• Informacje na temat:

  mackiewicz stanisław

Artykuły na temat: mackiewicz stanisław
 • Nominacje do nagrody im. Mackiewicza

  Książki "Woroniec" Jacka Dukaja oraz "Godot i jego cień" Antoniego Libery znalazły się m.in. na liście dziesięciu tytułów nominowanych do tegorocznej nagrody im. Józefa Mackiewicza.

 • Wolą Józefa Mackiewicza było wydawanie jego książek w Polsce - zeznał jego siostrzeniec, pisarz Kazimierz Orłoś na procesie wytoczonym przez obecną właścicielkę praw autorskich do książek Mackiewicza za wydanie bez jej zgody zbioru jego tekstów o Katyniu.

 • Bogusław Kowalski: Wszystko wskazuje na to, że Revol i Mackiewicz zdobyli Nanga Parbat

  Wszystko wskazuje na to, że Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz byli na szczycie Nanga Parbat (8126 m) - uważa instruktor Polskiego Związku Alpinizmu, biegły sądowy Bogusław Kowalski, który dokładnie przeanalizował przebieg wyprawy francusko-polskiej pary.

 • Książki " Woroniec" Jacka Dukaja oraz "Godot i jego cień" Antoniego Libery znalazły się m.in. na liście dziesięciu tytułów nominowanych do tegorocznej nagrody im. Józefa Mackiewicza. Ich listę ogłosiła w sobotę kapituła nagrody.

 • Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski laureatem Nagrody im. Mackiewicza

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski został laureatem tegorocznej edycji Nagrody im. Józefa Mackiewicza za książkę "Księża wobec bezpieki na przykładzie Archidiecezji Krakowskiej", opublikowanej przez "Znak". Nagrodę wręczono w niedzielę, w warszawskim Domu Literatury.

 • 2016 będzie rokiem Henryka Sienkiewicza

  Sejm przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. W tekście przypomniano słowa Stanisława Cata-Mackiewicza o autorze "Trylogii" - "My z niego wszyscy".

 • Bydgoszcz: Kukiz'15 z kandydatem na prezydenta miasta

  Poseł Kukiz'15 Paweł Skutecki jest kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Bydgoszczy - poinformował w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Jego zdaniem to jeden z najlepszych parlamentarzystów obecnej kadencji, który troszczy się o osoby najsłabsze.

 • Ponowny pochówek pary prezydenckiej. "Pamięć o nich w tym miejscu jest nakazem historii"

  Trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich w piątek wieczorem ponownie spoczęły w katedrze na Wawelu. Podczas uroczystości ponownego pochówku kard. Stanisław Dziwisz zaznaczył, że pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej w tym miejscu jest nakazem historii.

 • Archeolodzy szukają pavimentum Kopernika

  W ogrodzie przy kanonii św. Stanisława we Fromborku archeolodzy poszukują pavimentum tj. podestu badawczego skonstruowanego i używanego do obserwowania nieba przez Mikołaja Kopernika. Badania mają potrwać do końca sierpnia. - Na dobrą sprawę nie wiemy, czego szukamy - powiedział archeolog Adam Mackiewicz.

 • II Festiwal Między Słowami

  Od 15 lipca trwa w Kołobrzegu "II Festiwal Między Słowami" pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Janusza Gromka, Posła Na Sejm RP Sebastiana Karpiniuka, Starosty Kołobrzeskiego Artura Mackiewicza.

Dyskusje na temat: mackiewicz stanisław