• Informacje na temat:

  magdalenka

Artykuły na temat: magdalenka
 • Prof. Dudek: Niewielu znało szczegóły rozmów w Magdalence. Stąd jej czarna legenda

  ...dokonujemy pewnego skrótu myślowego. Nie cały proces negocjacji z przełomu 1988 i 1989 roku toczył się w ośrodku MSW w Magdalence. Część rozmów prowadzono w innych miejscach. Magdalenka jest tylko...

 • Bitwa w Magdalence

  ...w błędzie - oświadczył minister. Magdalenka częściowo zablokowana Magdalenka, niewielka miejscowość pod Warszawą, została częściowo zablokowana przez radio wozy i uzbrojonych w kałasznikowy policjantów...

 • Do 23 marca 2004 r. przedłużono śledztwo w sprawie nieprawidłowości podczas akcji policji w Magdalence pod Warszawą. 16 dni wcześniej minie rok od tych wydarzeń. Celem akcji było zatrzymanie Roberta Cieślaka i Igora Pikusa zamieszanych w zabójstwo policjanta w Parolach.

 • TVP ujawniła niepublikowane dotąd nagrania z Magdalenki

  TVP Info pokazuje dziś film "Niepublikowane materiały z rozmów w Magdalence", z kolei na antenie TVP1 pojawi się film pt. "TW »Bolek«". Decyzja o emisji została podjęta po ostatnich informacjach podanych przez Instytut Pamięci Narodowej.

 • Akcja w Magdalence: Policjanci uniewinnieni

  Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił troje policjantów, oskarżonych o niedopełnienie obowiązków podczas akcji zatrzymania groźnych bandytów w Magdalence. To już kolejny wyrok w tej bulwersującej sprawie.

 • Strzelanina w Magdalence: Sąd uniewinnił policjantów

  Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił w środę w ponownym procesie troje policjantów, oskarżonych o niedopełnienie obowiązków podczas akcji zatrzymania groźnych bandytów w Magdalence. Podczas tej akcji w 2003 r. zginęło dwóch funkcjonariuszy, a 16 zostało rannych.

 • Wciąż wiele jest znaków zapytania, dotyczących wczorajszej policyjnej akcji w Magdalence, gdzie podczas próby zatrzymania dwóch bandytów zginął jeden funkcjonariusz a 15 zostało rannych.

 • Abp. Gocłowski: W Magdalence zapadały decyzje

  ...? - Oczywiście osobną sprawą jest Magdalenka, a osobną Okrągły Stół. Ja w Okrągłym Stole nie brałem udziału, powiedziałem księdzu prymasowi, że w żadnym wypadku nie będę uczestniczył w tych obradach, dlatego że(...). Tam byli niezbędni świadkowie, których obecności domagała się opozycja. Jednak i Magdalenka, i Okrągły Stół nie miałyby znaczenia, gdyby nie 4 czerwca 1989 roku. Wtedy odezwał się głos narodu, który...

 • Po 14 latach policjanci oskarżeni ws. Magdalenki prawomocnie uniewinnieni

  Troje byłych policjantów, oskarżonych o niedopełnienie obowiązków podczas akcji zatrzymania groźnych przestępców w Magdalence w 2003 roku, zostało prawomocnie uniewinnionych. Warszawski sąd apelacyjny utrzymał w mocy zaskarżony wyrok. Podczas akcji zginęło dwóch policjantów, a 16 zostało rannych. W tej sprawie przed sądami pierwszej instancji zapadły już trzy wyroki uniewinniające. Za każdym razem sądy apelacyjne zwracały sprawę do powtórnego rozpatrzenia.

 • Magdalenka: Wyjaśnienia i wątpliwości

  Policyjna akcja w Magdalence była przeprowadzona według wszelkich zasad sztuki - uznała niezależna grupy ekspertów, która powstała z inicjatywy byłego szefa GROM, gen. Sławomira Petelickiego. W czwartek w nocy w potyczce z bandytami zginął jeden policjant, a kilkunastu zostało rannych. zginęło też 2 bandytów.

Zdjęcia na temat: magdalenka
Wideo na temat: magdalenka
 • Strzelanina w Magdalence

  W nocy policjanci zostali wezwani do rodzinnej awantury w podwarszawskiej Lesznowoli. Podczas interwencji 30-letni mężczyzna zaczął uciekać swoim samochodem. - Mężczyzna w międzyczasie zniszczył dwa znaki drogowe,  niegroźnie potrącił samochód, którym jechała inna kobieta – powiedział Mariusz Mrozek, rzecznik Stołecznej Komendy Policji. Policjantom udało się zatrzymać mężczyznę w Magdalence. 30-latek uderzył jednego z policjantów kamieniem w głowę. Drugi z funkcjonariuszy oddał strzał...

 • Policjanci z Magdalenki niewinni

  Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił troje policjantów za akcję w Magdalence w 2003 r. Byli oskarżeni o niedopełnienie obowiązków podczas akcji zatrzymania groźnych bandytów. Zginęło wtedy 2 funkcjonariuszy, a 16 zostało rannych.