• Informacje na temat:

  mackiewicz

Artykuły na temat: mackiewicz
 • Przywracanie Mackiewicza

  Józef Mackiewicz to jeden z największych polskich prozaików XX wieku, którego twórczość została jednak na długo skazana na zapomnienie, ponieważ nie krył swojego antykomunizmu. Sam siebie tak określił w pewnej ankiecie: „zawód - pisarz, narodowość - antykomunista, przekonania - kontrrewolucjonista, kraj pochodzenia - Europa Wschodnia.

 • Michał Mackiewicz został ponownie wybrany na przewodniczącego Związku Polaków na Litwie (ZPL). XIV zjazd ZPL, największej polskiej organizacji na Litwie, skupiającej około 12 tys. osób, obradował w sobotę w Wilnie.

 • Nanga Parbat: Mackiewicz i Revol atakują szczyt!

  Trwa atak szczytowy na Nanga Parbat (8126 m n.p.m.) - niezdobyty jeszcze zimą ośmiotysięcznik. Polski himalaista Tomasz Mackiewicz i Francuzka Elisabeth Revol - według ostatnich informacji podanych na Twitterze przez trzeciego członka ich wyprawy Arslana Ahmeda - około godziny 10 czasu pakistańskiego osiągnęli wysokość 7400 metrów. Zespół wyruszył w kierunku wierzchołka dziś wcześnie rano czasu...

 • ​Tomasz Mackiewicz wraca pod Nanga Parbat. "Ciągle jest szansa"

  Tomasz Mackiewicz jeszcze raz tej zimy spróbuje zaatakować wciąż niezdobyty o tej porze roku szczyt Nanga Parbat (8126 m n.p.m.) w Himalajach. Polak, razem z Francuzką Elisabeth Revol, dotarł dwa tygodnie temu na wysokość około 7400 metrów i przerwał atak szczytowy z powodu pogarszającej się pogody. Choć wydawało się, że definitywnie zakończył już wyprawę, w piątek ruszy w ponowną drogę do bazy...

 • Mackiewicz i Revol atakują szczyt Nanga Parbat. "Czują się dobrze"

  Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol atakują szczyt Nanga Parbat. Jak poinformował na Twitterze trzeci członek ich wyprawy Arslan Ahmed, po dotarciu na wysokość co najmniej 7400 metrów wrócili do(...) w innym międzynarodowym zespole Bask Alex Txikon potwierdził, że Mackiewicz i Revol nie zrezygnowali z planu ataku w nocy z piątku na sobotę.

 • Nanga Parbat: Mackiewicz i Revol w obozie III! "Robi się ciekawie"

  ..."Rano ruszamy wyżej na trawers, jeśli wszystko dobrze pójdzie i rzeczywiście nie będzie mocno wiało, jest szansa, że jutro jesteśmy w ‘czwórce’ pod kopułą szczytową. Robi się ciekawie" - relacjonuje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Bartoszem Styrną himalaista Tomasz Mackiewicz, który wraz z Francuzką Elizabeth Revol próbuje dokonać pierwszego w historii zimowego wejścia na ośmiotysięcznik...

 • Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol zdecydowali o przerwaniu ataku na szczyt Nanga Parbat. Polak i Francuzka, po dwóch nocach spędzonych w obozie czwartym na wysokości około 7200 metrów, wracają do bazy. Podjęli taką decyzję z powodu pogarszającej się pogody - silnego mrozu i coraz mocnejszego wiatru.

 • PiS przedstawiło w środę byłego prezesa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorza Mackiewicza jako kandydata tej partii na prezydenta Suwałk (woj. podlaskie).

 • Wyprawa na Nanga Parbat: Mackiewicz zrezygnował z ataku szczytowego

  Tomasz Mackiewicz, który piąty sezon z rzędu zamierza wejść na niezdobytą zimą Nangę Parbat (8126 m), nie podjął próby ataku szczytowego. Lider wyprawy Włoch Daniele Nardi uznał jego działania wraz z Francuzką Elizabeth Revol za niezgodne z ustaleniami.

 • Wyprawa na Nanga Parbat: Mackiewicz zrezygnował z ataku szczytowego

  Tomasz Mackiewicz, który piąty sezon z rzędu zamierza wejść na niezdobytą zimą Nangę Parbat (8126 m), nie podjął próby ataku szczytowego. Lider wyprawy Włoch Daniele Nardi uznał jego działania wraz z Francuzką Elizabeth Revol za niezgodne z ustaleniami.

Zdjęcia na temat: mackiewicz
Wideo na temat: mackiewicz
 • Warszawa pożegnała prezydencką parę

  Na lotnisku prezydencką parę pożegnała m.in. najbliższa rodzina: córka - Marta z mężem, brat Marii Kaczyńskiej - Konrad Mackiewicz. Obecny był także minister w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński. Przy żałobnych dźwiękach orkiestry wojskowej trumny wniesiono na pokład samolotu. Po godz. 8.00 wojskowa CASA odleciała w kierunku lotniska w Balicach.

Dyskusje na temat: mackiewicz