• Informacje na temat:

  macedonia

Artykuły na temat: macedonia
 • Władze Macedonii zmienią nazwę kraju?

  Władze Macedonii rozważą zmianę nazwy kraju, by mógł on przystąpić do NATO - powiedział szef macedońskiego MSZ Nikoła Dimitrow. Celem jest skłonienie Grecji, która nie zgadza się na nazwę "Macedonia", do wycofania sprzeciwu wobec członkostwa Skopje w Sojuszu.

 • Jak pokonać Macedonię?

  ...medale, a Macedonia zakończyła turniej na 11. miejscu. Na mistrzostwach  Europy w 2012 roku było odwrotnie. W drugiej fazie rywale pokonali nas 27:25 i ostatecznie zajęli 5. lokatę. My 9. Z kolei ta pierwsza porażka z Macedonią to już czasy odległe. Rok 1993 i turniej towarzyski - w sporcie to prehistoria. Co jednak powoduje, że Macedonia, która nigdy nie stała na podium największych imprez aż tak...

 • Stan wyjątkowy w Macedonii. Powodem pożary

  Macedonia ogłosiła 30-dniowy stan wyjątkowy w południowo-zachodniej części kraju ze względu na rozprzestrzeniające się pożary - podała w niedzielę agencja AP. Sytuację pogarsza fala upałów, która zalała kraj.

 • Macedonia: Są pierwsze oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych

  Rządząca do tej pory Wewnętrzna Macedońska Organizacja Rewolucyjna - Demokratyczna Partia Macedońskiej Jedności Narodowej (WMRO - DPMNE) Nikoły Gruewskiego prowadzi w przedterminowych wyborach parlamentarnych, które odbyły się w niedzielę w Macedonii.

 • ....   Macedonia w 2005 roku uzyskała status kandydata do Unii Europejskiej, ale z powodu sprzeciwu Grecji, która kwestionuje nazwę kraju, negocjacje akcesyjne jeszcze się nie rozpoczęły. 

 • Mecz Polska - Macedonia. Triumf biało-czerwonych!

  Polska - Macedonia 25:20 (13:9). Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Karol Bielecki 7, Przemysław Krajewski 4, Michał Jurecki 4, Krzysztof Lijewski 3, Bartosz Jurecki 2, Michał Daszek 2, Kamil Syprzak 1, Michał Szyba 1, Adam Wiśniewski 1, Piotr Masłowski, Andrzej Rojewski, Piotr Chrapkowski, Mateusz Kus, Mateusz Jachlewski. Macedonia: Borko Ristovski, Nikola Mitrevski - Kirił Lazarov...

 • Macedonia: Policja rozproszyła demonstrantów przed parlamentem

  Policja macedońska użyła w czwartek wieczorem granatów hukowych aby rozproszyć demonstrantów przed gmachem parlamentu w Skopje i umożliwić ewakuację deputowanych. Demonstranci protestowali przeciwko wyborowi Albańczyka na przewodniczącego tego organu.

 • Macedonia: Demonstracje przed parlamentem, użyto granatów hukowych

  Policja macedońska w czwartek wieczorem musiała użyć granatów hukowych, by rozproszyć demonstrantów przed gmachem parlamentu w Skopje i umożliwić ewakuację deputowanych. Demonstranci protestowali przeciwko wyborowi Albańczyka na przewodniczącego tego regionu.

 • Macedonia: Policja aresztowała 19 przemytników ludzi

  Macedońska policja aresztowała 19 osób, w tym 5 policjantów, podejrzanych o przemyt migrantów - poinformował w środę szef MSW Mitko Czawkow. Czterech członków gangu wciąż pozostaje na wolności.

 • Macedonia otworzyła granicę z Grecją. Na chwilę

  ..., a ok. 3 tys. koczuje na pobliskich polach. Nie ma tam wystarczającej ilości jedzenia i tworzą się długie kolejki - podaje AFP. Macedonia - pierwszy kraj na tzw. bałkańskim szlaku migracyjnym(...), Słowenią, Chorwacją i Serbią - Macedonia uzgodniła, że przepuszczanych będzie tylko 580 osób dziennie. Od tego czasu po greckiej stronie utknęły już ponad 22 tys. migrantów, którzy chcą kontynuować...

Zdjęcia na temat: macedonia
 • Macedonia
Wideo na temat: macedonia
 • Mróz nie zatrzyma fali migrantów. ONZ: dziennie 5 tys. uchodźców będzie docierać do Europy

  Mróz i śnieg nie przerwą napływu imigrantów do Europy. Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców szacuje, że w ciągu najbliższych miesięcy do Grecji, Chorwacji, Serbii, Słowenii i Macedonii dziennie przybywać będzie ok. 5 tys. migrantów. Aby temu sprostać, ONZ potrzebuje dodatkowych 100 mln dolarów, które będą przeznaczone na finansowanie posiłków, zakup ubrań oraz przygotowanie schronisk. Według ONZ do października do Europy przybyło ponad 750 tys. uchodźców, w...

Dyskusje na temat: macedonia