• Informacje na temat:

  mackiewicz

Artykuły na temat: mackiewicz
 • Przywracanie Mackiewicza

  Józef Mackiewicz to jeden z największych polskich prozaików XX wieku, którego twórczość została jednak na długo skazana na zapomnienie, ponieważ nie krył swojego antykomunizmu. Sam siebie tak określił w pewnej ankiecie: „zawód - pisarz, narodowość - antykomunista, przekonania - kontrrewolucjonista, kraj pochodzenia - Europa Wschodnia.

 • Żona Mackiewicza: Rząd pokryje koszty akcji ratunkowej

  Jak poinformowała na Facebooku Anna Solska, żona Tomasza Mackiewicza – Rządy Polski i Francji podjęły decyzje o pokryciu kosztów akcji ratunkowej na Nanga Parbat.

 • Pakistańscy himalaiści chcą odnaleźć Tomasza Mackiewicza

  Grupa pakistańskich himalaistów wybiera się na Nanga Parbat, by odnaleźć Tomasza Mackiewicza. Informacja pochodzi z profilu "Pakistan Mountain News" na Facebooku.

 • ​Adam Bielecki: Tomasz Mackiewicz zdobył szczyt Nanga Parbat

  ..."Eli Revol potwierdziła, że byli na szczycie" - powiedział w rozmowie z TVN Adam Bielecki, członek ekipy ratunkowej na Nanga Parbat. "Tomek i Elisabeth weszli na szczyt Nanga Parbat" - napisała na Facebooku Anna Solska, żona Tomasza Mackiewicza.

 • Symboliczny "pomnik" ku pamięci Mackiewicza na Nanga Parbat

  Tomasz Mackiewicz, którego zimą nie udało się sprowadzić z Nanga Parbat, został w wyjątkowy sposób uhonorowany przez Pakistańczyków. Pod ukochaną przez himalaistę górą powstał "pomnik" ku jego pamięci.

 • Francuski lekarz: Wysokościowy obrzęk płuc przyczyną zgonu Mackiewicza

  ...​Wysokościowy obrzęk płuc w ostatecznym stadium był przyczyną zgonu Tomasza Mackiewicza na ośmiotysięczniku Nanga Parbat - uważa kierownik oddziału ratunkowego i medycyny wysokogórskiej szpitala w Sallanches dr Frederic Champly, po rozmowie z Francuzką Elisabeth Revol.

 • Francuski lekarz: Obrzęk płuc przyczyną zgonu Mackiewicza

  Wysokościowy obrzęk płuc w ostatecznym stadium był przyczyną zgonu Tomasza Mackiewicza na ośmiotysięczniku Nanga Parbat - uważa kierownik oddziału ratunkowego i medycyny wysokogórskiej szpitala w Sallanches dr Frederic Champly. Wniosek wynika z rozmowy przeprowadzonej z Francuzką Elisabeth Revol.

 • Majer: Akcja ratunkowa po Tomasza Mackiewicza jest niemożliwa

  Ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne na Nanga Parbat, niemożliwa jest akcja ratunkowa po Tomasza Mackiewicza - poinformował w niedzielę rano Janusz Majer. "Tomek to był taki człowiek, dla którego Nanga to było wielkie marzenie. Został na tej górze, którą tak ukochał" - powiedział Majer.

 • Wyczyn Mackiewicza i Revol. "Ufam, że zdobyli szczyt"

  ...to, że razem z Tomaszem Mackiewiczem zdobyli szczyt Nanga Parbat. - Może Elisabeth będzie miała jakieś zdjęcia, które to potwierdzą - przewiduje Janusz Majer. Jednocześnie podkreśla, że(...) ośmiotysięczników, Tomasz Mackiewicz wspinał się razem z Elisabeth Revol. Polak już po raz siódmy podjął próbę wejścia zimą na szczyt. Na wyprawę wyruszyli razem w grudniu. Wspinali się w stylu alpejskim...

 • Żona Tomasza Mackiewicza o pokryciu kosztów akcji ratunkowej na Nanga Parbat

  ...​Rządy Polski i Francji podjęły decyzję o pokryciu kosztów akcji ratunkowej na Nanga Parbat - poinformowała w piątek na Facebooku Anna Solska, żona Tomasza Mackiewicza, który pozostał na tej górze w szczelinie na wysokości ok. 7280 m.

Zdjęcia na temat: mackiewicz
Wideo na temat: mackiewicz