• Informacje na temat:

  macedonia

Artykuły na temat: macedonia
 • Macedonia: Lotnisko w Skopje zmieniło nazwę

  ..."Górna Macedonia", o czym wcześniej pisały greckie media. Nikos Kotzias planuje też wizytę w Skopje w marcu.  Porozumienie w sprawie nazwy otworzy Macedonii drogę do UE i NATO, a to pozwoli ograniczyć(...) Europejskiej. Będzie to pierwszy kraje, który Jean-Claude Juncker odwiedzi w ramach swojej podróży po Bałkanach Zachodnich, aby przedstawić strategię UE dla tego regionu.  Macedonia, która w 1991

 • Władze Macedonii zmienią nazwę kraju?

  Władze Macedonii rozważą zmianę nazwy kraju, by mógł on przystąpić do NATO - powiedział szef macedońskiego MSZ Nikoła Dimitrow. Celem jest skłonienie Grecji, która nie zgadza się na nazwę "Macedonia", do wycofania sprzeciwu wobec członkostwa Skopje w Sojuszu.

 • Jak pokonać Macedonię?

  ...medale, a Macedonia zakończyła turniej na 11. miejscu. Na mistrzostwach  Europy w 2012 roku było odwrotnie. W drugiej fazie rywale pokonali nas 27:25 i ostatecznie zajęli 5. lokatę. My 9. Z kolei ta pierwsza porażka z Macedonią to już czasy odległe. Rok 1993 i turniej towarzyski - w sporcie to prehistoria. Co jednak powoduje, że Macedonia, która nigdy nie stała na podium największych imprez aż tak...

 • Spór o nazwę Macedonii. Powołano grupy robocze

  Macedonia i Grecja uzgodniły powołanie grup roboczych do spraw rozwiązania prawie 30-letniego sporu wokół kwestii nazwy Macedonii - poinformował w piątek w wywiadzie dla agencji Reutera macedoński minister spraw zagranicznych Nikoła Dimitrow. Od 1995 r. kraj jest znany na arenie międzynarodowej jako "Była Jugosłowiańska Republika Macedonii".

 • Wielki protest w Atenach. "Ręce precz od Macedonii"

  Kilkaset tysięcy Greków wzięło udział w niedzielę w Atenach w demonstracji przeciwko możliwemu kompromisowi swojego rządu z władzami w Skopje w sprawie kontrowersyjnej nazwy Macedonia. Grecy protestują przeciw użyciu tego słowa w nazwie sąsiedniego państwa.

 • Stan wyjątkowy w Macedonii. Powodem pożary

  Macedonia ogłosiła 30-dniowy stan wyjątkowy w południowo-zachodniej części kraju ze względu na rozprzestrzeniające się pożary - podała w niedzielę agencja AP. Sytuację pogarsza fala upałów, która zalała kraj.

 • Macedonia: Są pierwsze oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych

  Rządząca do tej pory Wewnętrzna Macedońska Organizacja Rewolucyjna - Demokratyczna Partia Macedońskiej Jedności Narodowej (WMRO - DPMNE) Nikoły Gruewskiego prowadzi w przedterminowych wyborach parlamentarnych, które odbyły się w niedzielę w Macedonii.

 • ....   Macedonia w 2005 roku uzyskała status kandydata do Unii Europejskiej, ale z powodu sprzeciwu Grecji, która kwestionuje nazwę kraju, negocjacje akcesyjne jeszcze się nie rozpoczęły. 

 • Mecz Polska - Macedonia. Triumf biało-czerwonych!

  Polska - Macedonia 25:20 (13:9). Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Karol Bielecki 7, Przemysław Krajewski 4, Michał Jurecki 4, Krzysztof Lijewski 3, Bartosz Jurecki 2, Michał Daszek 2, Kamil Syprzak 1, Michał Szyba 1, Adam Wiśniewski 1, Piotr Masłowski, Andrzej Rojewski, Piotr Chrapkowski, Mateusz Kus, Mateusz Jachlewski. Macedonia: Borko Ristovski, Nikola Mitrevski - Kirił Lazarov...

 • Macedonia: Policja rozproszyła demonstrantów przed parlamentem

  Policja macedońska użyła w czwartek wieczorem granatów hukowych aby rozproszyć demonstrantów przed gmachem parlamentu w Skopje i umożliwić ewakuację deputowanych. Demonstranci protestowali przeciwko wyborowi Albańczyka na przewodniczącego tego organu.

Zdjęcia na temat: macedonia
 • Macedonia
Wideo na temat: macedonia
 • Mróz nie zatrzyma fali migrantów. ONZ: dziennie 5 tys. uchodźców będzie docierać do Europy

  Mróz i śnieg nie przerwą napływu imigrantów do Europy. Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców szacuje, że w ciągu najbliższych miesięcy do Grecji, Chorwacji, Serbii, Słowenii i Macedonii dziennie przybywać będzie ok. 5 tys. migrantów. Aby temu sprostać, ONZ potrzebuje dodatkowych 100 mln dolarów, które będą przeznaczone na finansowanie posiłków, zakup ubrań oraz przygotowanie schronisk. Według ONZ do października do Europy przybyło ponad 750 tys. uchodźców, w...

Dyskusje na temat: macedonia