• Informacje na temat:

  maciejówka

Artykuły na temat: maciejówka
 • Orzełek zagrożony. Leśnicy walczą

  Leśnicy protestują przeciwko planowanym zmianom wyglądu mundurów Służby Leśnej - informuje "Dziennik Polski". Zgodnie z planami ma zniknąć czapka maciejówka - nakrycie głowy, na którym obecnie widnieje godło Polski.

 • Barokowy ogród powstał przy ul. Szewskiej, na dziedzińcu pomiędzy Zakładem Narodowym im. Ossolińskich a Duszpasterstwem Akademickim "Maciejówka". Dlatego - jak wyjaśnił dyrektor Ossolineum Adolf Juzwenko - uroczystość otwarcia miała trzech gospodarzy. - Teren łączy Ossolineum i duszpasterstwo, a we wszystkim pomagał nam prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i urząd miasta, dlatego to nasze...

 • Radosne świętowanie w Sulejówku dzięki RMF FM! Były pieśni i słodkie "Niepodległościówki"

  RMF FM był dziś z Wami w Sulejówku podczas Festiwalu Niepodległościowego. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Muzeum Józefa Piłsudskiego i RMF FM wspólnie celebrowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Atrakcje festiwalu uwieńczył główny koncert, na którym wystąpią m.in. Kasia Kowalska, Zakopower, Gaba Kulka, Lora Szafran, Karim Martusewicz z VOO VOO, Sylwia Wiśniewska, Tomasz Makowiecki, Anna Cieślak.

 • ...mówiłeś - wspominał Duda. Jak dodał, czapka maciejówka, która podczas uroczystości leżała na trumnie ministra symbolizuje to, jakim człowiekiem był Władysław Stasiak. - Ta maciejówka wyraża wszystkie...

 • 11 listopada śpiewaj z nami na Rynku Głównym w Krakowie. Tak obchodzimy Święto Niepodległości!

  W piątek 11 listopada spotykamy się na Rynku Głównym w Krakowie, by wspólnie z Wami zaśpiewać największe biało-czerwone przeboje. Chcemy w ten sposób muzycznie uczcić Święto Niepodległości. Razem z nami śpiewać będą gwiazdy polskiej estrady. Początek o godz. 15:00. Ale 11 listopada świętować będziemy także w Sulejówku, gdzie Muzeum Józefa Piłsudskiego organizuje piknik historyczny. Od RMF FM będą słodkie ciastka Niepodległościowi.

 • 11 listopada śpiewaj z RMF na Rynku Głównym w Krakowie. Świętuj Dzień Niepodległości!

  W piątek 11 listopada RMF FM zaprasza na Rynek Główny w Krakowie na wspólne śpiewanie największych biało-czerwonych przebojów, by uczcić Święto Niepodległości. Razem z uczestnikami śpiewać będą gwiazdy polskiej estrady. Początek o godz. 15:00. Świętować z radiem będzie można także w Sulejówku, gdzie Muzeum Józefa Piłsudskiego odbędzie się piknik historyczny.

 • "Niepodległościówki", rekord w rozwinięciu najdłuższej flagi. Uczciliśmy Święto Niepodległości

  11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, zaprosiliśmy Was do wzięcia udziału w patriotycznej akcji RMF FM i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Tego dnia wszystkie drogi prowadziły do tego miasta. Nasi reporterzy z czterech stron Polski wyruszyli szlakami odzyskania niepodległości do Muzeum Józefa Piłsudskiego. Po drodze rozdawali ciasta "Niepodległościówki". Udało się nam także pobić rekord w rozwinięciu najdłuższej flagi narodowej.

 • "Wszystkie drogi prowadzą do Sulejówka". Świętuj razem z nami 11 listopada!

  "Wszystkie drogi prowadzą do Sulejówka". 11 listopada, w dniu święta niepodległości, zapraszamy Was do wzięcia udziału w patriotycznej akcji RMF FM i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 • Wszystkie drogi prowadzą do Sulejówka. Akcja w Święto Niepodległości

  11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, zaprosiliśmy Was do wzięcia udziału w patriotycznej akcji RMF FM i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Tego dnia wszystkie drogi prowadziły do Sulejówka. Nasi reporterzy z czterech stron Polski wyruszyli szlakami odzyskania niepodległości do Muzeum Józefa Piłsudskiego. Przygotowaliśmy mnóstwo patriotycznych atrakcji.

 • Prezydent Andrzej Duda: Nie wolno nam zapomnieć, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze

  Nazwiska tych, którym zawdzięczamy niepodległość, niech będą w historii wypisane złotymi zgłoskami; myśl o wolnej, niepodległej Polsce była dla nich ponad wszystkim - mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas centralnych obchodów Święta Niepodległości w Warszawie. Na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyły się centralne obchody Święta Niepodległości.

Dyskusje na temat: maciejówka