowski podkreśla, że należy uwzględnić uzasadnione postulaty związków wyznaniowych bez podważania reformy.

 • MAC: Przekroczone stany alarmowe na kilku rzekach

  W środowym komunikacie MAC podało, że służby hydrometeorologiczne i służby kryzysowe wojewodów prowadzą stały monitoring sytuacji na terenach zagrożonych podtopieniami i powodzią. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w woj. lubelskim (powiat włodawski), mazowieckim (powiat siedlecki) i podkarpackim (powiat niżański). Według MAC w środę we wczesnych godzinach porannych odnotowano przekroczenie...

Zdjęcia na temat: mac
Wideo na temat: mac
 • Piekli pączki. Nie korzystali jednak z mąki...

  Piekli pączki. Nie korzystali jednak z mąki...

 • Macie bombę i tylko 15 minut czasu!

  "Macie bombę i tylko 15 minut czasu" - takie słowa 42-letniego Krzysztof B. usłyszała recepcjonistka jednego z biurowców w Warszawie. Natychmiast ewakuowano ponad 3000 osób, policjanci zatrzymali już podejrzanego.

 • Macie pomysł na weekend? Napiszcie o nim!

  Czekamy na Wasze podpowiedzi: jak ciekawie i niebanalnie spędzić dwa najbliższe wolne dni? Podzielcie się z innymi swoimi pomysłami na sobotę i na nadzielę. Wybieracie się gdzieś w trasę? Zareklamujcie cel weekendowej wycieczki! Zostajecie w domu? Co będziecie robić, żeby się nie nudzić? Nasz adres fakty@rmf.fm, albo tu na forum - poniżej. Najbardziej intrygujące wpisy zacytujemy na antenie. Zapraszamy na popołudniowe Fakty RMF FM: Ewa Kwaśny i Bogdan Zalewski.

Dyskusje na temat: mac